امام موسی صدر:روزنامه کیهان در نوشته های شریعتی دست می برد

امام موسی صدر:روزنامه کیهان در نوشته های شریعتی دست می برد شریعتی و امام خمینی   enikazemi در ادامه گفتگویی با صادق طباطبایی با اشاره به فعالیتهای دکتر در ایران در دوره اختناق رژیم شاه گفت: وقتی که مقاله ای در چاپ شد که در آن در سخنان دکتر شریعتی دست برده شده بود، شریعتی بسیار از این کار ناراحت شد، نقدی نوشت بر این مقاله و روزنامه چاپ نکرد. این کار به او سخت آمد و پس از مسایل دیگری که رخ داد استخاره کرد تا به اروپا برود.
صادق صطباطبایی با مرور چگونگی سفر دکتر شریعتی به اروپا گفت: وقتی به امام گفتم که دکتر شریعتی به پاریس آمده است، گفتند برویم ایشان را ببینیم. دیدار بسیار خوبی بود، ایشان ضمن انتقاداتی که به برخی از آرای دکتر شریعتی داشتند، او را بسیار ارزشمند می دیدند و بسیار رنجور بودند از برخوردهایی که برخی با شریعتی داشتند.
وی گفت: امام صدر به شریعتی پیشنهاد داد حسینیه ارشاد را در پاریس تاسیس کنند که دکتر شریعتی گفت اگر قرار باشد در مورد ابوذر مطلب بنویسیم باید در کویر زندگی کنیم نه در زرق و برق اروپا.
در ادامه یکی از دانشجویان از امام موسی صدر پرسید چرا مزار دکتر شریعتی در زینبیه محقر است، گفت: اگر امروز پیکر دکتر شریعتی هم بیاید، جا برای عده ای تنگ می شود اما باید گفت پیکر در زینبیه امانت است. خانواده او می گویند هر بار که می خواهیم قدمی در مورد انتقال آن انجام دهیم، با مشکلاتی مواجه می شویم و موانعی پیش روست.

مطالب مرتبط

4
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
hassansouriامیراحسانشقايق Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
شقايق
Guest
شقايق

نمی دونم این عشقی که به من دست داده آخرش چی میشه ولی اینو می دونم هرروزعشقم علاقم نسبت به شریعتی وخانوادش ودوستانش بیشرمیشه .زندگی یعنی این دنیا .این دنیا یعنی اشنا شدن با نور چشمام شریعتی .وآشنایی با اون یعنی آدم بودن .وآدم بودن یعنی عاشق شدن ومردن .به اومید اون روز که پوران شریعتی رو ببینم .حرف های دلمو بهش بگم وبمیرم .عاشق شریعتی مخلص دوستاران شریعتی .فاطمه

احسان
Guest
احسان

بمیرید بمیرید در این عشق بمیرید *** در این عشق چو مردید همه روح پذیرید

بمیرید بمیرید و زین مرگ مترسید *** کز این خاک برآیید سماوات بگیرید

امیر
Guest
امیر

ایول ۲تا پست قشنگ دلم نیومد پست ندم
شریعتی و همه ی دوست دارانشو عشق
ادامه رو امام علی بود دکتر خیلی دوسش دارم
ما اهل کوفه نیستیم…

hassansouri
Guest
hassansouri

خدایا عقیده ام را از عقده ام مصون دار
به خاطر این مناجات دکتر شریعتی با اینکه از ناجوانمردی و رذالت دشمنان ایشان دل ریش دارم ولی آنها را به خدا واگذار می کنم که اگر قابل هدایت هستند هدایت و گرنه خود را به خودشان واگذار کند.