آیت‌الله منتظری: شریعتی حق زیادی به گردن فرهنگ و انقلاب ایران دارد

آیت‌الله منتظری: شریعتی حق زیادی به گردن فرهنگ و انقلاب ایران دارد بررسی و نقد ها دیگران از شریعتی می گویند شریعتی و آیت الله منتظری   enikazemi

آیت الله العظمی منتظری:
بنظر من این برخوردهایی که بعنوان روحانیت با مرحوم دکتر شریعتی و اخیرا با دکتر سروش شده به این شکل است که گویا ما خودمان را معصوم و آگاه به تمام مسائل شرعی میدانیم و آنها را آدمهای منحرف،  این اساسا یک برخورد غلطی است. دکتر شریعتی حق زیادی به گردن فرهنگ و انقلاب ایران دارد، جوانان کشور را از دامان مارکسیسم نجات داد و به اسلام متوجه کرد.
نمیخواهم بگویم اشتباه نداشت،مگر ما روحانیت اشتباه نداریم؟ درست نیست ما خودمان را مطلق فرض کنیم.
ما باید به اندیشه های مختلف اجازه دهیم حرفشان را بزنند جایی هم اگر به نظرمان رسید حرفشان درست نیست محترمانه جواب آنها را بنویسیم.

(کتاب جلوه های ماندگار حکمتهایی در محضر فقیه مجاهد آیت الله منتظری)

مطالب مرتبط

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
محمودماندگار Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
ماندگار
Guest
ماندگار

باسلام خداوند روح پر فتوح هر دو این بزرگواران را قرین رحمت و فرح سازد جای این بزرگواران در این وانفسای دلتنگی خالی است . بر روان پاکشان درود و سلام

محمود
Guest
محمود

با سپاس فراوان از مطالب ارزنده ی سایت…. شریعتی چند بعد وجودی دارد. عده ای می گویند او تنها بر بعد اجتماعی دین تاکید نموده و از دین تنها مسائل اجتماعی ان را مطرح کرده است……. عده ای می گویند که او تنها اسلام سرایی نموده است. به عبارتی بهتر همان مسائل تاریخی و اجتماعی را به زبان زیبای ادبی و به شکلی زیبا بیان نموده است….. عده ای می گویند او نماینده ی بیداری اسلامی در عصریست که انسانیت در پرتگاه سقوط قرار دارد. در عصری که مکاتب منحط غربی با اظهار نظرهای سطی و تک بعدی خویش جیگاه… Read more »