سوسن شریعتی در مقبره دکتر شریعتی

سوسن شریعتی در مقبره دکتر شریعتی عکس ها   enikazemi
این کوچک و سفید رنگ، آرامگاه دکتر است.

(برای بزرگتر شدن تصویر، روی آن کلیک بفرمائید)

(نگاره برچیده از تالار شریعتی)

مطالب مرتبط

35
دیدگاه بگذارید

avatar
32 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
علیSalmanترانهفرامرز ستایی مختاریمحمدعلی ناظری Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
راحیل
Guest

“عشق غذا خوردن یک گرسنه است و دوست داشتن “همزبانی در سرزمین بیگانه یافتن”
سپاس بسیار از زحماتتون.

بهروز
Guest
بهروز

خدایا تو چگونه زیستن را بمن بیاموز – من خود چگونه مردن را خواهم آموخت-

یک سخن زیبا از استاد که در هر مرحله از زمان مثل خورشید میدرخشد کاش فراموش نکنیم

shandel
Editor
shandel

با بهترین درودها
دوستان گرامی – از آنجا که هنوز از سرکار خانم دکتر سوسن شریعتی پیرامون این تصویر استعلامی صورت نگرفته – نمی توان دقیق و مشخص صاحب این تصویر را ایشان دانست. بهرروی از همت شما و یازنشر این اثر بسیار سپاسگزاریم …

با تشکر

بهروز
Guest
بهروز

روحش شاد

وداد
Guest
وداد

سلام.برای کارهایی که برای زنده نگه داشتن یاد استاد شریعتی انجام میدید ممنونیم.لبتون خندان………………………….

مختار
Guest

رفتی وآدمکارو جاگذاشتی.علی شریعتی مال موندن نبود تو این هیچها.کفشش تنگوبیتاب فرار.سفربزرگ.روحش شاد.اسب سرکش صحرای حق.عشق.نموندی دکتر.یادت همیشگی.

ماهان
Guest
ماهان

(((در موقع اذان قدم زدن و فک کردن به خدا را ترجیح میدهم به اینکه نماز اول وقت را در مسجد بخوانم و به فکر کفشهایم باشم)))
.
سلام با تشکر از زحماتتون .
خواستم بگم کتاب فاطمه فاطمه است را برای دانلود بگزارید .ممنون میشم.

karim
Guest
karim

ای وای بر ما که هر چه می اندیشیم می بینیم هیچیم در مقابل پروردگار بزرگ
روحش شاد و یادش گرامی باد
واقعا کی میخوایم حرف های دکتر رو درست بفهمیم خدا میدونه
خدا میدونه….

محمد
Guest
محمد

سوسنم ملیکای من مرا ببخش اگر ترا اینگونه خطاب می کنم هرچه در روح تو است روح مرا به خود بی تاب کرده است مرا از مرگ نترسان که علی ها از مرگ نمی ترسیدند. وقتی علی (ع) بسوی مرگ می شتافت مرگ از او می گریخت.علی برتر از مرگ بود و در آن هنگامه صبح شهر رمضان که علی با شوق بسوی شهادت میرفت . رسالتش به پایان رسیده بود. و شریعتی پدر هم به آنچه که مامور به ابلاغش بود عمل کرد و روح بیتابش دیگر نتوانست در این خاک سرا زندانی بماند. سوسن همه وجودم- ترا با… Read more »

محمد
Guest
محمد

چرا؟ این پرسشی بود که هیچوقت پاسخ آنرا نشنیدم.
نفرین به حکومت های خود کامه و دروغگویی که مهدی را
ابزار دست کثیف خود قرار داده اند.
از امروز روزی هزاران بار نفرین می فرستم بر این آسمان اگر خود را برسر ستمگران آوار نکند. من چیزی برای بخشیدن ندارم اما جانم را به موقع می دانم درکجا خلاص کنم.
من در راه هدفم آبرو برایم بی ارزشترین کالای این بازار مکاره بورژوازی است.

محمد
Guest
محمد

چه اهمیت دارد که او کیست ؟ با سوسن هم سخنم ملیکا می توانی مرا سر زنش کنی زیرا گفته اند که گستاخم و حدیث بیداریم. و به روح کودکی باز آمده ام. و می گویم سپاس و ستایش خداوندی را سزاست که پیش از مردن مردم . سپاس و ستایش خداوندی را سزاست که اول است و ذخایر کمال و معادن علم اوست و او ژرف ترین مطلق است در کون و مکان و درانوار وجود. سپاس و ستایش خداوند بزرگ را که دوست داشتن را به من آموخت . و بخل وکینه از نهادم برچید. واسرار عشق ازل… Read more »

رامین
Guest
رامین

قلمش باعث می شود که نه تنها در دل بشریت بلکه در دل کل تاریخ خواهد ماند.روحش شاد ویادش گرامی

محمد
Guest
محمد

یاحضرت یگانه اینجا گورستان کامو نیست . در میان لایه های این خاک و سنگ اندیشه مترقی دیدن نهفته است. در اینجا مردگان نمرده اند , و داغ شقایقها به جان خریده اند. این شهر برای نامحرمان خاموش است و زندگان روح حیات فرازمندی اختران را با زاویه های یکتایی در خود دمیده اند,این مدفن گویای جاذبه همه اویی است. در این سنگدان و خاک پودر شده از گذشت زمان افسانه ها موهومند و افسانه های سزیف حکایت گر مردمان طاعون زده از مسخ شدگی نیست . در اینجا گریختگان از حصار های کاتولیسم عصیانگران بر خدایان خویش نیستند. وبیگانگی… Read more »

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند بخشنده مهربان خداوندا روندگان در گورستان دلهایشان نگران است .اما گورستان برای ما ابتدای جاد ه ای است که به بی کران تو می رسد و قیود جسم از هم گسیخته می گردد. و دلم را غرق در شادی که پایان همه بدیها را در آنجا می توان دید. و بر آثار مستدام مردگان می توان پند گرفت و بدانان رحمت فرستاد. در آنجا سکوتی جذاب است و خرمن ماهی تمام که بر سنگهای نوشته می تابد. آنجا به یاد تو می آیند و تو چه نزدیکی و جاذبه قبور یاد آرزوهای بی پایان از سرشان ربوده… Read more »

محمد
Guest
محمد

به نام خدا باطل شکن باطل توانی دارد سهمگین و رزالتی دارد هولناک و جنودی دارد بی صبر و فرمانبرانی بی تدبیر و خنیاگرانی بی دل و پرچمدارانی بی عشق و فصیحانی بی خرد و خلعت به دوشانی بی مناعت طبع و قرینانی بد یمن و کوته نظرانی بی حسن تدبیر و پایه گذارانی بی استدلال و فاجرانی بی متانت و زور گویانی بی منطق و سردمدارانی بی رزانت و خطیبانی بی ذوق و بخیلانی بی مقیاس و حسودانی بی ملاطفت و خود خواهانی بی احساس و مدعیانی بی رجحان. و حق سخنورانی دارد سلیم و پیشوایانی نیک محضر و… Read more »

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند لایموت قبرستان غبار فراموشی را از یاد ها می زداید و به بادها می سپارد. چه خوب بودکه کاخهای پادشاهان و سلاطین در گورستانها بنا می گردید تا در آرای خویش به جانب حق سوق می یافتند و مردم را خرد و بی ارزش نمی شمردند و از مرداب خود رایی, وجود خویش را برون می کشیدند. سالها زندگی در این چاه طبیعت معادل با لحظه ای در عالم بر تر از طبیعت است. زیرا در آنجا زمان نیست و تمامی حوادث و رویدادهای زندگی در طول یک زندگی صد ساله را در آنی می توان دید… Read more »

یعقوب
Guest
یعقوب

اوانسانی کامل بود وانسانیت را به ما یاد داد او معلم بود واین کلمه ای است که می ماند روحش شاد

یزدانپرست
Guest
یزدانپرست

خدا رحمتش کنه . در مورد اسلام حرف میزد درحالیکه تخصصش در جامعه شناسی و تاریخ بود

محمدعلی ناظری
Admin

مگر تنها کسانی که فقه ( نه دین!! ) را در حوزه تحصیل کرده اند حق صحبت از دین دارند؟
آیا تحصیل در مورد دین به معنای دیندار بودن و مومن بودن است؟!

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند آرام دل برای چه باید از مرگ بهراسم ؟ برای چه باید به بوی متعفن آن زندگی خو کنم که دیگران خو گرفته اند به خدای سبحان سوگند در زندگی از کسی و چیزی نهراسیده ام و سکوتم و رنجم و فریادم و اخگر ایمانم و نائره یقینم و انشای آگاهی زمانه ام و عصیان طوفنده اشتیاقم همه برای حضرت دوست بوده است و بس و در راه به آگاهی رساندن مذهبی و اجتماعی و شکستن سدهای جهل و نا آگاهی انسانها جان را به صحرای شهادت آورده ام که آنرا نثار دوست کنم. به خدا سوکند… Read more »

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند هستی بخش مجیر
خداوندا چه زیباست نامهایی که برگزیده از جانب توست
خداوندا زمان بر نامهای زیبای تو و آن نامها که در شان بزرگانی از تاریخ فرو فرستاد ی گرد کهنگی ننشاند.
خداوندا به مریم مادر عیسی و آسیه همسر گرانقدر- دوم رامسس مصر و به هاجر همسر رنج کشیده و فدا کار ابراهیم و به سوسن مادر عزیز و محبوب و بلند قدر قائم از روم- و به خدیجه همسر بلند آوازه و ثروتمند محمد و به زهرای اطهر همسر بی نظیر و در شان
علی درودی بی کران فرست.

محمد
Guest
محمد

خداوندا به شهربانو نیز سلام فرست
او همسری بزرگوار و دوستی فدا کار از پارس و
شریکی دانا و ادب دان برای حسین (ع) مادر سجاد بود.

محمد
Guest
محمد

خداوندا به شهربانو بانوی فرهیخته
و شرافتمند ایرانی و مادر سجاد(ع) درود فرست
او در کمال معرفت فهمیده بود که خداوند بار رسالت و امامت
سنگین خویش را در چه جایگاه و مکانی فرود می آورد.

محمدعلی ناظری
Admin

شما کتاب تشیع علوی و تشیع صفوی را مطالعه کرده اید؟

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند مهربان تحقیقات دکتر شریعتی در زمینه تاریخ اسلام ناقص است او خود می گوید اگر می خواهید حقیقتی را تخریب کنید به آن حقیقت نتازید بلکه بد از آن دفاع کنید ما خود بهتر مادران خود را می شناسیم و اسلام شناسانی دقیق و کوشا و آگاه و عارف و مسلط به زبانهای مختلف نیز با پژوهشهای عمیق خود این موضوع را ثابت کرده اند. بندگان خدا بری از خطا نیستند. و فضای زمانه بعضا” آنها را به دو گانگی در شخصیت و انشقاق در طریق دفاع از حق می کشاند که نامش را تقیه نهاده اند… Read more »

فرامرز ستایی مختاری
Guest
فرامرز ستایی مختاری

دکتر شریعتی اسلام شناس ومحقق زمان خویش ونسلهای بعد نیز هست قلم وبیان او یک اندیشه دینی است که هر انسانی را تحت تاثیر قرار می هد وخود اگاهی را ایجاد می کند روحش باد

محمد
Guest
محمد

به نام آنکه فرمان داد تا ننگ انسانها را در گورستانها دفن کنند و به نام خداوند بزرگی که جهاد را برترین قله های خود آگاهی قرار داد و به نام خداوندی که زنان و مردان جوان و کهنسال را که چون رودی خروشان بر آشفته اند و طوفان بر بنیاد کاخهای ستم روان ساخته اند و پرچم های سر افرازی و آزادگی را بر افراشته اند تا خلفای مشرک را براندازند شهید نامید. چه خلفای کذابشان قدرت و شراب و ثروت و زن و شکم را شریک خدای خود ساخته اند. خداوندا دختران شیر دل و جوانان شهادت طلب… Read more »

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند آفریننده خلق جبر و اختیار: خداوند بشر را آفرید تا بر جبر زندگی چیره شود و بر خود استیلا یابد و ذهن و شعور فعال و غیر فعال آنرا بکاود و در معنای انسانیت نا پیدای اعماق خویش تفکر کند. بشر به زمین آمد تا با خشونت دشمنی ورزد و مهربانی و حلم و گذشت و بذل و کرم و نماز را پیشه کند و بر جبر طبیعت و پیوند های در بند کشنده اصالت انسان فایق آید و به درون دنیای اسرار آمیز خود نفوذ کند. و سپس خود را نبازد و تکبر را بشکند و… Read more »

محمد
Guest
محمد

به نام خداوند قهار
خداوند قهار بیماران وتیلی گو را شفا دهد
و ترا به آن گرفتار کند شیر ماهی کودن حوزه چرا که مرا متهم کردی که همسرم را کتک میزنم و باا و نا مهربان هستم.
امثال تو و سوسن نباید به عایشه و حفصه توهین
کنید زیرا آنها از شما دو تن بهتر بوده اند.

ترانه
Guest
ترانه

به سرنوشت بگویید:اسباب بازیهایت بی جان نیستند.آدمند،میشکنند!آرامتر….

ترانه
Guest
ترانه

سلام.منو یادتونه؟تقریبا ۲ماه پیش با بچه ها تو همین سایت بحث های خوبی داشتیم فعالترینشونم آقا جواد بود.ولی من الان نمیدونم باید برم تو کدوم قسمت میشه راهنمایی کنی؟

محمدعلی ناظری
Admin

سلام و سپاس از حضور دوباره شما.
شما قبلا در صفحه زیر فعال بودید ، می توانید مطالب یا نوشتار خودتان را در پاسخ به افراد ارسال کنید تا آنان از حضور شما و پاسخ به آنان مطلع شوند.

http://shariati.nimeharf.com/Shariati/article-68/%d8%ac%d9%85%d9%84%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%b4%d8%b1%db%8c%d8%b9%d8%aa%db%8c/

محمد
Guest
محمد

ویران
بودند
اقوام
در گذشته و سنگ نوشته

Salman
Guest

دوستان
منبع شما چیست؟
چون ظاهرا عکس سوسن نیست!؟
سپاس

علی
Guest

خدا همه مردان ایران رو رحمت کنه که باعث سربلندی ملت اند