بیانیه خانواده شریعتی در اعتراض به عدم صدور مجوز برای برگزاری مراسم

http://www.drshariati.org/show.asp?id=169 –   در اعتراض به عدم صدور مجوز برای برگزاری مراسم در “حسینیه ارشاد” بمناسبت بزرگداشت سی و سومین سالگشت دکتر علی


بنام خداوند خیر، حقیقت و زیبایی
با کمال تاسف اطلاع یافتیم که، در سی و سومین هجرت دکتر علی شریعتی، با درخواست ما مبنی بر صدور مجوز برای برگزاری مراسم بزرگداشت سالیانه وی در “حسینیه ارشاد” موافقت نشده است.
جایگاه دکتر علی شریعتی، به‌عنوان نماد روشنگری فرهنگی و دین پیرایی در تاریخ تحولات فکری و اجتماعی معاصر ایران، بی نیاز از هر گونه یادآوری است. گستره ی تاثیر و استقبال از آرا و ترجمه های آثار او به زبان های گوناگون جهان و به‌ویژه در کشورهای مسلمان، گواه اهمیت مقام علمی و اعتقادی فرا-ملی این متفکر مجدّد و محبوب مردمی است.
جلسات بزرگداشت و بررسی اندیشه های شریعتی طی سه دهه پس از پیروزی انقلاب، به‌رغم همه ی فراز و نشیب ها و بی اعتنایی‌های مسئولان در سخت ترین شرایط، هر ساله در اقصی نقاط کشور به‌طور منظم برگزار شده و به‌تدریج بدل به یک سنت نهادین گشته است. حال آنکه امسال دومین سالی است که امکان برگزاری این مراسم فراهم نمی شود.
تمایل مشهود به غلبه ی جوّ تک‌صدایی و انحصارطلبی در شرایط کنونی که یکی از نمود های آن این‌گونه اعمال محدودیت ها علیه تجمعات و حق آزادی بیان است، سیاستی سخت نابخردانه می نماید که به عکس، موجب واکنش جامعه و اقبال بیشتر نسل جوان به اندیشه های انتقادی خواهد شد. در این میان، اهل فرهنگ و تعهد اجتماعی نمی توانند از کنار چنین اجحافاتی نسبت به نمادها و میراث تاریخی خود به سکوت بگذرند.
از این‌رو از کلیه ی دوستداران، صاحب نظران و منتقدان آرای شریعتی دعوت می کنیم که از تاریخ بیست و نهم خرداد امسال به مدت یک ماه، با ارسال یادداشت های خود به صفحات اینترنتی ویژه سی و سومین سالگشت شریعتی ( “بازاندیشی میراث” در “پایگاه اطلاع رسانی علی شریعتی” http://www.drshariati.org )، به برپایی بزرگداشت شایسته ی آن زنده یاد همت نمایند.
خانواده دکتر علی شریعتی

مطالب مرتبط

Subscribe
Notify of
guest
25 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
شکیبا
شکیبا
ژوئن 20, 2010 3:08 ب.ظ

اقای قرائتی چند سال پیش در برنامه هفتگیشان درباره شهید شریعتی گفتند: شهید شریعتی در انقلاب استخری را آماده کرد وامام در آن شنا کرد.روح این اندیشمند فقید شاد باشد و مراتب اعتراضمان را نسبت به این حرکت اعلام میداریم.

پرستو
پرستو
ژوئن 20, 2010 7:55 ب.ظ

به لحظه لحظه ی این روزهای سرخ قسم
که بوی سبزترین فصل سال می آید

مريم
مريم
آگوست 24, 2010 1:44 ب.ظ
Reply to  پرستو

با این کارها چیزی از قداست دکتر شریعتی کم نمیشه

نسترن
نسترن
ژوئن 22, 2010 11:43 ب.ظ

ایشالا یه روز ایران مثه اون وقتا سبز میشه. اون روز نزدیکه.

پویا
نوامبر 4, 2010 8:48 ب.ظ
Reply to  نسترن

مرگ برجمهوری اسلامی واصل ولایت فقیه

بهمن
بهمن
دسامبر 30, 2011 1:39 ق.ظ
Reply to  پویا

و مرگ بر امثال مثل شماهایی که بدون هیچ آگاهی و دانشی دیگری رو به مرگ محکوم میکنید . اینو همه و حتی خود شما هم میدونید که اگه ولایت فقیه نبود خیلی سال پیش ایران از هم پاشیده بود و شده بودیم مثل این عربهای بی غیرت که در برابر اربابهای آمریکاییشون کمر خم و راست میکردیم . نه مشکل از جمهوری اسلامیه نه مشکل از ولایت فقیه . تمامی مشکلات از بی بصیرتی و جهل ما و مسئولان ما ناشی میشه

سید محمد سیدین
سید محمد سیدین
جولای 3, 2010 2:57 ب.ظ

(در جایی که هیچ شاهدی برای اثبات دلایل وجود نداردواثر دستها ما را متقاعد میسازد که خدایی هم هست! ) به امید روزهای روشن

سید محمد سیدین
سید محمد سیدین
جولای 3, 2010 2:58 ب.ظ

(در جایی که هیچ شاهدی برای اثبات دلایل وجود ندارد واثر دستها ما را متقاعد میسازد که خدایی هم هست! ) به امید روزهای روشن

