ارتباط مغز و موسیقی با یکدیگر چیست؟

اگر می خواهید مغز خود را ورزش کنید ، به موسیقی گوش دهید و پیشنهاد ما به شما دانلود اهنگ است. یکی از متخصصان گوش و حلق و بینی جان هاپکینز می گوید: “موارد کمی وجود دارد که مغز را به اندازه یموسیقی تحریک می کند.” “اگر می خواهید مغز خود را در تمام مراحل پیری قوی نگه دارید ، گوش دادن به موسیقی، دانلود اهنگ بندری یا نواختن آن یک ابزار عالی است. این یک تمرین کامل مغزی را فراهم می کند.”

تحقیقات نشان داده است که گوش دادن به موسیقی می تواند اضطراب ، فشار خون و درد را کاهش دهد و همچنین کیفیت خواب، خلق و خو، هوشیاری ذهنی و حافظه را بهبود بخشد.

اتصال مغز و موسیقی

متخصصان در تلاشند بفهمند که چگونه مغز ما می تواند موسیقی بشنود و پخش کند. یک سیستم استریو ارتعاشاتی را که از طریق هوا عبور می کنند و به نوعی وارد مجرای گوش می شوند ، خارج می کند. این ارتعاشات لاله گوش را غلغلک می دهد و به یک سیگنال الکتریکی منتقل می شود که از طریق عصب شنوایی به ساقه مغز منتقل می شود ، جایی که دوباره به چیزی که ما به عنوان موسیقی درک می کنیم جمع می شود.

محققان جان هاپکینز ده ها نوازنده موسیقی جاز و رپرها هنگام خوابیدن در داخل دستگاه fMRI (تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی) موسیقی بداهه نوازی کرده اند تا ببینند و ببینند کدام مناطق مغز آنها روشن می شود. “موسیقی سازه ای، ریاضی و معماری است. این براساس روابط بین یک یادداشت و یادداشت بعدی است. ممکن است شما از آن آگاهی نداشته باشید ، اما مغز شما مجبور است محاسبات زیادی را انجام دهد تا از این طریق منطقی باشد. “

خلاقیت خود را با دانلود اهنگ و گوش دادن به آن افزایش دهید

کارشناسان پیشنهاد می کنند به آهنگ های شاد گوش دهید. موسیقی جدید مغز را به گونه ای به چالش می کشد که موسیقی قدیمی چنین کاری نمی کند. ممکن است در ابتدا احساس خوشایندی نداشته باشد ، اما این ناآشنایی مغز را مجبور به تلاش برای درک صدای جدید می کند.

به بدن خود گوش دهید

به نحوه واکنش خود در برابر اشکال مختلف موسیقی توجه کنید و نوعی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. آنچه به یک فرد کمک می کند تا تمرکز کند ممکن است باعث حواس پرتی فرد دیگری شود و آنچه به فرد کمک می کند تا خلوت کند ، شخص دیگری را پر از سر کند. رضا بهرام از خوانندگانی است که آهنگ های او را در کوچه و خیابان به وفور می شنویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.