موسیقی، همراه همیشگی انسان در تنهایی و سفر

امروزه دیگر کسی به خود زحمت نمی‌دهد تا دانه به دانه آهنگ‌ها را پیدا کرده و به دنبال جدیدترین آهنگ‌ها باشد. در این مجموعه قرار است این آهنگ‌ها را به شما معرفی کنیم تا زحمت شما را برای پیدا کردن این آهنگ‌ها کمتر کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا با جدیدترین آهنگ‌های ایرانی که در سفر می توانید به آن ها گوش دهید آشنا شوید.

جدیدترین آهنگ های ایرانی مناسب سفر

در این قسمت مجموعه آهنگ‌هایی قرار دارد که اکثراً مورد توجه و محبوب مردم هستند و افراد بسیاری این آهنگ‌ها را دانلود کرده‌اند و بنابراین در شما بهترین و جدیدترین آهنگ‌ها قرار گرفته‌اند. آهنگ مجنون از علیرضا قنبریان، آهنگ سکوی اول از بهنام فراهانی، آهنگ خوشگلم بیا چیدم شمعارو از مجید رضوی، آهنگ ستاره دنباله دار از علی عبدالمالکی و بسیاری از آهنگ های دیگر از خوانندگان مشهور و نام‌آور ایرانی در این قسمت قرار دارد که به تاریخ روز قرار دارند و در شمار جدیدترین آهنگ‌های ایرانی برای لحظات شیرین مسافرت قرار می‌گیرند.

آیا واقعاً با موسیقی شاد می‌شویم

فرض کنید که شما در حال رانندگی در جاده هستید، به رادیو گوش می‌دهید و آهنگی پخش می‌شود که حال شما را تغییر می‌دهد. بلافاصله حال شما بهتر شده و آماده است یک روز دیگر را شروع کنید. جادوی موسیقی همین است – اما چطور چیزی غیر مشهود می‌تواند چنین تأثیر مثبتی بر ما بگذارد؟

وقتی صحبت از مغز انسان می‌شود، هرگز پاسخ ساده‌ای نیست. هنگام گوش دادن به موسیقی بیش از یک مورد برای مغز انسان اتفاق می‌افتد.

ما یک دوز سالم دوپامین دریافت می‌کنیم

تحقیقات نشان داده است که هنگامی‌که به موسیقی ای گوش می‌دهیم، باعث ترشح دوپامین به مغز می‌شود؛ و اگر نمی‌دانید، دوپامین نوعی ماده شیمیایی طبیعی است که به عنوان بخشی از سیستم پاداش دریافت می‌کنیم. در اینجا قسمت واقعاً جالب اینجاست: دوپامین نه تنها در اوج لحظات موسیقی بلکه وقتی که ما آن لحظات را پیش‌بینی می‌کنیم نیز منتشر می‌شود. این مثل این است که مغز ما به ما پاداش می‌دهد.

عصب شناسی و نوستالژی دست به دست هم می‌دهند

شنیدن آهنگی از دوران نوجوانی ما سیل احساسات و خاطرات را برمی‌گرداند. با توجه به اینکه چرا آن آهنگ‌ها چنان قدرت محکم در هسته عاطفی ما دارند؟ مغز مابین 12 تا 22 سالگی به سرعت رشد می‌کند (دلیلی وجود دارد که آن‌ها آن را “سال‌های شکل‌گیری” ما می‌نامند)، بنابراین وقتی در آن مدت با آهنگ ارتباط برقرار می‌کنیم، این یک ارتباط عصبی قوی است. هجوم عظیم هورمون‌های مرتبط با سال‌های بلوغ به مغز ما می‌گوید که همه چیز فوق‌العاده مهم است و این شامل هر موسیقی است که در آن زمان گوش می‌دهیم.

مثبت اندیشی (و گوش دادن) واقعاً مؤثر است.

تأثیر تفکر مثبت از قرن‌ها پیش موردتوجه روانشناسان و معلمان خودآموزی بوده است، اما در مورد گوش دادن مثبت چه می‌کنید؟ آیا چیزی به عنوان گوش دادن عمدی موسیقی با صدای مثبت برای تقویت روحیه شما وجود دارد؟ ما قبلاً می‌دانیم موسیقی‌ای که به ما شادی می‌دهد به آزادسازی دوپامین کمک می‌کند، اما یک مطالعه جداگانه نشان داد افرادی که عمداً به موسیقی خوب گوش می‌دهند فقط در عرض دو هفته حالت و شادی خود را بهبود می‌بخشند. وقتی به گروه جداگانه‌ای دستور داده شد که موسیقی‌های مختلفی را که به نظر مثبت نمی‌آیند گوش دهند، آن‌ها همان اثر تقویت روحیه را تجربه نمی‌کنند.

درنهایت اینکه یک موسیقی خوب می‌تواند وادار به عکس‌العمل کند، عکس‌العملی که گاه خودآگاه نیست و از اراده ما خارج است. این است تأثیر غیر ارادی که موسیقی بر روان ما می‌گذارد. برای دانلود آهنگ مناسب سفر به سایت آپ آهنگ مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *