تشییع بر اصل “نه” برای رد مصلحت

تشییع بر اصل است و دکتر علی شریعتی این اصل را به قول خودش برای تمامی جهانیان اثبات نموده است .

در شورای عمر عبدالرحمن بن عوف رو به علی (ع) می گوید من با تو بیعت می کنم بر سه اصل : کتاب خدا ، سنت پیامبر و رویه ی دو شیخ و حضرت علی (ع) پاسخ می دهد Valium Online Purchase نه. این نه قیمت دارد ؛ http://queue-pro.com/demo/wp-includes/wlwmanifest.xml قیمت اول نابود شدن خود علی ، Buy Actavis Diazepam Uk نرخ دوم نابود شدن تمام فرزندان علی و محروم شدن مردم زمان علی و فرزندانش از خلافت آن ها نرخ سوم .  این همه ضرر برای یک نه چرا ؟ حضرت علی می توانست خودش را فدا کند چرا فرزندانش را فدا کرد  می توانست فرزندانش را فدا کند چرا مردم را گرفتار حکومت خلفای جور کرد .

چرا ؟ حضرت علی می خواست خودش حکومت کند ، فرزندانش حکومت کنند و مردم راهنمایی شوند همه را می خواست امه همه جزیی از کل بودند .  حضرت علی و تمام ارزش او و تمام معنی تشییع این است : هر کس در راه من گام می گذارد، برای هر گونه مصلحتی که احساس می کند و برای هر ضرورتی که می بیند با ید بگوید نه.

برای استقرار این اصل می ارزد که آن سه قیمت قربانی شوند .تا این اصل برای همه ی اندیشمندان ثابت شود که http://yourconsortium.org/wp-cron.php?doing_wp_cron=1607170908.3004078865051269531250 به Valium To Buy Uk خاطر مصلحتی حقیقتی را قربانی نکنند و در برابر باطل به خاطر مصلحتی آری نگویند .

تشییع با http://galwaydanceproject.com/terms-of-use/ نه آغاز شد . تشییع http://greathallingburymanor.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1607120623.5967109203338623046875 تشییع صفوی است و در مقابل تشییع حقیقت یعنی تشییع علوی قرار دارد . مصلحت همیشه کارد شرعی بوده تا حقیقت را رو به قبله ذبح کند .

عده ای می گویند درست است تحلیل درستی کرده اید اما مصلحت نیست. مصلحت نیست ابزار دشمن علی است می گفتند عبدالرحمن بن عوف پول پرست ، تجملی و اشرافی است باید کنارش گذاشت اما خوب مصلحت نیست . می گفتند بنی امیه جنایت کارند اسلام را از درون نابود می کنند باید آن ها را نابود کرد اما مصلحت نیست قدرت دارند ، شام را دارند باید مدارا کرد مصلحت اسلام نیست . یک نوع خوش مزه تر این است که می گویند درسته حقیقته اما برای ما مصلحت نیست .

تشییع مصلحت نابود کننده ی تشییع حقیقت است و چنان که اسلام نیز همین طور بود در ثقیفه جنگ جنگ مصلحت و حقیقت بود و مصلحت پیروز شد و همین طور ادامه دارد مصلحتی ها و حقیقتی ها .

همه مسئولیتشان را می دانند اما مصلحت نمی دانند زیرا در زندگی هم رفاه را می خواهند و هم  می خواهند دین را داشته باشند .

دکتر می گوید من از این مصلحت عقده دارم زیرا تمام عمر شاهد پایمال شدن حقیقت بودم به وسیله ی مصلحت پرست ها و جمله ای هم از بزرگان خود من است که http://madamefromageblog.com/2014/feb-4-cheese-dinner-at-high-street/ هیچ مصلحتی امروز – به دلیل همان نه – Valium 10Mg Buy Uk به اندازه خود حقیقت مصلحت نیست . شیعه یعنی پیرو تشییع مسئولیت زا است ، کدام مسئولیت Buy Diazepam From India ، مسئولیت نه گفتن در برابر هر مصلحتی به خاطر حقیقت .

Buy Valium 5Mg

برگرفته از سخنرانی های دکتر شریعتی

خدایا مگذار آنچه را که  حق می دانم به خاطر اینکه بد می دانند کتمان کنم .

مطالب مرتبط

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
شهاب ستاره دنباله دار گمشده
شهاب ستاره دنباله دار گمشده
آگوست 29, 2010 7:55 ق.ظ

چه کرده این مینا واقعا ممنونم از محبتت

م.اُمید
آگوست 29, 2010 10:59 ب.ظ

آقا ایول، کلی حال کردم

ایمان
ایمان
مارس 17, 2011 12:57 ب.ظ

بی نظیر است علی و شما که علی دوست هستید

سعید
سعید
آوریل 7, 2011 10:50 ق.ظ

لطفا سخنرانی یا کتابی را که این مطلب را از آن برداشتید معرفی کنید