بهترین سایت پیگیری خبرهای فوری

روزانه در سراسر دنیا اتفاقات مختلفی در حال رخ دادن است. از کشف واکسن ویروس کرونا در کشورهای مختلف که به تازگی در همه جای دنیا در مورد آن صحبت می‌شود گرفته تا سقوط هواپیماها، پرتاب موشک به فضا، قیمت دلار و ارز و بیت کویین، همه و همه خبرهایی هستند که روزانه در اخبار و روزنامه‌های خبری به آن پرداخته می‌شود. در میان دوستان و آشنایانمان کمتر کسی را می‌شود پیدا کرد که اخبار را دنبال نکند مخصوصاً پدرها. این تمایل به شنیدن اخبار و باخبر شدن از اتفاقات روز دنیا در هر فردی خواه‌ناخواه به وجود می‌آید و بر اهمیت دانستن اخبار روزانه افزوده می‌شود. یکی از سؤالاتی هم که در همه پرسش‌های روزانه ما با اطرافیانمان حذف نشدنی است سؤال “دیگه چه خبر” است که به اصلی‌ترین  صحبت‌های روزانه تبدیل شده است.

خبر واقعی

اتفاقات زیادی در کوچه و محله‌ها رخ می‌دهد اما آیا همه این‌ها را می‌شود خبر تلقی کرد؟ خیر. اتفاق زمانی خبر تلقی می‌شود که برای مخاطبانی که از رخ دادن آن اتفاق باخبر می‌شوند دارای اهمیت باشد. گاه به دلیل تأثیری که اتفاق بر زندگی ما می‌گذارد یا شهرت فردی که اتفاقی برایش افتاده می‌شود آن اتفاق را خبر خواند. اهمیت دادن به یک اتفاق از جامعه‌ای به جامعه دیگری نیز می‌تواند تغییر کند. همان‌طور که زمین خوردن کودکی در کوچه برای مادرش خبر مهمی است درحالی‌که برای من و شما که آن کودک را نمی‌شناسیم یک اتفاق است، درگیری مردم در یک کشور غربی بر سر یک موضوع برای مردم آن کشور خبر است اما برای من و شمایی که در یکی از استان‌های ایران زندگی می‌کنیم یک اتفاق است.

مقایسه مطلع شدن از خبر در گذشته و حال

از گذشته تاکنون یکی از ویژگی‌های بارز پدرها در هر خانه‌ای پیگیری خبرهای آن روز است. از قیمت طلا و جواهر گرفته تا اخباری در مورد اینکه فلان کشور کشور دیگری را تهدید به حمله موشکی کرده است یا نه؟ همه و همه این‌ها به هر پدری مربوط است حتی اگر حرفه‌اش مربوط به آن خبر جدید نباشد.

در گذشته تلویزیون و سایت‌های خبری نبودند تا تمامی اخبار لحظه‌ ای را پوشش دهند و همین باعث می‌شد پدرها هرروز صبح بعد از خرید نان حتماً روزنامه به دست خانه برمی‌گشتند و برای اهالی خانه خبرهای تازه را می‌خوانند تا همه از اتفاقات مهم روز گذشته باخبر شوند. امروزه هم که همه پدرها موبایل به دست هر اتفاقی که در دنیا رخ می‌دهد را فوراً به همه اعلام می‌کنند.

روزنامه یا سایت های خبری؟

روزنامه بخوانیم بهتر است یا سایت‌های خبری را دنبال کنیم؟ کدام‌یک اخبار را دقیق، واضح و زودهنگام بیان می‌کنند؟

اگر ازلحاظ دقت در اعلام خبر بخواهیم مقایسه کنیم همه خبرهایی که در روزنامه و سایت‌های خبری منتشر می‌شوند کاملاً صحت دارند و بدون هیچ کم و کاستی اخبار به دست شما می‌رسند. اما همان‌طور که میدانید ازلحاظ سرعت در نشر خبر، سایت‌های خبری زودتر اقدام می‌کنند، چراکه دیگر نیازی به تایپ، چاپ و  پخش روزنامه نیست. از همه این‌ها گذشته روزانه درختان زیادی برای چاپ روزنامه قطع می‌شوند که این عمل باعث تخریب محیط‌زیست می‌شود، اما سایت‌های خبری بدون مصرف هیچ‌گونه درخت و آسیب زدن به محیط‌زیست خبرهای جدید را در اختیار مردم می‌گذارند.

خبرگزاری آنلاین

امروزه سایت‌های خبری زیادی هستند تا در کنار شبکه‌های تلویزیونی هر خبر فوری را فوراً به مردم اعلام کنند. خبرگزاری‌های زیادی مانند رکن آنلاین که هر اتفاقی در دنیا رخ می‌دهد را بدون کم‌وکاست در سایت خبری‌شان منتشر می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *