facebook

۲,۹۱۷
این نوشتار توسط اِنی کاظمی در تاریخ ۱۹ام دی، ۱۳۸۷ و در دسته "سخنان کوتاه + عاشقانه ها" ارسال شده است.

نگارنده :اِنی کاظمی

· من تو را دوست دارم.. دیگری تو را دوست دارد.. دیگری دیگری را دوست دارد.. و این چنین است که ما تنهاییم..

· وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند پرهایش سفید می ماند، ولی قلبش سیاه میشود. دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است

· دل های بزرگ و احساس های بلند، عشق های زیبا و پرشکوه می آفرینند

· اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است

· اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این زندگی من است

· وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم

· اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

دکتر علی شریعتی

“… دوست داشتن از عشق برتر است. عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی، اما دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال. عشق بیش‌تر از غریزه آب می‌خورد و هر‌چه از غریزه سرزند بی‌ارزش است و دوست داشتن از روح طلوع می‌کند و‌ تا هر جا که یک روح ارتفاع دارد، دوست داشتن نیز همگام با آن اوج می‌یابد…”

(مجموعه آثار ۱۳ / هبوط در کویر / ص ۳۲۷)

“… عشق با شناسنامه بی‌ارتباط نیست و گذر فصل‌ها و عبور سال‌ها بر آن اثر می‌گذارد. اما دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می‌کند و بر آشیانه بلندش روز و روزگار را دستی نیست…”

مجموعه آثار ۱۳ / هبوط در کویر

“… علی‌ گفته‌ است‌ که‌: “گروهی‌ بهشت‌ می‌جویند، اینان‌ سود‌جویان‌اند و طماع‌، گروهی‌ از دوزخ‌ بیم‌ دارند و اینان‌ عاجزند و ترسو، و گروهی‌ بی‌طمع‌ بهشت‌ و بی‌بیم‌ دوزخ‌اش‌ می‌خواهند عشق‌ بورزند، و اینان‌ آزادگان‌اند و آزاد”. عشق‌ چرا؟ عشق‌ تنها کار بی‌چرای‌ عالم‌ است‌، چه‌، آفرینش‌ بدان‌ پایان‌ می‌گیرد، نقش‌ مقصود در کارگاه‌ هستی‌ اوست‌. او یک‌ فعل‌ بی‌برای‌ است‌. غایت‌ همه‌ غایات‌ عالم‌ “برای‌” نمی‌تواند داشت‌…”

مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهائی / ص۱۸

“… آری‌، در این‌ بازار، سوداگری‌ را شیوه‌ای‌ دیگر است‌، و کسی‌ فهم‌ کند که‌ سودازده‌ باشد و گرفتار موج‌ سودا، که‌ همسایه‌ی‌ دیوار به‌ دیوار جنون‌ است‌! و چه‌ می‌گویم‌؟ جنون همسایه آرام و عاقل این دیوانه‌ی ناآرام خطرناک است که در کوه خاره می‌افتد و مثل موم‌ نرم‌اش‌ می‌کند، و در برج‌ پولاد می‌گیرد و شمع‌ بیزارش‌ می‌سازد. و وای‌ که‌ چه‌ شورانگیز و عظیم‌ است‌ عشق‌ و ایمان‌! و دریغ‌ که‌ فهم‌های‌ خو کرده‌ به‌ اندک‌ها و آلوده‌ به‌ پلیدی‌ها، آن‌ را به‌ زن‌ و هوس‌ و پستی‌ شهوت‌ و پلیدی‌ زر و دنائت‌ زور و… و بالاخره‌ به‌ دنیا و به‌ زندگی‌اش‌ آغشته‌اند! و دریغ‌! و دریغ‌ که‌ کسی‌ در همه‌‌ی عالم‌ نمی‌داند که چه می‌گویم؟ که این عشق که در من افتاده است نه از آنهاست که آدمیان می‌شناسند. که‌ آدمیان‌ عشق‌ خدا را می‌شناسند و عشق‌ زن‌ را و عشق‌ زر را و عشق‌ جاه‌ را و از این‌گونه‌… و آنچه با من است، نه، آنچه من‌ با اویم‌، با این‌ رنگ‌ها بیگانه‌ است‌، عشقی‌ است‌ به‌ معشوقی‌ که‌ از آدمیان‌ است‌… اما… افسوس‌ که‌… نیست‌!

معشوق‌ من‌ چنان‌ لطیف‌ است‌ که‌ خود را به‌ “بودن‌” نیالوده‌ است،‌ که‌ اگر جامه‌ی‌ وجود بر تن‌ می‌کرد، نه‌ معشوق‌ من‌ بود.

معشوق‌ من‌، رزاس من‌، موعود بکت‌، “گودو”‌ی بکت‌ است‌، منتظری‌ که‌ هیچ‌ گاه‌ نمی‌رسد! انتظاری‌ که‌ همواره‌ پس‌ از مرگ‌ پایان‌ می‌گیرد، چنان‌ که‌ این‌ عشق‌ نیز… هم‌!…”

مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهائی / ص ۲۱

عشق و ایمان در اوج پروازش از سطح ستایشها میگذرد و معشوق در انتهای صعودش در چشم عاشق سراپا غرقه سرزنش میشود و این هنگامی است که دوست استحقاق بخشوده شدنش را در چشم دوست از دست میدهد.
دکترعلی شریعتی / مجموعه آثار ۲۱ / زن / ص۱۴۹

دلی که از شرکت در رنج و غم دوست غذا می‌گیرد عشقی می‌پروراند که از آنچه با خوشبختی و لذتی که از دوست می‌برد پدید می‌آید بسیار عمیق‌تر و پر اخلاص‌تر است.
دکترعلی شریعتی / مجموعه آثار ۲۱ / زن / ص۱۷۷

“… اگر عشق را بخواهند با حرکت بیان کنند ، این حرکت چگونه است ؟ پروانه از دیرباز به ما آموخته است.کعبه،نقطه عشق است و تو یک نقطه پرگاری و در این دایره سرگردان!…”
مجموعه آثار ۶ / حج / ص ۷۴

“…عشق نیرو و حرارتی است که از کالری‌ها و پروتئینی که وارد بدن من می‌شود زائیده نمی‌شود. یک منبع نمی‌دانمی‌دارد که تمام وجود مرا ملتهب می‌کند و می‌گدازد و حتی به نفی خویش وادار می‌کند…”

مجموعه آثار ۲/ خودسازی انقلابی / ص۸۳
“…اگر عشق از انسان گرفته شود، وی به صورت یک موجود منفرد و منجمدی در می‌آید که فقط به درد دستگاه‌های تولیدی می‌خورد…”
مجموعه آثار ۲/ خودسازی انقلابی / ص۸۳
“…عشق، مرگ و شکست… در زیر این ضربات است که انسان گاه برای نخستین بار نگاههایش که همواره در غیرخود و بیرون از خود مشغول است به خود بازمی‌گردد…”
مجموعه آثار ۲/ خودسازی انقلابی / ص۱۵۶
“…کسی که عشق را نفهمد اگر هم به میزانی قدرت علمی‌اش قوی بشود، که زندانبان طبیعت گردد و حتی طبیعت را اسیر خودش کند باز به اندازه یک حیوان اسیر خودش خواهد بود…”
مجموعه آثار ۸ / نیایش / ص۱۵۴
“…مگر نه عشق تنها با اشک سخن می‌گوید ؟…”

مجموعه آثار ۸ / نیایش / ص۱۲۰

۲,۹۱۷ دیدگاه

 1. شمع می‌گه:

  بعضی ها می شوند دریا،بعضی ها می شوند کوزه های آبی که از دریا برایمان آب می آورند کوز های رنگین ، به رنگ شعر و موسیقی و فیلم و عکس و مجسمه و نوشته و…
  بعضی هامی شوند چشمه وبعضی ها می شوند کوزه هایی که …
  بعضی ها رود و …
  بعضی ها باران
  و
  .
  .
  و شریعتی از جنس باران های تند و کوبنده ی بیابانی بود ! از جنس دریاهایی که کنار کویر موج می زنند و از جنس چشمه هایی که زمزم می شوند تا برای همیشه از او آب برداریم برای ابد

  [پاسخ]

  فاطمه غظنفری پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ ب.ظ:

  عالی بود

  [پاسخ]

  جناب حميد خان پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۷:۰۹ ب.ظ:

  آره بد نبود ولی عالی نه

  [پاسخ]

  رویا پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۲ ب.ظ:

  اگر تنهای تنها شوم باز هم خدا هست او جانشین تمام نداشتن های من است(دکتر شریعتی) دکتر یکی از شخصیتهای محبوب منه خیلی دوسش دارم نوشته هاش عالیه پر معنا و به ادم حس خیلی خوبی میده برا شادی روحش هر کسی که این نظر رو میخونه صلوات بفرسته مرسی با تشکر

  [پاسخ]

  جعفر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۴:۵۹ ب.ظ:

  سلام خیلی خوب بود رویا جون

  [پاسخ]

  کیوون پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۱ ۷:۰۰ ب.ظ:

  سلام!
  یکی خوب نوشته بود از شریعتی خدا ساختیم!شریعتی مهم بود من خیلی دوستش دارم ولی اگه بود حالا از دستمون شکایت میکرد..
  شریعتی این اخرای عمرش به شدت با غزل داری واسه امام حسین مخالفت میکرد..شریعتی این اواخر توصل به ائمه رو قبول نداشت کو به اینا عمل میکنید اونوقت چرا میگید ما عاشق شریعتی هستیم
  شریعتی انسان بزرگی بود و هست ولی باید به همه ی گفته هاش عمل بشه که متاسفانه نمیشه شریعتی این اواخر با شیعه ی صفوی به شدت مخالف بو کتابی در موردش نوشت ولی چند نفر این کتابو خونده…خواهش میکنم تعصب رو بزارید کنار

  [پاسخ]

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۱ ۷:۵۱ ب.ظ:

  بسیاری از روشنفکران ، علما و فقها توسل به غیر خدا (حتی ائمه معصومین و پیامبران) را بر اساس آیات صریح قرآن شرک دانسته اند.

  [پاسخ]

  aref پاسخ در تاريخ فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۹:۲۴ ق.ظ:

  برو بابا تو دیگه چی می گی توسل برای شفاعته نه این که از اون ها می خوایم

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ق.ظ:

  اگر سواد کافی در زمینه های دینی و اعتقادی ندارید ، لااقل کمی با ادب باشید تا افرادی چون من شما را لایق پاسخ خود بدانند ، بلکه کمی علمتان گسترش یابد!

  اگر شریعتی و شریعتی ها را قبول ندارید لااقل کتاب خدا را قبول داشته باشید: (زمر آیه ۴۴)

  قل لله الشفاعه جمیعا !
  بگو: شفاعت همه با خداست!

  من منکر بزرگی پیامبران و ائمه نیستم ، ولی حکایت آنان حکایت افرادی است که آمده اند و با انگشت اشاره به ماه می کنند ، حال که افرادی مانند شما بجای نگاه به ماه ، به انگشت آنان خیره شده اید!

  کیوان پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۱ ۳:۲۶ ب.ظ:

  اقا محمد رضا ببخشید پیاممام زیاد شد ولی لازمه. هر کدوم رو که تمام میکرد چیز جدیدی به ذهنم می افتاد
  شما به من پیش نهاد دادید که کتاب شیعه ی علوی و شیعه ی صفوی رو بخونم منم حتما میخونم(اگه پیدا کنم) ولی من به شما و تمام حق جویان پیش نهاد میکنم کتاب چگونه هدایت یافتم از استاد رادمهر رو بخونن تو سایت عقیده هست این کتاب تو بازار پیدا نمیشه دست هرکی ببینن اعدام….
  ولی خواهش میکنم بخونیدش…
  ارزوی موفقیت واسه همه..

  محمود پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ:

  راست میگی باید به گفته های دکتر علی شریعتی عمل کرد و واسه عملش باید اول بفهمی چی گفته اون طوری نوشته که ما هم میتونیم چیزای خوب ازش درس بگیریم وهم….. خوب اینجا باید به فکر و عقیده خودمان شک کنیم نه به افکار کسی که حرفاشو یه دنیا قبول دارند

  [پاسخ]

  آبان پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۵:۱۱ ب.ظ:

  سلام آقا کیوون
  نمیدونم این جملاتی را که از قول شریعتی نوشته ای خودت ساخته ای یا از دیگری شنیده ای . من که در هیچکدام از آثار دکتر چنین مطالبی ندید ه ام. لطفا آدرس بدهید چون اینگونه ادعا ها در واقع نوعی تهمت و توهین و در بهترین شکل دفاع بد از معلم انقلاب اسلامی است که البته “ملا خور” شد . اگر در مورد آخرین اعتقادات فرهنگی دکتر می گویی باید اشاره کنم که مطابق آخرین نامه به پدرشان (مجموعه آثار ۱ ص ۴۶-۴۷) که شب هجرت از ایران نوشته اند دکتر با قرآن استخاره کرده اند. (در مفهومی انقلابی و توحیدی). یعنی معلم شهید، استخاره را که امروزه حتی “موجگرایان دینی” به دلیل درک ارتجاعی شان از آن تمسخرش می کنند ، قبول داشته اند چه برسد به بزرگداشت شهدای عقیدتی توحید و ایمان به آیات صریحی که خداوند در قرآن مبین در تایید شفاعت آورده است.
  موفق باشید

  [پاسخ]

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۸:۲۰ ب.ظ:

  معلم انقلابی صحیح تر است !!

  معلم انقلاب اسلامی کمی نادرست بنظر می آید..

  آبان پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۵:۳۶ ب.ظ:

  آقا محمد علی سلام

  نمیدانم چرا نوشته اید: “معلم انقلاب اسلامی کمی نادرست بنظر می آید”
  احتمالا شما انقلابی را که مردم ایران در سال ۵۷ با شعارهای اسلامی و اهداف اسلامی ( استقلال، آزادی، عدالت، توسعه و مهمتر از همه مناسبات سالم انسانی) به پیروزی رساندند با نظامی که بعد از این انقلاب به قدرت رسید و هدف و عمل آن دقیقآ بر خلاف شعارها و اهداف آن انقلاب بوده و هست یکی گرفته اید.
  اما اینها دو پدیده متضاد هستند و هیچ ارتباطی با هم ندارند . در ایجاد آنها فاکتورهای داخلی و خارجی زیادی دخالت داشته است. و البته موضوع تازه و عجیبی هم نیست زیرا از اینگونه پدیده های خیانتبار، تجربه ها و خاطرات تلخ زیادی در تاریخ بشر نقش بسته است .
  در عالم حقیقت هر اسمی محتوایی متناسب با ظاهر خود را دارد. مثلآ مطابق قرآن و نهج البلاغه برجسته ترین ویژگی یک حکومت اسلامی عدالت است بخصوص عدالت اقتصادی.
  من تایید دزدیدن اسم های اهورایی توسط عناصر اهریمنی را اشتباه می دانم شما چطور؟
  با احترام و آرزوی توفیق

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۶:۳۳ ب.ظ:

  من در مورد انقلاب ایران ، اهداف و شعارهایش و اینکه درست است یا غلط صحبت نکردم دوست عزیز ، تردید من در مورد به کار بردن لقب “معلم انقلاب اسلامی” بود برای شریعتی.
  به نظرم معلم انقلابی بر اساس آثار ایشان کمی درست تر به نظر می آید.. انقلاب همواره جنبه اجتماعی و سیاسی ندارد ، گاه انقلاب در شخص رخ می دهد.
  در مورد سوالتان من به دنبال مصداق بودم که به نظرم نرسید تا پاسخ شما را بدهم. اگر شفاف تر بفرمایید در خدمت شما هستم. ایام به کام

  @};-

  کیوان پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۱ ۳:۰۶ ب.ظ:

  سلام اقا محمد رضا
  من گفتم تفاسیر اهل سنت رو مطالعه کنید نه کتب اهل سنت فک کنم شما معنی تفسیر رو نمیدونید منظورم تفسیر قرانه نه چیز دیگه اخه آخوند شیعه ی خدا نترس هرچه دله تنگش میخواد از قران برداشت میکنه ولی تو تفاسیر اهل سنت اینطور نیست من خودم شیعه بودم سنی شدم ..خدا در قران میگه برای نزدیک شدن به من از وسیله استفاده کنید..حالا به نظر شما وسیله چیست؟؟؟اخوند شیعه میگه وسیله یعنی توصل به ائمه و …
  ولی اهل سنت میگه وسیله یعنی نماز خوندن یعنی زکات دادن یعنی کار خوب انجام دادن و…به نظر شما کدوم بهتره؟؟؟
  از افرادی کمک بخواهیم که صدای مارو نمیشنوند یا از خداوندی که از رگ گردن به ما نزدیکتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خدا در قران میفرماید چه کسی از اون کس که غیر خدا را میخواند گمراه تر است که نه صدایش را میشنود و بر فرض محال اگر صدایش را بشنود تا قیامت نمیتواند پاسخ بگوید در مورد این چی میگید..چرا شیعه های عزیز که برادر و خواهر ما هستن یا من خودم قبل از هدایت یافتن چرا این ایات رو نمیخوندم تا بفهمم که توصل به هرکی حتی پیامبر شرک به حساب میاد..
  حرف زیاده و نمیشه اینجا گفت فقط یه چیز به همه بگم اگه شیعه حقه چرا در در پایتخت مسجد سنی نیست؟؟؟؟؟این یه سوال بیجوابه چون خدا در قران میگه منافقان هر فریادی رو بر ضد خود میدانند و از هر فریادی میترسند شیعه هم از هر فریادی میترسه کلی عالم اهل سنت رو اعدام کردن بخاطر چی بخاطر گفتن عقیده ی خودشون
  خواهش میکنم تعصب رو بذلرید کنار تا شاید خدا همان طور بر سر ما منت گذاشت و هدایتمو کرد شمارو هم هدایت کنه….آمیــــــــــــــــن
  یه چیز دیگه اگه ادرس ایه هارو خواستید من واستون میارم ولی چرا خودتون تحقیق نمیکنید؟؟؟مشکل ما همینه

  کیوان پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۱ ۳:۱۵ ب.ظ:

  لام
  اقا محمد یه چیز دیگه اخوند شیعه میگه نگاه کردن به شبکه های ماهواره گناه چون هر فریادی رو بر زد خودشون میدونن میترسن مردم هدایت بشن و دیگه کسی صیغه نکنه باهاشون و کسی دیگه خمس نده تا جیبشون خالی بشه و …
  چند مدت پیش تو محله ی ما داشتن به زور میرفتن رو پشت بوم ها تا دیش های ماهواره رو بگیرن واسه چی واسه این شبکه ها وگرنه واسه چی ؟؟؟؟؟از این شبکه ها میترسن چون منافقن چرا اهل سنت یه شبکه نداره تو صدا و سیما؟؟؟اینا سوالاتیه که من تو ذهنم پیش اومد و هدایت یافتم…
  موفق و سربلند باشید…

  کیوان پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۱ ۸:۵۷ ب.ظ:

  سلام ابان جون..ببینید من برای حرفام مدرک خاصی ندارم ولی از تو یه شبکه با جفت گوشای خودم شنیدم که شریعتی داشت میگفت که عزاداری برای امام حسین گناهه و یه جمله معروف داره که میگه این عزاداری نیست که ما برای امام حسین میگیریم شکمی از عزا در اوردن است..اگه خواصتی میتونی به این شبکه ها نگاه کنی تا سخن رانی شریعتی رو ببینی وصال حق-وصال فارسی و کلمه فارسی اگه نگاه کنی حتما میبینی..
  موفق و سربلند باشی

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۱ ۲:۲۲ ب.ظ:

  خوب لازم نیست به شبکه های ماهواره ای توسل بجویید ، کتاب تشیع صفوی و تشیع علوی با قیمت مناسب در کتابفروشی ها موجود است. کافی است ۳ الی ۴ ساعت وقت بگذارید و آنرا بخوانید تا مستند صحبت کنید.

  کیوان پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۱ ۹:۱۰ ب.ظ:

  آبان جون سلام..
  میدونید مشکل ما چیه؟؟؟ مشکل ما اینه که هرچی اخوند شیعه میگه ما قبول میکنیم..میگه خمس بده میدیم در حالی که خمس حرامه ولی زکات ثواب داره میگه صیغه کن میگیم باشه درحالی که صیغه زنای رسمیه….
  من ازتون معذرت میخوام واقعا متاسفم ولی باید بگم تا مو ضوع روشن بشه اگه یکی بخواد با یکی از فامیلای درجه یک شما صیغه کنه شما راضی هستید؟؟؟؟ بازم میگم متاسفم ولی باید میگفتم تا موضوع روشن بشه..اینا سوالایه که هر شیعه باید از خودش بپرسه دنبالش بره کتابای اهل سنت رو بخونه تا به یه نتیجه برسه نه اینکه هرچی اخوند دروغ گو گفت باور کنه
  ازتون خواهش میکنم که تفاسیر اهل سنت رو بخونید تفاسیری هم چون فی ضلال القران..تفسیر ابن کثیر و….بعد میفهمید که اسلام دین گریه نیست دین شادیه دین عزاداری نیست دین خوش حالیه دین خمس(دزدی)نیست دین کمکه زکات و دین ازدواج موقت نیست دینه ازدواج دایمه زندگی خوش نه هروقت خواصتی پیش یه دختر باشی در امریکام ای طور نیست
  امیدوارم اول من هدایت بشن بعد شما….آمــــــــــــــــــــــین

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۱ ۲:۲۰ ب.ظ:

  دوست عزیز.. فقه ، فقه است ، موارد بساری هم در فقه اهل تسنن وجود دارد که شنیدنش مو را به تن سیخ می کند.

  شما بجای رفرنس دادن به کتب اهل تسنن و کتاب های بی ارزش فقهی ، قرآن را در نظر بگیرید و با آن مانوس گردید ، اگر دغدغه دین و اسلام دارید.

  امینه پاسخ در تاريخ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۵:۴۹ ق.ظ:

  سلام با نظرتون کاملا موافق هستم کاش دکتر رو الگو قرار بدیم

  [پاسخ]

  هاوین ح پاسخ در تاريخ آبان ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۶ ب.ظ:

  اگر یادش در ذهن هایمان نخشکد

  [پاسخ]

  پگاه پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۹ ب.ظ:

  اگر ما بخواهیم یادش از میان نمیرود.

  [پاسخ]

  amir پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۶ ق.ظ:

  دکتر اسطوره تکرار نشدنی

  [پاسخ]

  شمیم پاسخ در تاريخ فروردین ۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ ب.ظ:

  کاش می شد برای یک بار فقط یک باردکتر شریعتی رو می دیدم

  [پاسخ]

  عباس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۵:۰۵ ب.ظ:

  این مرد هم یک انسان بود/ما هم انسان باشیم

  [پاسخ]

  Farzad پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۷ ب.ظ:

  Salam Mitunam bahatun Ashena shaaam
  ۰۹۱۷****۳۱۴

  _____________________

  ذکر شماره تلفن خلاف مقررات است.

  [پاسخ]

  بهناز پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۶ ب.ظ:

  فرزاد جان!!!!!!!
  توداری تو ایران زندگی می کنی ا!روزی۱۸ بار این جمللرو واسه خودت تکرار کن.
  بی جنبه بازی در نیار دیگهتا در این سایتو تخته نکنن عزیزم…
  به کی پیشنهاد آشنایی می دیتو این هیرو ویر؟

  Shohre پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۰ ق.ظ:

  سلام دوست نااشنایم جوابت خبلی عالی بود.من تو محل کارم با همسر دکتر شریعتی آشنا شدم ایشون هم دست کمی از دکتر ندارن ،جهت اطلاع نوشتم.

  امید پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ:

  behnaz khanom haminjoori amsale shoma darid eshgho mikoshidaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  fatemeh پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۸:۳۰ ب.ظ:

  ali boood dameton garm

  ماريا پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ق.ظ:

  خیلی بی جنبه ای جای تو اینجا نیست چت روم هست

  ترانه پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۰ ۶:۰۵ ب.ظ:

  خب بابا کشتینش!!!ی خطایی کرد ولش کنین طفلکو،خدا به داد دوستای شماها برسه اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووه

  تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت پاسخ در تاريخ اسفند ۱ام, ۱۳۹۰ ۸:۳۹ ب.ظ:

  واقعا که

  گیلدا پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۹:۳۶ ب.ظ:

  خیلی دوست داشتم باهاش حرف میزدم مطمعن بودم منو از این مردابی که گرفتارش شدم رها میکرد مردابی که ازش گلایه دارم دوست داشتنمه که کم اوردم

  [پاسخ]

  شیرین پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۴:۲۷ ب.ظ:

  همه ی اونایی که این دنیا رو بفهمند و مثل یه مسافر ناشناس نیان و نشناخته نروند گاهی میشه که کم میارن…فکر میکنی اگه یه آدم که مثل خودت بود میتونست زندگیتو متحول کنه؟؟؟ به قول خودش اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست…یادت باشه….یادم باشه….یادمون باشه

  من پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۵ ق.ظ:

  وا؟؟؟؟؟ میدیدی؟؟؟؟؟ میخواستی باهاش چه کار کنی؟؟؟؟؟؟؟
  به جای این حرفا حالا که نیست به جمله هاش فک کنیم. و سعی کنیم مثل او بزرگ باشیم.

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ بهمن ۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ب.ظ:

  ببینیش که چی بشه تا تف به صورتش بیندازی یا تو گوشش بزنی یا عقده دلت را رویش خالی کنی

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ بهمن ۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸ ب.ظ:

  شما یا نمدونی اسطوره چیه یا نمیدونی شریعتی کیه ..

  [پاسخ]

  رها پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲:۵۳ ب.ظ:

  سلام، جملات بسیار زیبا و عالی بود . ممنون

  [پاسخ]

  فرشته پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۸:۳۵ ب.ظ:

  خیلی خیلی زیبابود.

  [پاسخ]

  alireza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۵:۲۸ ب.ظ:

  salam kho0bi

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ مهر ۵ام, ۱۳۹۰ ۸:۰۳ ب.ظ:

  are mer30 masalan bayad nazar bedi na begi khobi

  [پاسخ]

  sh پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۷:۴۶ ب.ظ:

  afaaaaaarin……

  فریبا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۵:۳۱ ب.ظ:

  حالا مگه فارسی چشه که انگلیسی می نویسید

  پ‍ژمان پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱:۳۶ ب.ظ:

  در درون انسان دوتا گرگ هست یکی اسمش پلید یکی فضیلت همیشه می جنگند و بلاخره یکی پیروز میشه یکی ازم پرسید رفیق کدوم پیروز میشه گفتم که به هر کدوم که غذا بدی یعنی کار دکتر شریعتی از این قرار است علمی که داره از گوهر دل و روح زرین پروردشه اون کار گرگی که درونش پرورده را نوشته اونو تبریک میگم مرد بزرگ

  raha.. پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ ب.ظ:

  نمیدونم چی بگم.واقعاعالی بودحرف خوبی زدی!

  [پاسخ]

  بهناز پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۸ ب.ظ:

  خوشحا لیا!!!!!!!!
  نظر بده نه سلاملک!

  [پاسخ]

  omid پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۴:۱۲ ب.ظ:

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییه دمت گرم

  [پاسخ]

  ياسمين پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲:۲۷ ب.ظ:

  واقعا دکتر چیزی نبودند که بشه ایشون رو با جمله وصف کرد من زبانم قاصر هستش در بیان کمالات ایشون واقعا اسطوره هستن برای ما برای منکه یه افتخارن

  [پاسخ]

  حمید رضا پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۴۹ ق.ظ:

  بنده شخصا تفکرات دکتر شریعتی رو سرلوحه زندگیم قرار دادم و به جرأت میتونم بگم شاید تا سالهای سال بعد هم چنین شخصیت آزاده و مجاهدی ظهور نکنه، اما اون رو نمی پرستم ایشون هم مثل همه ی ما و دیگر انسانها و حتی پیامبران و امامان، انسان و مخلوق پروردگار بی همتاست. یادمون باشه شخص پرست یا شخصیت پرست نباشیم، معبود ما تنها خالق ما، خداوند مهربانی هاست..

  سوره زمر آیه ۱۸:
  کسانی که سخنان را می‏شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می‏کنند; آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند

  [پاسخ]

  باران پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۵:۵۵ ب.ظ:

  خیلی دوست دارم دکتر شریعتی رو اونجوری که هست و دور از هر گونه تعصبی بشناسم و شاید این مطالب شروع خوبی باشد . ممنون

  [پاسخ]

  حیذر پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۰ ۸:۵۹ ب.ظ:

  منم مثل باران دوست دارم به دور از هر تعصب جاهلانه دکتر را بشناسم.این چند روز اخیر فقط سوالهام زیاد میشه.برام دعا کنید

  [پاسخ]

  مژگان پاسخ در تاريخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۴:۳۳ ب.ظ:

  ما می تونیم یکی باشیم مثل یا شاید مانند دکتر شریعتی
  یادمون باشه و یادمون نره شاید لازمه یادمون بتدازن که :

  خواستن توانستنه

  اکه بخوای میتونی فرهاد باشی و کوه رو هم جابه جا کنی
  پس ما می تونیم

  [پاسخ]

  مروا پاسخ در تاريخ آذر ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۸:۳۲ ب.ظ:

  میگن این مقوله خواستن توانستنه دیگه شده جزئی از مقوله های فلسفه صفسطائی چون یه نظریه ای هست کهنفی این قول رو ثابت میکنه چون هر خواستنی توانستنی نیست اگر میخای بیشتر مطمئن شی به کتاب(خارقه های ناخوداگاهی)نوشته فیلسوف علی وردی مراجعه کن……

  [پاسخ]

  سپهر پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲ ق.ظ:

  دریغا………..و حسرت ها…..که چنین مردی اینقدر زود رخت بر دنیا بست!

