موزیک ویدئو:

معرفی و دانلود آهنگ های کرمانجی

کرمانجی، همچنین به عنوان “کردی شمالی” و “کورمانجی شمالی” شناخته می شود ، بیشترین صحبت کردی زبان کردی است که در ترکیه و در ایران ، عراق و سوریه به تعداد کمتری صحبت می شود.

کرمانجی یا کردی شمالی

گویشهای کردی شمالی ، که رایج ترین آن ها کرمانجی نامیده می شود، در سراسر کردستان ترکیه ، سوریه و اتحاد جماهیر شوروی و همچنین نوارهای شمالی کردستان ایران و عراق صحبت می شود. اصغر باکردار، محسن دولت و ناصر مرادیان از جمله خوانندگان معروف کورمانجی هستند.

تحقیقات در حال رشد نشان می دهد که موسیقی درمانی می تواند کیفیت زندگی افراد مبتلا به زوال عقل را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. روری سیلویا، مدیر عملیات در خدمات پیرتر سامرویل-کمبریج (SCES) ، توضیح داد: این روشی است که بسیاری از افراد فقط در مورد آن یاد می گیرند ، اما ظاهراً علاقه به تلاش برای آن وجود ندارد.

بخشی از آنچه موسیقی محلی را بسیار خاص می کند این است که چگونه اصوات و نگرش های صوتی آن چنان با جامعه ای که آن را پرورش داده است گره خورده است.

آهگ کرمانجی منعکس کننده تحولات هنری و اجتماعی است ، تاریخ محلی را اطلاع می دهد و اغلب نمایانگر صدای متنوع جوامع ما است. از طریق ایجاد شواهد مستند به صورت ضبط صدا ، موافقت چاپی و سایر اشکال فرهنگ مادی ، موسیقی محلی به عنوان نمایشی از ایده ها و هنجارهای فرهنگی جوامعی که در آن ایجاد شده اند ، عمل می کند و نگاهی اجمالی به فرهنگ برای ما فراهم می کند در لحظات خاصی از تاریخ. برای مجموعه داران ، موسیقی محلی دارای اهمیت است زیرا اغلب در چندین جوامع مختلف دارای اهمیت است ، از جمله شواهد مربوط به وقایع تاریخی ، توسعه شیوه های موسیقی ، فن آوری های مستند سازی و مصنوعات فرهنگی. اهمیت موسیقی محلی شواهدی از “اهمیت محلی و ساختارهای محلی احساس در آشکار کردن اهمیت زندگی موسیقی – و پیوند موسیقی با سایر جنبه های تاریخ ، میراث و فرهنگ محلی” را ارائه می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.