همیشه دیر است …

همیشه دیر است و همیشه باید حساب کرد که فرصت نیست و هرگز سخنی و هرگز سخنی را که می شود امروز گفت ، کاری را که میشود امروز کرد نباید به فردا گذاشت زیرا همیشه دیر است .

بر خلاف کسانی که مصلحت اندیش اند و می گویند هنوز زود است من می گویم همیشه دیر است هر کاری که می خواهیم بکنیم باید صدها سال پیش می کردیم .

بنابر این  دیر شده هر کار که باشد ، اینست که فرصت نیست کار امروز را به فردا افکند ، این روایت که فرمودند : ” برای دنیایت آنچنان کار کن که گویی همیشه زنده خواهی ماند و برای اخرتت انچانکه گویی فردا میمیری ” چقدر عالی است به این معنا است که برای کارهای زندگی فردی   و مادی و شخصی ات فکر کن که همیشه وقت هست اما برای کار مردم و آنچه که در مسیر اصالت و مسئولیت انسانی است – کار برای دیگران و جامعه و انسانیت – دستپاچه باش ، همیشه بیاندیش فردا دیگر نیستی .

اینست که من همیشه حرف اخر را اول میزنم چون نگرانم اگر از اول شروع کنم و به مقدمه چینی و امثال اینها بپردازم به حرف آخر نرسم .

 

مجموعه اثار ۲۰ ( چه باید کرد ؟) ، ص ۱۶۰

 

مطالب مرتبط

8
دیدگاه بگذارید

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
جلالalidtabbasmonaف م Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
امین
Guest
امین

سخنان زیبا درباره زندگی از دکتر شریعتی در حد یکی دو خط بگذارید.

آشنای شما
Guest
آشنای شما

چرا فقط یکی دو خط ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ش
Guest
ش

مرسی واقعا دستتون درد نکنه

ف م
Guest
ف م

بسیار عالیست که دکتر شریعتی را زنده نگاه داریم

mona
Guest
mona

سلام بر تمامی عزیزان
می دونم همه شما مثل من عاشق دکتر هستید من زیاد خوابشو می بینم دیشبم خوابشو دیدم حال خوشی دارم همیشه همینطوره تا چند روز منقلب میشم
دوست داشتن خیلی خوبه اما نمی دونم در مورد خودم چی بگم اینقدر دوستش دارم و برام عظیمه که وقتی کتاباشو دست میگیرم دیگه نمی تونم بخونمش فقط بغلش میکنم و از این حس عظیم گریم می گیره و می بوسمش البته قبلا اکثر کتاباشو خوندم
بیش از همه باغ ابسرواتورش خیلی بامزه بود
همگی خوش باشید

dtabbas
Guest
dtabbas

دکتر فقط = با همه هستی
یادشون گرامی

ali
Guest
ali

با سلام
دکتر شریعتی تمام زندگی منه . لطفا تمام کتابهارو کامل واسه دانلود بگذارید .
از زحمتهای شما تشکر

جلال
Guest

و امّا! و امّا مگر می شود در ایران و خراسان و سبزوار بود و به یاد انسان اسطوره ای تاریخ ایران نبود! مگر می شود در ایران و خراسان و سبزوار بود و از انسان اسطوره ای تاریخ ایران زمین هیچ نگفت! به یاد خاطرات ایام انقلاب و سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افتادم! “آری اینچنین بود برادر!” آنروزهایی که دانش آموزی روستایی بودم! آنروزهایی که کتاب های دکتر شریعتی دست به دست می گشت! “آری اینچنین بود برادر!” پشت مسجد جامع روستایم گنجارود! کتاب های دکتر شریعتی را در تنهایی خود می خواندم! و از آن… Read more »