  [پاسخ]

  خسرو پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۳:۱۴ ق.ظ:

  اورا به ناچار کشتن

  [پاسخ]

  melodi پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۷:۳۴ ب.ظ:

  راست میگی بیچاره گناهی نداشت

  [پاسخ]

  مسعود پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۰ ۳:۴۲ ق.ظ:

  خوبان همیشه زود میمیرند
  البته میشه گفت استاد بزرگ دکتر شریعتی هنوز زندست شاهدشم همین دست نوشته های فوق العاده ایشونه///
  اما روحش در کنار یکتا آرام باد //
  زندگی راطی کن وانگاه که بربلندترین قله هایش رسیدی لبخند خود رانثارتمام سنگریزه هایی کن که بایت راخراشیدن.(استاد دکتر شریعتی )

  [پاسخ]

  مهشيد پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۲:۳۲ ب.ظ:

  خیلی با حال بود

  [پاسخ]

  hassan پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۸:۱۹ ب.ظ:

  سلام وعرض ادب. پیشاپیش سال نو مبارک دلتان سبز وروزگارتان قرین آب وآیینه باد. حسن هستم از نا کجاآباد زندگی.

  [پاسخ]

  نوید پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۵:۱۸ ب.ظ:

  سلام دست گلت درد نکنه خوب بود
  شریعتی هرچی یا هر کسی که بود …
  باران بود اما در بیابون چه فایده درختی هم سبز شد
  فکری را از آسمون کویر با ستاره های آسمون به جایی هم هدایت کرد ؟….
  ……
  ……
  درک شریعتی و امثال شریعتی ها سخته تا داریمشون هیچ بهره ای نمیبریم اما پس از مرگشون//…
  به جرعت میشه گفت یه اسطوره ی به تمام معنا بوده …
  مطالبشا میخونم ودوسش دارم

  [پاسخ]

  لیلا پاسخ در تاريخ شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۰ ۸:۴۱ ب.ظ:

  امثال دکتر شریعتی جلال آل احمد جمال زاده من همه ی کتابهایشان خواندم یک بار بلکه بیشتر فقط می توانم بگم امثال اینها درد جامعه را خوب می دانستند چیه وتمام غم زندگی شان مردم اطراف شان بودند من دکتر شر یعتی از نزدیک ندیدم جلال ندیدم ولی می گم که عاشقشانم واقعا دوست شان دارم واگر شد درباره شان فیلم می سازم مستند فیلم کوتاه فرقی نمی کنه

  [پاسخ]

  ايليا پاسخ در تاريخ آبان ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۳:۱۳ ق.ظ:

  دکتر شریعتی و جلال ال احمد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  کامران پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۳:۳۶ ق.ظ:

  اتفاقا من هم دکتر شریعتی و جلال رو تا حدودی شبیه می دونم،بعضی از جملات قصار جلال منو یاد شریعتی میندازه.اگر چه شریعتی آدم عجیبی بود اون یه عارف در ردیف مولانا جلاالدین بود.من با کتاباش عروج می کنم.و به خاطر شریعتی گاهی اوقات میرم سر مزار دکتر چمران و باهاش درد دل می کنم اون هم بوی شریعتی رو میده.همیشه وقتی به شریعتی فکر می کنم نفسم تو سینه حبس میشه.کاش من میمردم ولی اون چند روز بیشتر زنده می موند.
  اگه ازش فیلمی ساختین.حتما اطلاع رسانی کنین.
  خدا خیرتون بده.یا علی

  [پاسخ]

  شیما پاسخ در تاريخ شهریور ۳ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۳ ق.ظ:

  میشه لطف کنید به من بگویید تصویر خودتون چطوری در این جا قرار دادید منو راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۶:۴۱ ق.ظ:

  عزیزم این مربوط میشه به مدیر سایت و اطرافیانش. و فکر کنم فقط اونا میتونن عکسهای خودشونو بزنن

  [پاسخ]

  مهتاب پاسخ در تاريخ شهریور ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۱ ق.ظ:

  سلام خیلی عالی بود به منم سری بزن خوشحال میشم و لطفا منو لینک کن

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۶:۴۳ ق.ظ:

  لطف کنید متنتونو پایین بنویسید تا بقیه هم ببینن.

  [پاسخ]

  بهادر پاسخ در تاريخ شهریور ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۸:۲۷ ب.ظ:

  اه که من چقدر آقای شریعتی رو دوست دارم وقتی این جملات زیبا را میخوانم حس از نو زیستن و زنده شدن بهم دست میده

  [پاسخ]

  الهه آزادبخت پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۹۰ ۳:۳۰ ب.ظ:

  هر کس دوباره متولد نشو.د به آسمانها راه نمی یابد .

  [پاسخ]

  سعید پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ:

  سلام .زبان دکتر شریعتیزبانی شبیه زبان سمبلیسم است که هرچه دانش مابالاتررودچیزهای بیشتری ازگفته های اودرک خواهیم کرد

  [پاسخ]

  نگار پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۴:۵۲ ب.ظ:

  منم با سعید موافقم هرچه دانش بیشتر درک از گفته ها بالاتر

  [پاسخ]

  saead پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۷:۵۴ ب.ظ:

  سلام نگارخانم.شماچرابادیدگاه من موافقید؟

  علیرضا پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ:

  بی جنبه نباش!یه نفر حرفتو تعیدکرد

  سعید پاسخ در تاريخ مهر ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  خوب بود
  اما شریعتی بزگتر اینها بود
  هر کسی با خوندن حرفهای ایشون به فکر فرو میره
  ما ادمها وقتی در فکر فرو بریم جواب تمام سوال های بی جواب خود را پیدا می کند

  [پاسخ]

  محبوبه پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۳:۲۹ ب.ظ:

  و با خود در شگفتم که دل ادمیزاد مگر چقدر ، تا کجا استعداد دوست داشتن دارد؟
  دکتر شریعتی برای من یه معلمه، یه راهنما ، یه پدر .
  مرد بزرگی که عاشقانه میپرستم

  [پاسخ]

  م.حصاری پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۷:۳۰ ب.ظ:

  سلام
  خیلی قشنگ تفصیر کردین
  ولی کاش ….

  [پاسخ]

  raha.. پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ ب.ظ:

  میتونم بپرسم ولی ای کاش چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  الهام پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ق.ظ:

  خیلی زیبا بود واقعا…

  [پاسخ]

  افسانه پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ ب.ظ:

  عالی بود

  [پاسخ]

  فاخته پاسخ در تاريخ آبان ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۵ ب.ظ:

  سلام …از متن های زیباتون ممنون …..دکتر شریعتی اسطوره بود…..برای شناخت او و حرفهاش بصیرت لازمه…باز هم ازتون ممنونم

  [پاسخ]

  asal پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۶:۵۲ ب.ظ:

  ممنون از شعری که گذاشتی من عاشق سخن ها وشعر های دکتر شریعتی هستم..

  [پاسخ]

  ساکار پاسخ در تاريخ اسفند ۹ام, ۱۳۹۰ ۳:۴۵ ب.ظ:

  من عاشق شدم کسی نیست که درکم کنه …الان چندروزی که ندیدمش …..دارم دق میکنم…ای کاش دکتر زنده بودند………………………….

  [پاسخ]

  ساکار پاسخ در تاريخ اسفند ۹ام, ۱۳۹۰ ۴:۱۸ ب.ظ:

  تورو خدا دعاکنید ما بهم برسیم

  امید پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲:۱۲ ق.ظ:

  من برات دعا می کنم ونمی دونم که بگم اقای ساکار یا خانم ساکار ؟ولی یه نصیحت اگه بهش نگفتی برو جلو وبا صراحت تمام بگو دوستت دارم.

  farzaneh پاسخ در تاريخ آبان ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۲:۱۰ ب.ظ:

  خیلی خوب بود

  [پاسخ]

  کامران پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۵ ق.ظ:

  آخه با صفا،این جمله ات اگر چه قشنگه ولی مال سال ۸۷،نمی خوای یه چی جدید بگی.شریعتی معتقد به پویایی بود؛ به خاطر بیار داستان استادش در دانشگاه سوربنو.
  هر وقت یاد شریعتی می افتم نفسم تو سینم حبس میشه اشک تو چشام پر میشه دلم براش تنگ میشه نمیدونم انگار سال ها با هم یه جا زندگی کردیم اصلا عاشق هم بودیم ولی خوب الان یادم رفته.بعد این همه به تو فکر کردن می فهمم که نیستی که در انتها با هزار غم یاد این جمله معروفت میافتم
  اگر تنها ترین تنها شوم باز هم خدا هست آره درسته او میشه جانشین همه ی نداشته هام.

  [پاسخ]

  بهناز پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ب.ظ:

  کامران جون سخت نگیر توام!