سید محمد سیدین
سید محمد سیدین
جولای 3, 2010 2:59 ب.ظ

(در جایی که هیچ شاهدی برای اثبات دلایل وجود ندارد اثر دستها ما را متقاعد میسازد که خدایی هم هست! ) به امید روزهای روشن

کاظم عظیمی
کاظم عظیمی
جولای 4, 2010 3:56 ب.ظ

ازادگی هیچ وقت کتمان نمیماند .به امید روز ازادی ایران از دست روبه ان شیر نشان

بیتا
بیتا
جولای 9, 2010 1:05 ق.ظ

دکتر شریعتی به ما درس آزادگی آموخت و ما نیز باید راه او را ادامه دهیم و مبارزه کنیم با ظلم و ستم … به قول فرمایش ایشان:”آنها که رفتند کاری حسینی کردند و آنها که ماندند باید کاری زینبی کنند و گرنه یزیدی اند”

بیتا
بیتا
جولای 9, 2010 1:15 ق.ظ

ای معلم شهید بسیار دوستت دارم و الان که این مطالب را که می نویسم صورتم پر از اشک شده و نمی دانم چرا بی اختیار می گریم ،زمانیکه تو به شهادت رسیدی من کودکی ۴ ساله بودم و تو را نمی شناختم اما اکنون که تو را میشناسم دلم میخواهد که تو زنده بودی و ما را راهنمایی می کردی اما افسوس…

masi
masi
آگوست 15, 2010 2:51 ق.ظ

ما طرفداران دکتر بیشمارییییییییییییییییییم! ما همه امام علی را با او شناختیم

masi
masi
آگوست 15, 2010 2:57 ق.ظ

همیشه ادم های خوب دشمنان زیادی دارن . این همیشه تو تاریخ اثبات شده. وقتی زنده بود ازش می ترسیدن حالا که نیست شیر شدن!اخه اونها از ما میترسن به خاطر همین مجوز ندادن.

mohammad7916
آگوست 16, 2010 11:00 ب.ظ

سلام:دکتر شریعتی پیرو خط رهبری وامام (ره) بودن روح شان شاد باشد.

مريم
مريم
آگوست 24, 2010 1:46 ب.ظ

با این کارها چیزی از قداست دکتر شریعتی کم نمیشه.

مسیح
مسیح
آگوست 28, 2010 12:55 ب.ظ

ای آزادی، چه زندان ها برایت کشیده ام ! و چه زندان ها خواهم کشید و چه شکنجه ها تحمل کرده ام و چه شکنجه ها تحمل خواهم کرد. اما خود را به استبداد نخواهم فروخت، من پرورده ی آزادی ام، استادم علی است، مرد بی بیم و بی ضعف و پر صبر، و پیشوایم مصدق، مرد آزاد، مرد، که هفتاد سال برای آزادی نالید. من هرچه کنند، جز در هوای تو دم نخواهم زد. اما، من به دانستن از تو نیازمندم، دریغ مکن، بگو هر لحظه کجایی چه می کنی؟ نا بدانم آن لحظه کجا باشم، چه کنم؟ …… Read more »

اكبر
سپتامبر 1, 2010 6:05 ب.ظ

با اینکار ها مردم را بیش از پیش برای شناخت دکتر شریعتی تحریک می کنند . خبر ندارند مردم ما روشنفکر تر از هر زمان ممکنند .

elnaz
سپتامبر 17, 2010 12:52 ب.ظ

ما دکتر رو دوست داریم چون همه کاره انقلاب بوده و با این کارا عشق ما بیشتر میشه . عاشقتم دکتر شریعتی.

اصغر سلطان پور
سپتامبر 25, 2010 8:32 ب.ظ

دکتر علی شریعتی عشق است و زندگی

پویا
نوامبر 4, 2010 8:43 ب.ظ

انشاالله این روزای سخت هم به پایان میرسد مرگ برزورگو و دیکتاتور ازشکیبا پرستو و نسترن ممنونم به امید سبزترین سالها (پویا.ع)

بهرام همتی
بهرام همتی
نوامبر 9, 2010 2:19 ب.ظ

من دیدگاههای ایشان را بسیار دوست دارم و تا جایی که می توانم عمل می کنم

assire khak
assire khak
نوامبر 10, 2010 3:52 ب.ظ

تا جایی که من مطلع ام معلم بزرگ ما از مرده پرستی بیزار بود.مهم اینست که گفته های او بر سر زبان هر جوانی است و خوش سوتکی ساخت خداوند با خاک گلویش که خواب این خفتگان را آشفته میدارد.روحت شادویادت گرامی باد بزرگ مرد.

حمیده
حمیده
دسامبر 17, 2010 12:57 ب.ظ

سلام دوستان
خیلی دلم میخواست یکی بی پرده و واضح دکتر شریعتی رو واسم معرفی کنه ؟؟!!!

مونا
مونا
جولای 20, 2011 12:35 ب.ظ

اقا یکی پیدا شه به من بگه دکتر شریعتی چه هیزم تری به اینه فروخته؟
واقعا میخوام بدونم ……. تو رو خدا بگید.من اصلا علاقه ای به رفتن به اماکن زیارتی ندارم ولی به عشق شریعتی میخوام یه بارم که شده برم سوریه.به نظر من اصلا مهم نیست که واسه دکتر سالی یه بار همچین مراسم یاد بودی بگیرن چون اون با عقایدش هر روز تو ذهنمونه یاد بود واسه اونایی لازمه که ترس فراموش شدنشوشو دارن………