• دسته‌بندی نشده

مرحوم آیت الله طالقانی از شریعتی می گوید

مرحوم : امروز مصادف است با دومین سالروز هجرت خاطره انگیز فرزند مجاهد و متفکر ما مرحوم دکتر آنچه از این فرزند عزیز اسلام با خصوصیات فکری و دید اسلامی می باید بیان کنیم بیش از این مفصل تر از این ،  بلیغ تر و رساتر از این در کتابهایش تبیین شده است.

مرحوم شریعتی این خصیصه را داشت دائماً گوش می داد، دائما فکر می کرد و آنچه را  احسن بود از هر مکتبی می گرفت، از مکتب چپ، از مکتب راست، از مکتب اسلام، حتی خودش گاهی به من می گفت: من از یک جمله ای که در یک کتابی معمولی دینی است که به چشم مردم نمی آید مطلب دریافت می کنم و بعد آن احسن اش را جذب می کنم. همیشه هم معترف بود که من ممکن است اشتباه بکنم. این منتهای خصلت یک انسان واقعی متعالی است.

مطالب مرتبط

6
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
نیماکوروشاحساناحمدجوادسدادyasser Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
یلدا
Guest
یلدا

سلام به دوستای گل خودم
واقعا لذت بدم از اینمه مطلب قشنگ
من عاشق استادم. دکتر شریعتی در تاریخ بی نظیرن و دیگه تکرار نمیشن. کاش میشد تفکر شریعتی رو تو جامعه الان رواج داد.
خیلی دوست دارم منم بعنوان یکی از دوستاتون توی جمع خودتون راه بدین. بازم ممنونم.

yasser
Guest
yasser

salam bar dustan ye chizi begam shariati kasi bud ke dg meslesh nemiad

احمدجوادسداد
Guest
احمدجوادسداد

معلم شهیددکترعلی شریعتی شخصیت بی نظیروبلندقامت درعرصه های مختلف چون ادبیات، فلسفه،سیاست واجتماع بود. اندیشه های این رادمردتاریخ همیشه جاودان خواهدماندونسل های جوان وبیدارگریکی پی دیگرافکاربلنداورا عملی وترویج خواهندکرد. روحش شادباد!

احسان
Guest
احسان

اندرین زندان من امشب شمع من دست خواهم شستن ازاین زندگی تا که فردا همچو شیران بشکنند ملتــــــــــــــــــم زنجیر های بندگی (پیغمبر زمان دکتر شریعتی) کاش مصدق ها طالقانی ها و شریعتی ها برای این ملت می ماندند!

کوروش
Guest
کوروش

یادمه راهنمایی بودم و کویر رو خوندم و هیچی نفهمیدم و رفتم پیش معلم ادبیاتم اقای خرسندی و موضوع رو بهش گفتم،گفت من که معلمت هستم سه بار خوندمش تا یک خورده فهمیدم پسر جون
هنوز خیلی مونده که امثال شریعتیها شناخته بشن

نیما
Guest
نیما

زنده باد یاد و افکار استاد شهیدمان دکتر علی شریعتی
کسی که شکافنده حقیقت عریان در آشفتگی حق و باطل بود
کسی که بی چشمداشت به جبهه و جناحی از حقیقت گفت و صد افسوس که خیلی زود ترکمان گفت و میدان را برای زر و زور و تزویر این سه قدرت اهریمنی باز گذاشت.