  [پاسخ]

  بهار پاسخ در تاريخ اسفند ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۳ ق.ظ:

  آفرین آقا کامران زدی به هدف
  حرف دل منو زدی

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۵:۰۸ ب.ظ:

  من جور دیگه تفسیر می کنم تو خواستی تعریف کنی من نقد می کنم
  دکتر مزینانی مانند (دریای است که در کنار کویری موج می زند )اما به منظور شما این آدم(دریا) در کنار کویری (هم عصر های خودش) داشت تباه میشد ولی نه اینطور نیست انسان باید در تمام مراحل زندگی ایش تاثیر مثبت بر اطرافیان بزاره دکتر مزینانی اینطور نبود او دریاایست در کنار کویری که هیچ تاثیری بر خشکی کویر نزاشت . مرحوم علی شریعتی از همه لحاظ باطل با عرض شرمندگی
  r.rezaee23@gmail.com

  [پاسخ]

  محمدعلی ناظری پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۹:۵۵ ب.ظ:

  :)

  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

  عرض خود میبری و زحمت ما میداری

  [پاسخ]

  سروش پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۳:۲۲ ب.ظ:

  ((دکتر شریعتی اسطوره ای بر گونه اساطیر …))

  قابل توجه شما دوست عزیز منتقد…

  بر سماع راست هر تن چیر نیست طعمه هر مرغکی انجیر نیست

  آینه کز زنگ آلایش جُداست پر شعاع نور خورشید خداست

  رو تو زنگار از رخ او پاک کن بعد از آن، آن نور را ادراک کن

  این حقیقت را شنو از گوش دل تا برون آئی به کلی، زآب و گل

  فهم اگر دارید، جان را ره دهید بعد از آن، از شوق، پا در ره نهید

  درنیابد حال پخته، هیچ خام پس سخن کوتاه باید، والسلام

  کار پاکان را قیاس از خود مگیر گر چه ماند در نبشتن شیر و شیر

  جمله عالم زین سبب گمراه شد کم کسی ز ابدال حق آگاه شد

  زر قلب و زر نیکو در عیار بی محک هرگز ندانی ز اعتبار

  هر که را در جان خدا بنهد محک هر یقین را باز داند او ز شک

  حرف درویشان بدزدد مرد دون تا بخواند بر سلیمی زان فسون

  کار مردان روشنی و گرمیست کار دونان حیله و بی‌شرمیست

  شیر پشمین از برای کد کنند بومسیلم را لقب احمد کنند

  بومسیلم را لقب کذاب ماند مر محمد را اولوا الالباب ماند

  آن شراب حق ختامش مشک ناب باده را ختمش بود گند و عذاب

  درنیابد حال پخته، هیچ خام پس سخن کوتاه باید، والسلام

  [پاسخ]

  مهدیس جلالی پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۲۶ ب.ظ:

  لطف کن نقدتونظرتوواسه خودت نگه دارباقالی.

  [پاسخ]

  زهرا پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۰ ۷:۵۶ ب.ظ:

  سلام
  باورتون نمیشه که من امروز در مورد چیزایی حرف میزدم که بعدش اونارو اتفاقی توی وبلاگ شما دیدم
  جملات خودتونم خیلی پربار بود

  [پاسخ]

  حسام پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶ ق.ظ:

  میان عاشق و معشوق رازیست . چه میداند انکه اشتر میچراند

  [پاسخ]

  پرستو پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۹:۴۶ ق.ظ:

  نوشته های دکتر شریعتی عالیه.برای شما هم حرف نداره

  [پاسخ]

  داود پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۵:۱۲ ب.ظ:

  علی از مردان نیک روزگار خواهد ماند

  [پاسخ]

  تبسم پاسخ در تاريخ دی ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۴ ب.ظ:

  درود برپیروان راه شریعتی عالی بود…..روزگاریست شیطان فریاد میزند انسان بیاورید سجده خواهم کرد

  [پاسخ]

  Shima پاسخ در تاريخ دی ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۵ ب.ظ:

  خوب بود من وقت ندارم همش رو بخونم خیلی دوست دارم تمامشون رو بخونم میشه لطف کنی مطالبت رو بفرستی به میلم تا بتونم پرینت بگیرم و راحتتر بخونم؟
  من شبا دیر وقت یکی دو ساعت مطالعه میکنم چون بدجور مشغولم.
  واسم دعا کنید.

  ممنونم از مطالبت.

  [پاسخ]

  Shima پاسخ در تاريخ دی ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۷ ب.ظ:

  مرسی

  [پاسخ]

  پریسا پاسخ در تاريخ بهمن ۱ام, ۱۳۹۰ ۵:۵۰ ب.ظ:

  نداشته ها را باید یافت
  یافته ها را باید درک کرد
  ادراک ها را باید منتقل کرد…..

  و اما….
  و اما در کدامین دره ها ، اقیانوس ها و آسمان های بیکران باید نداشته ها را جست؟!!

  ایمان داشتن به جرعه ای آب ، نوشیدنش را گواراتر میکند
  پس بیابیم آن ایمان را که زیستن را گواراتر کند

  افکار و منطق زیبای دکتر شریعتی همه چیز را دربر میگیرد . از سطحی ترین نیاز بشریت تا …..

  کار شما هم عالیه
  متشکرم از تلاشتون

  [پاسخ]

  جیر جیرک ناقلا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۸ ب.ظ:

  عالی بود۱۰ متر گرم مر۳۰

  [پاسخ]

  ستایش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱:۴۸ ب.ظ:

  به نظرم این جمله ها زندگی آدموعوض میکنه خیلی قشنگه کاش میشدیک بار ببینمش کاش:(

  [پاسخ]

  جهان پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲:۴۱ ب.ظ:

  حرف نداره

  [پاسخ]

  راضیه پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۱ ق.ظ:

  سلام
  خیلی عالی بود

  [پاسخ]

  حمید پاسخ در تاريخ اسفند ۷ام, ۱۳۹۰ ۹:۰۹ ب.ظ:

  شریعتی زنده است که تاثیر می گذارد…

  [پاسخ]

  مهران پاسخ در تاريخ اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۹:۳۴ ق.ظ:

  نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت اما دوست دارم از گلویم سوتکی سازد به دست کودکی گستاخ و بازی گوش که ان کودک دم گرم خویش را در گلویم سخت بفشارد تا بدین سان خواب خفتگان را خفته تر سازد….
  (دکتر شریعتی)

  [پاسخ]

 2. داود می‌گه:

  خیلی علی بودند مرسی

  [پاسخ]

 3. مهدی می‌گه:

  چه زیباست زندگانی در کنار انسانهایی که به دور از دنیا اند.آنان که نه ترسی به دل دارند نه خاشاکی در قلب.نه چشمی بر مال.فقط حرفهایی برای نگفتن دارند.
  مهدی ۲۱ ساله از مشهد

  [پاسخ]

  لیلیا پاسخ در تاريخ آذر ۱۴ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۶ ب.ظ:

  چه زیبــــــــــــــــــا…

  [پاسخ]

  دریا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۲۸ ب.ظ:

  kheili ziba bud!

  [پاسخ]

  omar پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۴ ب.ظ:

  من حاضر هستم

  [پاسخ]

  خودم پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ ب.ظ:

  بدو بدو بگو تا غیتت نزدن….!

  [پاسخ]

 4. مهشید می‌گه:

  زندگی تو مذهب من است

  [پاسخ]

  هادی پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۴ ب.ظ:

  و مذهب تمام بدبختی من…

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ ب.ظ:

  اگه مذهبت واقعاً مذهب باشه..

  [پاسخ]

  سپهر پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۱:۰۱ ق.ظ:

  اگه میخای مذهب واقعی را بشناسی حتما یه سری به کتاب با مخاطب های آشنا ی دکتر بخش سگ بودن در تشیع را بخون.من این بخش را بیش از ۳۰ بار خوندم.مطمئن باش پشیمون نمیشی.

  [پاسخ]

  محبوبه پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۳:۳۴ ب.ظ:

  من این کتاب رو خوندم بخش سگ بودن در تشیع نداره؟

  ... پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۴۶ ب.ظ:

  تمام دینا اومدن که بگن شادباش و از زندگی لذت ببر
  تمام مذاهب تنها چیزی که سعی کردن بیارن ارامش بودوبماند که بعضی ها ازاین سو استفاده کردن.دینی ک میشناسی چیزی ک خدات گفته نیس چیزیه ک از بچگی بهت القا کردن
  به قول حسین پناهی
  خدا بزرگتر از توصیف انبیاس
  (((بام ذهن ادمی حیاط خانه خداس

  [پاسخ]

  sara پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ ب.ظ:

  مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد…ومن سالها مذهبی ماندم بی انکه خدایی داشته باشم…

  [پاسخ]

  Shima پاسخ در تاريخ دی ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۳:۵۸ ب.ظ:

  اره شاید تو خدا رو نداشتی ولی مطمئن باش اون تو رو داشته، همیشه کنارت بود.
  منم یکیم مثل تو ولی گاهی که فکر مکنم میبینم دارمش خیلی نزدیک ولی من دورم ازش.

  [پاسخ]

 5. مهشید می‌گه:

  بر مزار شعرهای سوخته ام فاتحه میفرستم

  من که میدانم گلی خواهد رویید…………………………………………..

  [پاسخ]

  آقا امیر پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۹۰ ۳:۴۷ ق.ظ:

  تا شقایق هست زندگی باید کرد.؟

  [پاسخ]

 6. ستار می‌گه:

  برای کشف اقیانوس های جدید باید جرات ترک ساحل را داشت این دنیا دنیای تغییر است نه تقدیر…. ساتر از پیرانشهر

  [پاسخ]

  صدیقه کرمیان پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۸ ۵:۳۰ ب.ظ:

  سلام مرسی از جملت خیلی عالی بود

  [پاسخ]

  صدیقه کرمیان پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۸ ۵:۳۰ ب.ظ:

  سلام مرسی از جملت خیلی عالی بود

  [پاسخ]

  arezo پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۰ ب.ظ:

  mer30.ali bod.TAGHIR.

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۱ ب.ظ:

  چرا باید اینقدر زندگی سخت باشه؟

  [پاسخ]

  روح الله پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۷ ب.ظ:

  سلام زندگی سخت نیست ما آن را سخت می کنیم چون چیزی از زندگی نمیدانیم

  [پاسخ]

  پرواز پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۳ ب.ظ:

  سلام…و اگرهم از زندگی چیزی بدانیم نمیتوانیم زندگی کنیم!!!

