معرفی زبان مازندرانی و موسیقی آن

مازندرانی ، همچنین به عنوان “مازنی” شناخته می شود، بیشترین صحبت مردمانی است که در شمال ایران صحبت می شود. گویش مازندرانی، که به صورت رایج مازنی نیز نامیده می شود ، در سراسر استان مازندران و حتی برخی از شهرهای همسایه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. حاوی صوتی از کارهای میدانی آهنگ های مازندرانی است که در قسمت شمالی ایران انجام شده است.

تحقیقات در حال رشد نشان می دهد که موسیقی درمانی می تواند کیفیت زندگی افراد مبتلا به زوال عقل را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. روری سیلویا ، مدیر عملیات در خدمات پیرتر سامرویل-کمبریج (SCES) ، توضیح داد: این روشی است که بسیاری از افراد فقط در مورد آن یاد می گیرند ، اما ظاهراً علاقه به تلاش برای آن وجود ندارد. بخشی از آنچه موسیقی محلی را بسیار خاص می کند این است که چگونه اصوات و نگرش های صوتی آن چنان با جامعه ای که آن را پرورش داده است گره خورده است. کامران خلیلی از خوانندگان مازنی شمال کشور به شمار می رود.

آهگ مازنی منعکس کننده تحولات هنری و اجتماعی است، تاریخ محلی را اطلاع می دهد و اغلب نمایانگر صدای متنوع جوامع ما است. از طریق ایجاد شواهد مستند به صورت ضبط صدا ، موافقت چاپی و سایر اشکال فرهنگ مادی ، موسیقی محلی به عنوان نمایشی از ایده ها و هنجارهای فرهنگی جوامعی که در آن ایجاد شده اند ، عمل می کند و نگاهی اجمالی به فرهنگ برای ما فراهم می کند در لحظات خاصی از تاریخ. برای مجموعه داران ، موسیقی محلی دارای اهمیت است زیرا اغلب در چندین جوامع مختلف دارای اهمیت است ، از جمله شواهد مربوط به وقایع تاریخی ، توسعه شیوه های موسیقی ، فن آوری های مستند سازی و مصنوعات فرهنگی. اهمیت موسیقی محلی شواهدی از “اهمیت محلی و ساختارهای محلی احساس در آشکار کردن اهمیت زندگی موسیقی – و پیوند موسیقی با سایر جنبه های تاریخ ، میراث و فرهنگ محلی” را ارائه می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.