مروری کوتاه بر زندگی سیاوش قمیشی

اگر حتی کمی به آهنگ‌های ایرانی گوش داده باشید به احتمال زیاد آهنگ آی که دیگه فرنگیس را شنیده‌اید. این آهنگ‌ و ده‌ها و یا حتی قطعه‌ی دیگر از آثار خواننده و آهنگساز بزرگ، سیاوش قمیشی است. این خواننده در بیست و یکمین روز از ماه خرداد سال هزار و سیصد و بیست و چهار در اهواز متولد شده است. او علاوه بر این که خواننده‌ی قهاری است، آهنگساز و ترانه‌سرای قدرتمندی است. بخش قابل توجهی از آهنگ‎های شناخته شده از سایر هنرمندان توسط  سیاوش قمیشی آهنگسازی شده است.

ورود سیاوش قمیشی به دنیای موسیقی

شیوه آشنایی وی با دنیای موسیقی هم بسیار جالب است. مادر و خواهرش در حال یادگیری پیانو و آکاردئون بودند که او هم علاقه مند شد تا کار با آن سازها را یاد بگیرد. او در ویترین یک مغازه یک گیتار را دیده بود و دوست داشت که صاحب یک گیتار شود. سیاوش این موضوع را با پدرش در میان گذاشت اما او با خرید گیتار موافقت نکرد. اما بعد از مدتی پدر از تصمیمش منصرف شد و خودش گیتار را خریداری کرد.

او برای مدتی با همان گیتار مشغول بود تا این که یک بار در یک کاباره که ویگن در آن اجرا داشت، بعد از تمام شدن برنامه پیش او رفت و از او خواست تا کوک کردن گیتار را به وی آموزش دهد. ویگن هم همین کار را کرد و همین موضوع سبب علاقه مند شدن سیاوش قمیشی به این خواننده شد.

فعالیت سیاوش در گروه‌های موسیقی اروپایی

بعد از مدتی سیاوش قمیشی به همراه برادرش به لندن رفت و در آنجا برای گذران زندگی و ادامه‌ی کار هنری خود به صورت حرفه‌ای نوازندگی می‌کرد. بعدها توانست ارکستر مخصوص خود را ایجاد کند.

ازدواج قمیشی

هنگامی که سیاوش قمیشی 29 ساله بود با دختری به نام لیلا وصال ازدواج کرد و این پیوند منجر به تولد فرزندی به نام علیرضا شد. این ازدواج بعد از مدتی به جدایی ختم شد. بعد از آن و تا به الان سیاوش قمیشی 5 بار دیگر ازدواج کرد و همه‌ی آن‌ها به جدایی ختم شد. هم اینک این هنرمند با زنی به نام نازنین مرعشی زندگی می‌کند.

سیاوش قمیشی گفته است که با پسرش ارتباطی ندارد و آن‌ها اصلا با یکدیگر در تماس نیستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.