  [پاسخ]

  maz پاسخ در تاريخ فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۸:۵۹ ب.ظ:

  زندگی ساخته دست ماست وما هستیم که سرنوشت وتقدیر رو میسازیم فقط با یک چیز عقل عقل عقل

  خودم پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۸ ب.ظ:

  ……. و اگر همینطور ادامه بدین آخرش دعوا میشین. بیخیال بابا هرکی فکر می‌کنه واسه خودش انیشتینه یا فیلسوف. فلسفه رو باید تو کتابا و فیلسوفا یاد بگیری. عقل فقط شروع فلسفست…. درک انیشتین و شریعتی و دکتر حسابی و امثال اینا کار هر کس نیست…..!

  ... پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۴۸ ب.ظ:

  تا روزای شادیش لذت ببری
  بگو بخند شادباش زندگی کن
  شاید فردایی نباشد

  [پاسخ]

  آریر پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۵:۴۵ ب.ظ:

  شک نکن نیست .. مگه انتظار داری میمیری دوباره همین بشی که هستی .. فقط خدا خودش میدونه هر کدوم از ما بعد از مردن به چه چیز تبدیل میشیم .. تا می تونی از زنده بودنت لذت ببر و البته انسان باش سرشار از خوشی و انصاف

  [پاسخ]

  asal پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۶:۵۸ ب.ظ:

  اینم سایته منه خوشحال میشم عضو سایتم بشیند بچه ها دمتون گرم.www.bo2to.com

  سیمین پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳ ق.ظ:

  برام مطالب توپ بفرست گپ بزنیم

  مرید شریعتی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۲ ق.ظ:

  سلام به همه خداوکیلی چندتا از کتابای دکتر رو خوندید ؟ خواهشا جواب بدید؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  بهار پاسخ در تاريخ بهمن ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱:۳۵ ب.ظ:

  sakht nagir azizam

  [پاسخ]

  neda پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۷ ق.ظ:

  goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood

  [پاسخ]

 7. behrouz می‌گه:

  chize ke az zendege fahmidam ene ke hamash ye royast
  royae ke be arezo tabdil meshe va akhar be faramushe

  [پاسخ]

  Sara پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۸ ب.ظ:

  Che ziba!

  [پاسخ]

 8. zeze می‌گه:

  (Cooment Auto suspend By Relish)

  [پاسخ]

  آرزو پاسخ در تاريخ آبان ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۰ ب.ظ:

  سلام. میخواستم بگم تو این دوره و زمونه کم کسی پیدا میشه که رو عشقش بمونه تا ابد. این تجربه منه. پس دل نبند که آخرش پشیمونیه.

  [پاسخ]

  راضيه پاسخ در تاريخ آذر ۲۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۴ ب.ظ:

  واقعا موافقم…………………

  [پاسخ]

  سمیرا م پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۴ ب.ظ:

  زنده باشی.باهات موافقم

  [پاسخ]

  پگاه پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۴ ب.ظ:

  این ما هستیم که با این افکار داریم عشقو از یاد می بریم چرا؟
  عشق هست باید چشامونو باز کنیم

  [پاسخ]

  پرواز پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۷ ب.ظ:

  درسته…عشق همیشه هست…و این ما هستیم که دوست داشتن را با عشق تعبیر میکنیم و این غلط است.

  شريف الله اميري پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۹ ق.ظ:

  دوستم ، عشق که حقیقی باشد هر غقدر که به پیش برود به همان مغدار علاغه هم زیاد مشه

  ghazal پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  به جر ات میتونم بگم که عشق وجود نداره…. حداقل الان دیگه وجود نداره
  ((دوست داشتن برتر از عشق است و من هرگز خود را تا بلند ترین قله ی عشق پایین نخواهم کشید)) دکتر شریعتی

  پگاه پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۴ ب.ظ:

  اگه دنبال عشق واقعی باشی حتما پیداش می کنی.

  yasi-dvn پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۸ ب.ظ:

  “من هرگز دوست داشتن خود را تا بالاترین قله های عشـــق پایین نخواهم اورد”
  دوست داشتن از عشق برتر است-کویر-علی شریعتی

  رها پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲:۲۵ ب.ظ:

  عشق،عشق،عشق .منم عاشقم ولی چه فایده هر کی از راه میرسه میخواد مانع بشه،میگن با هم حرف نزنید،شبه ایجاد نکنید،ولی ما علی رغم همه اینا بازم ۵/۲ساله که باهم هستیم و من از صمیم قلبم دوستش دارم

  zeynab پاسخ در تاريخ مهر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۳:۳۵ ب.ظ:

  عشق آدمی را داغ میکند و دوست داشتن پخته
  هرداغی روزی سرد میشود اما هیچ پخته ای خام نمیشود……

  بهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۰ ب.ظ:

  عشق فقط ۲ تا عاشق میخاد. مگرنه هم عشق خراب میشه هم آدما. کسی که میگه تا عمر دارم پیشت میمونم منو که رها کرد ولی شاید من عاشق بودم. پس عشقو خراب کردم

  aisan پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۸:۴۴ ب.ظ:

  از این جملتون خیلیییی خوشم اومد***عشق فقط ۲تا عاشق می خواد***
  شاید چون این روزا عشقا چند نفره شده من دیگه کسی رو تو دلم راه ندادم.ولی از ته دلم ایمان دارم یه روز با کسی آشنا می شم که ارزششو داره.شما هم هیچ وقت نا امید نباشین.

  DONT PROMISE ME FOREVER,JUST LOVE ME DAY BY DAY:)

  این جمله رو خیلیییییییی دوس دارم.قشنگه.

  سمیه پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲:۰۷ ب.ظ:

  از اینکه سعیدو دارم به خودم می بالم. ۱۰ ساله میشناسمش و ۸ ساله که با همیم. ولی اون مثل روز اول عاشقمه. نمیدونم پاداش کدوم کارمه یا هدیه کدوم مناسبتی که خدا بهم بخشیده . منم دوسش دارم دیوانه وار. برامون دعا کنید که رویامون رنگ خاکستر نگیره. فقط میترسم که نه لیلی به مجنون رسیدو نه شیرین به فرهاد …. روزی که ازدواج کنیم آذربایجان واسمون جشن میگیره که چند سال شاهد عشقمون بوده. دعا کنید. خیلی دوست دارم نفسم. میبوسمت. خیلی ممنون که تحملم میکنی دنیا رو واسم بهشت کردی.

  نوشین پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ:

  عزیزم آدمت رو بشناس بعد بهش دل بده که پشیمون نشی

  [پاسخ]

  رها پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۹:۴۷ ق.ظ:

  اینطوری هم که شما میگی نیست نمیشه هیچ کس رو شناخت من خودم ۶ ساله ازدواج کردم و الان ۲۳ سالمه ولی هنوز همسرم رو نشناختم،گاهی اوقات آدما عوض میشن. من فقط اینو میدونم که : لایق نبود قطره به عمان بردن/ خار و خس صحرا به گلستان بردن /اما چه کنم عادت موران این ست / ران ملخی نزد سلیمان بردن

  [پاسخ]

  مرضیه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ:

  خیلی خیلی با نظرت موافقم

  غریب آشنا پاسخ در تاريخ دی ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ق.ظ:

  سلام
  میشه لطف کنید بگید که با چی موافقید؟

  شقایق پاسخ در تاريخ آبان ۹ام, ۱۳۹۰ ۵:۱۶ ب.ظ:

  همیشه صبرداشته باش

  الي پاسخ در تاريخ فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ:

  از چه دیدگاهی بخوای نگاه کنی مهمه من موافق نیستم آخه اون عشقی که ما (منظورم گروه سنی ۲۰/۳۰) فکرشونو مشغول کرده وجود نداره در یک کلام عشق همون عادته عادت کردن به یک چیز یا یک کسی ویا ……… چون هر روز کنارمون بوده بهش عادت میکنیم

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ ب.ظ:

  سلام
  عشق یعنی خدا و مرگ به معنای آن است که یک قطره از این عشق به سرچشمه اش باز گردد
  پائولو کوئیلو
  اون عشقی که بهرام ازش صحبت میکنه عشق حقیقی نیست
  اون یه هوسه که ما آدما اسمش رو گذاشتیم عشق

  [پاسخ]

  رها پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۹:۵۲ ق.ظ:

  جواد آقا عشق هوس نیست،اون عشقی هم که بهرام میگه شاید واقعاً عشق بوده اما ما نمیدونیم ،شاید بهرام خودش واقعاً عاشق طرفش بوده اما اون عاشق بهرام نبوده.پس عشق بهرام هوس نبوده.همیشه آدما دو رو دارن که یکیش بعد از مدت ها برمیگرده و خودشون نشون میده

  ... پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۵۰ ب.ظ:

  اره پیدا میشه تو خوب نگشتی
  چشم ها را باید شست
  جور دیگر باید دید

  [پاسخ]

  sara پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱ ب.ظ:

  گشتم بود اتفاقا خوبشم بود…..فقط مال من نبود…

  [پاسخ]

  مرضیه پاسخ در تاريخ شهریور ۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ق.ظ:

  ای ول آرزو خانم
  کاملا موافقم

  [پاسخ]

  مرید شریعتی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۸ ق.ظ:

  منم موافقم .میدونی دلیلش چیه؟

  [پاسخ]

 9. amir می‌گه:

  lotfan nazar doktor ra dar mawrde soniha bnwisid ke nazarash chgona bod ba ta shakor

  [پاسخ]

 10. lili می‌گه:

  مرا دردیست در دل اگر گویم زبان سوزد

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۶ ق.ظ:

  اینجا ا…ن:
  مدعیان اصالت:مدعیان پیشینه: مدعیان مهر و محبت: اسانیت: ایا از دست رفته انچه که امروز ادعای ان باقیست؟
  پیشینه ای که نمای آن در اذهان چرخیده و مکتوب چه؟
  ساده ترین تمثیل مرگ هر یک از ماست که که با تمام حسرت و فریادهای دریغا دریغا همراه است در حالی که بیداری و زنده بودن جز دروغ و حسرت بیش نسیبمان نیست!
  حال اگر گذری بیاندازیم بر شرقیهای اطراف این سرزمین ؛به بی مدعیان بی درد؛ در معاشرت بجز راستی و انسانیت نمیبینی.نجاتمان به چیست؟ مسلمانی! در روز عاشورا لباسی سیاه بر تن و به عذای پسر پیامبر(ص) به جد
  ظهر عاشورا بر سر سفره های چرب نشستن و سیر خوردن /نوشیدنیهای سرد و گوارا/ امروز پسر پیامبر لب تشنه جان میدهد و ما مدعیان مینوشیم/ (تف به چنین مسلمانی)
  از ما چه مانده؟
  کمی تامل اگر تاملی باقیست؟

  [پاسخ]

  سیمین پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۲ ب.ظ:

  kamelan movafegham

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۶ ب.ظ:

  چه جای تامل!
  وقتی می توان در این زمانه اندک روزی با سفره های چرب، شکم سیر نگه داشت.
  افسوس!

