سفرهای شریعتی به مکه

توسط · منتشر شده · بروزرسانی شده

http://dunken.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1607117094.6952340602874755859375 یکی از فعالیتهای مذهبی حسینیه ارشاد فرستادن کاروانهای زیارتی به بود که هدف موسسه از این کار ، آشنایی هر چه بیشتر افراد و علاقه مندان به مسائل مذهبی و عبادی حج به راهنمایی افرادی بود که با آگاهی و معرفت ژرف و حس و حالی معنوی بتوانند زائران خانه خدا را با روح اعمال مناسکی و شعائر آن آشنا کنند . براساس این هدف از دکتر به عنوان یکی از راهنمایان در سفرهای حج دعوت به عمل آمد و او چندین به زیارت حج رفت۲ در یکی از این سفرها در اواخر سال ۱۳۴۸ که اولین سفر علی به حج از طرف حسینیه ارشاد بود بنا بر اصرار و تاکید اتحادیه دانشجویان اروپا و امریکا جهت دیدار با علی و تبادل نظر با وی درباره چگونگی روابط با جنبشهای آزادی بخش و فلسطینی ها ، علی تحت پوشش سفر به حج با دانشجویان مبارز مقیم اروپا و امریکا دیدار و تبادل نظر کرد۳ .

Buy Diazepam Online Cheap سفرهای شریعتی به مکه  بررسی و نقد ها حج خاطرات طرحی از یک زندگی
علی هر بار با تجربه ها و دریافتها و فهمهای جدیدی از سفر حج برمی گشت . او آنچه را که در کتابهای تاریخی و سیره ها در وصف ظهور اسلام و زندگانی پیامبر اسلام و دیگر اصحاب پیرامون او خوانده بود ، سعی می کرد به طور عینی و ملموس نیز ردپای آن وقایع را در فضاها و اماکن و مدینه بیابد و در خیال خود بازسازی کند . کسانی که کتاب میعاد با ابراهیم شریعتی را که دربرگیرنده چندین سخنرانی درباره حج و توحید و نیز برخی برداشتهای تاریخی او از فضاها و اماکنی که مهبط وحی است خوانده اند ، می توانند شیفتگی و التهاب روحی علی را در توصیف آن فضاهای معنوی و ایمانی مجسم کنند که چگونه و با چه شور مومنانه ای برای مستعمان و علاقه مندان سخن می گفت .
آقای عبدالعلی بازرگان که در یکی از سفرهای حج با علی همراه بود ، خاطرات جالبی از روحیات ، انگیزه ها و جستجوگری و کنجکاوی و اطلاعات ژرف و عمیق ، تشنگی معنوی و روحی علی نقل می کند که بسیار خواندنی است :

Order Generic Valium Online ۱٫ همان ص ۱۳۲
۲٫ علی در آن زمان ممنوع الخروج بود ولی برای سفر حج مسئولین حسینیه ارشاد با زحمت زیاد برای او پاسپورت و اجازه خروج می گیرند .
۳٫ برای اطلاع بیشتر از انگیزه ها و اهداف این دیدار به کتاب طرحی از یک زندگی صص ۱۵۵ و ۱۵۶ مراجعه شود.

Valium Online Fast Delivery منابع :

http://utonomy.co.uk/wp-content/plugins/ubh/index.php کتاب  : طرحی از یک زندگی، پوران شریعت رضوی – (همسر دکتر علی شریعتی)

http://galwaydanceproject.com/safe-recruitment-and-selection-policy/ نشر الکترونیکی : وب سایت شریعتی در نیمه حرف.کام، اِنی کاظمی – (Shariati.Nimeharf.Com)

مطالب مرتبط

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
علی پارسایی
علی پارسایی
آوریل 12, 2011 7:02 ق.ظ

درود آقای کاظمی

از شما خواهشی دارم

اگرنحوه دسترسی به کتاب طرحی از یک زندگی نوشته ی همسر گرامی دکتر شریعتی را عنوان فرمائید از شما ممنون می شوم

علی پارسایی
علی پارسایی
آوریل 12, 2011 7:09 ق.ظ

درود مجدد

اگر اسم سایت یا عوامل مجاز فروش کتاب را هم نام ببرید از آن طریق اقدام به خرید کتاب می کنم

باز هم از زحمات بی دریغ شما ممنونم

بدرود

محمدعلی
Admin
آوریل 12, 2011 10:24 ب.ظ

با سلام.

می توانید از لینک زیر کتاب مورد نظر خود را تهیه نمایید:

http://www.adinebook.com/gp/product/9645541905

با درود..

علی پارسایی
علی پارسایی
آوریل 13, 2011 2:22 ق.ظ

درود محمد علی گرامی ممنون