  [پاسخ]

  hassan پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۷:۱۵ ب.ظ:

  باسلام خدمت لیلی خانم حرفی رو زدی که سالهاست تو دل من مث یه آتشفشان خاموش مونده جرپأت بیان اونو ندارم.
  گویند که خدا همیشه با ماست/ ای غم نکند خدا تو باشی.
  ishtarsedigh@yahoo.com

  [پاسخ]

 11. lili می‌گه:

  خیلی خوبه و عالیه

  [پاسخ]

 12. مهد می‌گه:

  age ye dokhtar hafteuee 8bar gerye kone dor az shoma (be khtere doriye shoma chkar mikonid)

  [پاسخ]

  سمیع الله پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۴:۴۸ ب.ظ:

  پس اگه یی دختر بخاطر دوری از ما گریه کنه پس دوست ما داره
  براش جونتو بده

  [پاسخ]

  رها پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲:۵۴ ب.ظ:

  اینطوریام که شما میگی نیست،اگه یکی بخاطر دوری ازیکی دیگه کریه کنه دلیل نمیشه که میخواد در مقابل جونتو براش بدی، من خودم عشقمو دوست دارم و دیونه اش هستم و حاضرم جونمو به خاطر یه لحظه اش بدم و اصلانم توقع ندارم که کوچکترین دلسوزی و فداکاری خاطرم داشته بشه

  [پاسخ]

 13. SAHAR می‌گه:

  تنم فرسود و عقلم رفت و عشقم همچنان باقیست

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۴:۱۳ ب.ظ:

  طبق قانون بقای شادی هیچ شادی از بین نمیره؛ بلکه فقط از دلی به دلی دیگه جابه جا می‌شه

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱:۰۵ ق.ظ:

  فکر کنم این قانون انرژی انیشتین بوده….

  [پاسخ]

  sayeh پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۹۰ ۵:۲۵ ب.ظ:

  خدا رحمتش کنه خیلی مرد بود کاشکی مذکرا مرد بودنو یاد می گرفتن

  [پاسخ]

 14. ناهيد می‌گه:

  فقط همین را میدانم تنها خدا میداند او که بود. برای کسی که ارزش انسان رابه سبب حرفهایی که برای نگفتن دارد میداند چه واژه ای می توان بکار برد.پس به احترام تفکرش و به سبب کوچکیم فقط سکوت می کنم .

  [پاسخ]

 15. sina می‌گه:

  کاش بغصی از ما ادما فقط انسان نبودیم بلکه ادم بودیم… وقتی یه نفرو خیلی خیلی دوست داری اون طرفم میگه دوست دارم ولی همش قلبتو میشکنه چکار باید کرد

  [پاسخ]

  س پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۱ ب.ظ:

  salam.man avalin bare umadam tu in sait va in jomlehaye ghashangh ro mibinam,vali duste man ta hala be in fekr kardi shayad az tahe delesh nemighe va tu ru dar vaisti ghir karde?!!!???

  [پاسخ]

  مارال پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۵ ب.ظ:

  من اعتقادی ندارم.عاشقی کشک است.

  [پاسخ]

  پگاه پاسخ در تاريخ مرداد ۳ام, ۱۳۹۰ ۹:۱۷ ب.ظ:

  اما زندگی مثل آشه که بدون کشک حال آدمو بهم میزنه

  [پاسخ]

  ماني پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۴ ق.ظ:

  مرسی جوابت خیلی عالی بود.

  ern پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ:

  خدایی جوابت حرف نداره دمت گرم
  alamt0@

  پگاه پاسخ در تاريخ فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ ق.ظ:

  mrc :;-)

  حسام پاسخ در تاريخ بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۹:۰۸ ب.ظ:

  daghighan

  [پاسخ]

  بهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ:

  موافقتم…

  [پاسخ]

  هلنا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۰ ب.ظ:

  دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است (دکتر علی شریعتی)

  [پاسخ]

  hamid.s پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۹۰ ۷:۳۰ ب.ظ:

  به نظر من تو این دنیا همه ارزش دوس داشتنو دارن فقط اشکال کار اینجاس که ما آدمها نمیدونیم باید چه کسی رو دوس داشته باشیم.

  [پاسخ]

  nazi پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۶ ب.ظ:

  salam man yeki az hamoon adamai hastam ke to vase raftareshoon rahe chare khasti bavar kon oonam dooset dare o az in raftare khodesh ranj mibare faghat nemikhad ziadi behet mohabat kone ke behesh adat koni chon fekr mikone ke ye roozi bayad bere bavar kon haghighat hamine

  [پاسخ]

  نوشین پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۸ ب.ظ:

  اینا بهونه است اگر اینجوره از اول نباید شروع میکردی

  [پاسخ]

  بهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  نه بهونه نیست. یکی میگه دوست دارم یکی دلش به حالت میسوزه و میگه. لعنت به اون خاطراتی که تو همین دل سوختنها رقم میخوره. پس دل نبند .تورو خدا داغونت میکنه وقتی بزاره بره

  [پاسخ]

  سوگل پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ:

  آخه کسی که نخواد وابستش بشی منظوری جوز این نداره که من قراره برم فقط تا موقعه ای که واسم تازگی داری با هم باشم بعدشم شمارو به خیر و مارو به سلامت گور پدر اونی که این وسط دلش گیر کنه

  محدثه پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۵:۰۵ ب.ظ:

  اگه آدم کسی رو دوست داشته باشه هرگز دل اون و نمی شکنه حتی اگه اون این کارو بکنه
  اگه دوستش داشته باشی و بدونی که یه روزی قراره از پیشش بری و رهاش کنی از اولش هیچ رقمه شروع نکن حتی با دادکشیدن سرش!
  این جوری ۱ بار دلشو می شکنی… مجبور نیستی دائم دلشو بشکنی که تا وقتی باهاشی بهت وابسته نشه…
  از نظر من این خودخواهیه!
  دوست داشتن اینه که به خاطرش از خواسته خودت دست بکشی
  تورو خدا قصه ای که آخرش رو می دونید شروع نکنید عواقب خیلی بدی به دنبال داره
  موید باشید

  [پاسخ]

  پرواز پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۴ ب.ظ:

  به این فکر کن تو تا حالا چند بار قلب اونو شکستی؟!؟ زیبا بود اگر ممیشد هرگز قلبی نشکند.

  [پاسخ]

  نگین پاسخ در تاريخ اسفند ۱۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۱ ب.ظ:

  منم یکی رو خیلی خیلی دوست دارم حتی میتونم بگم که عاشقشم ولی اون واقعا اذیتم میکنه می گه دوستم داره ولی حرفایی بهم میزنه و کارایی میکنه که واقعا دلمو میشکونه و دلمو میسوزونه
  اگه سنگم بود بالاخره یه روزی اب میشه چه برسه به دل یه دختر
  دوریشم واسم زجرو غیر قابله تحمله چکار کنم؟

  [پاسخ]

  سعیده پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۰۸ ق.ظ:

  درکت میکنم… خیلی سخته… میدونم اگه میتونستی ازش میگذشتی و اگه باهاشی یعنی با همه خوبیا و بدیاش دوسش داری… از خدا بخواه کمکت کنه…

  [پاسخ]

  نگین پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱ ب.ظ:

  من این کامنت و چند ماه پیش گذاشتم….
  میدونی جالبیه قضیه چیه؟
  اخر سر هم اون گذاشت و رفت…
  گفت تو اونی نیستی که من میخوام….بعد ۴ سال تازه به این نتیجه رسید
  اره خدا خیلی کمکم کرد خدایی!!!
  دمش گرم…..
  من عاشقش بودم واقعا باهاش ساختم ولی اخر این شد جوابم…

  به نیوتن بگویید هر عملى را عکس العملى نیست
  اگر بود
  این همه عاشقانه هاى من بى جواب نمى ماند………..

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶ ق.ظ:

  حرف نیوتن که در مورد تو درست از آب در اومده
  هر عملی را عکس العملی است در خلاف جهت آن
  باز خوبه که به تو گفت اونی نیستی که میخواستی
  بعد ۴ سال کسی رو که واقعا از جون خودم بیشتر عزیز میداشتم رفت و گفت : نپرس که واسه چی میرم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  چه ر نجی است لذتها را تنها بردن و چه زشت است زیبائیها را تنها دیدن

  جواد پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۰ ق.ظ:

  قدیمیا خوب حرفی میزدن : دوری و دوستی
  وقتی یه مدت ازش دور باشی اونوقت قدر و ارزش واقعی تو رو میفهمه و دیگه اذیتت نمیکنه
  باران باش و ببار و نپرس که کاسه های خالی از آن کیست

  [پاسخ]

  الی پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ:

  سلام
  عزیزم این قانون عشقه قلب ما همواره از عزیزترینامون می رنجه اماهمون عزیز لحظه های رو تو زندگی برامون می سازه که حاضر نیستیم با دنیا عوضش کنیم….. قانون عشق می گه ببخش بدون انتظار پاسخی روزی آنقدر شرمنده می شود که به تمام سازهایت می رقصد..
  فقط همواره یادآوری کن که او را برای خود او می خواهی

  [پاسخ]

  مرضیه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ق.ظ:

  من میگم شما بی خیال شو بزار اون بیاد دنبالت

  [پاسخ]

  ... پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۵۶ ب.ظ:

  اگه ارزششو داره ادامه بده.ولی ک هی از رو قصد از رو قصدا دلتو میشکونه واقعا ارزش داره؟
  این چیزی نیس ک من بگم چیکار کنی باید خودت تصمیم بگیری

  [پاسخ]

  سمیه پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲:۲۵ ب.ظ:

  من فکر میکنم حتما دوست داره ولی با روش خودش. روش هرکی با دیگری فرق داره و این باعث سو تفاهم میشه. اونم نمیخواد ناراحتت کنه ولی… ما باید برای زنده نگه داشتن عشق و رابطمون روح همدیگرو بشناسیم نه قیافه و جسم. سعی کنیم روح و احساسات هم رو درک کنیم . من باز اینجا هم دست از روان شناسی و مشاوره بر نداشتم . sorry. امیدوارم تونسته باشم کمک کوچیکی بکنم /

  [پاسخ]

 16. sina می‌گه:

  خیلی خوب و علی بودن واقعا استفاده کردم مرسی

  [پاسخ]

  محمود پاسخ در تاريخ خرداد ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۴ ب.ظ:

  باید رها کنی

  [پاسخ]

 17. آرش می‌گه:

  مرا دردیست در دل اگر گویم زبان سوزد

  [پاسخ]

 18. كوروش می‌گه:

  عالی عالی عالی
  پیروز باشید

  [پاسخ]

  مهدیس پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۳۹ ب.ظ:

  کوروش جان مواظب رفتارومنش ات باش اسمی که داری مسولیت سنگینی بهمراه داره.سعی کن واقعاکوروش باشی.چون واسه ی ایرانی های اصیل کوروش کبیرهم مثل استادبزرگواردکترشریعتی مقدسه عزیزم موفق باشی درودبرتوباد

  [پاسخ]

 19. ارشاویر می‌گه:

  خدایا بمن بیاموز قبل از آنکه در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفشهایش راه بروم.دکتر شریعتی

  [پاسخ]

 20. کمال می‌گه:

  بسمه تعالی
  در مورد معلم شهیدم شریعتی کبیر تنها یک جمله میتوان گفت:
  شریعتی یک شیعه بود ،یک شیعه تمام

  [پاسخ]

  فرید دانش پاسخ در تاريخ تیر ۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۷ ق.ظ:

  انسانیت بستگی به مذهب ندارد که این را استاد بزرگ در یکی از گفته هایش آورده است

  [پاسخ]

  شميم پاسخ در تاريخ تیر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۳ ب.ظ:

  خاک بر سرت

  [پاسخ]

  h پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۸۹ ۶:۳۶ ب.ظ:

  خاک بر سر پدرت که تورو درست کرد

  [پاسخ]

  pesare yas پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۱ ق.ظ:

  nemidunam az koja begam faghat migamkash manam mesle parandeha budam ke in hame fekro az saram birun mikardamo jash ye parde tarane be khodam hedie mikardam manam tanham mesle to mesle hame bara mohamad doa konin

  [پاسخ]

  مهدیس پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۴۲ ب.ظ:

  کوروش جان مواظب رفتارومنش ات باش اسمی که داری مسولیت سنگینی بهمراه داره.سعی کن واقعاکوروش باشی.چون واسه ی ایرانی های اصیل کوروش کبیرهم مثل استادبزرگواردکترشریعتی مقدسه عزیزم موفق باشی درودبرتوباد

  [پاسخ]

  محمد امین پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ ب.ظ:

  من با شما کاملا موافقم
  دکتر نمونه ای از مکتب حق امام صادق است

  [پاسخ]

  محمد امین پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۲ ب.ظ:

  البته نمونه از پرورش واقعی در این مکتب

  [پاسخ]

 21. سلماز می‌گه:

  لطف پدر را سپاس میگویم که نام تو را از کودکی در گوشم خواند. و در ۸ سالگیم کتاب پدر و مادر ما متهمیم را بدستم داد

  [پاسخ]

 22. سلماز می‌گه:

  دوست دارم قلم آنگونه که در دستان تو میرقصید در دستان من نیز طنازی کند

  [پاسخ]

  صادق پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱ام, ۱۳۹۰ ۲:۱۱ ق.ظ:

  مادرم میگفت :عاشقی ۱ شب است و پشیمانی ۱۰۰۰ شب الان ۱۰۰۰ شب است پشیمانم که چرا ۱ شب عاشقی نکردم (سلطان دکتر علی شریعتی)

  [پاسخ]

 23. غزال می‌گه:

  من رقص دختران هندی را از نماز خواندن پدر و مادرم بیشتر دوست دارم چون این دختران از روی عشق میرقند اما پدر و مادرم از روی عادت…شریعتی

  [پاسخ]

  mansoor پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ:

  واقعا قشنگ بود برداشت یعنی این….

  [پاسخ]

  arezo پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۳ ب.ظ:

  man en jomlaro kheyli dost daram.mer30.ghazal jon

  [پاسخ]

  zaniar پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۶ ق.ظ:

  این جمله واقعا مفهومی جالب داره کاش همه مفهومشو می فهمیدیم وعمل میکردیم

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ب.ظ:

  مرسی غزال جون..من از وقتی خودمو شناختم میخوام مفهوم ای جملرو به مادرم بفهمونم ولی….ای داد بیداد..

  [پاسخ]

  artina پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ:

  عالی عالی عالی…
  این شد یه حرف حساب….

  [پاسخ]

 24. مرضیه می‌گه:

  درد من حصار برکه نیست بلکه زیستن با ماهیانیست که فکر دریا هم به ذهنشان خطور نکرده است

  [پاسخ]

  fahim shefa پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۲۹ ب.ظ:

  شما بسیار اشتباه بزرگ میکنید . بعض ها درست است که به خاطر ریا نماز میخوانند اما همه اینطور نیستند. احترام به پدر و مادر احترام به خداوند است (بهشت زیر پای مادران است)

  [پاسخ]

  سمیرا م پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۴ ب.ظ:

  shoma matlab ro nagerefti.boro tu omghe matlab

  [پاسخ]

  tavahom90 پاسخ در تاريخ بهمن ۴ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۱ ب.ظ:

  عشق با نوش و نیش می آید
  صاف و آئینه کیش می آید
  عاشقی جرم نیست ترسوها اتفاق است پیش می آید./
  چقدر به عاشقی اعتقاد داری؟

  [پاسخ]

  طهورا پاسخ در تاريخ فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱:۰۳ ب.ظ:

  هیچی.اصلا چی هست؟
  تو جیب جا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  sara پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ ب.ظ:

  تا خواستیم بهش اعتقاد پیدا کنیم گفتن وجود نداره…

  محدثه پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۵:۲۰ ب.ظ:

  یاد بگیریم دوست بداریم
  این دوست داشتن است که جاوید می ماند حتی با فرسنگ ها فاصله

  عاشق شدن روزی فارغ شدن دارد
  مثه بادبادکی که با کاهش پیدا کردن باد با شدت به زمین می افته و ما هی دوباره اون رو به هوا میفرستیم و به این عادت می کنیم که هر بار عاشق یکی باشیم(به عبارتی این نشد یه نفر دیگه) زننده ترین قسمت عشق های امروزی
  با عشق مخالفم

  ابی پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۶ ق.ظ:

  راز دل با کس نگویم چون ندارم محرمی،هرکه را محرم گزیدم عاقبت رسوا شدم.راز دل با آب گفتم تا نگوید با کسی.
  عاقبت ورد زبان ماهی دریاشدم

  [پاسخ]

  محمد عزیز پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۶ ب.ظ:

  سلام قشنگ بود

  [پاسخ]

  داود پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۱ ب.ظ:

  واقعاً درد من هم همینه

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ب.ظ:

  گاهی اوقات از فشار این حقیقت به نهایت جنون میرسم..
  کاریش نمیشه کرد..
  سعی میکنم دریایی هارو جذب کنم بجای اینکه افسوس بخورم

  [پاسخ]

 25. هایده می‌گه:

  یادمان رفت که عاشق بودیم……………………….

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۸ ب.ظ:

  چه اشکالی داره ؟وقتی عشقت رهات میکنه باید چی کار کرد؟ دیگه خسته شدم میخوام قراموشش کنم نمیتونم………

  [پاسخ]

  روح الله پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۰ ب.ظ:

  شما میگی عشقم منو رها کرد شما عاشق طرف مقابل بودین ولی اون که عاشق شما نبوده وفادار بمونه
  خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد
  خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
  خودتو دست کم نگیر که بازیچه ی اینو اون بشی /یستردی

  [پاسخ]

  فروغ پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۸ ق.ظ:

  بسرا عین گربه ان بی حیان،مثل کاموا یا توبی نباش که یه گربه باهاش بازی میکنه ، سنگ و آجر باش در برابرشون ،تا حالا دیدی یه گربه با سنگ یا آجر بازی کنه…؟؟

  [پاسخ]

  M پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۵ ب.ظ:

  عزیزم دخترها مانند مارمولک میمونن وموزی ودوست دارن باهمه بپرن واسشون مهم نیست با کی هستن فقط واسشون حال مطرح هست هرکی خوب بهش حال داد که فرشته هست وهر کی هم که بهش حال نداد مثل شما میگین گربه حالا گربه بهتر هست یا مارمولک .مارمولک جان

  [پاسخ]

  sahere پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۹ ق.ظ:

  bimir

  گلاره پاسخ در تاريخ مهر ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲:۴۹ ب.ظ:

  نه دخترا شرف دارن به توی که جنس برتری و ادعات میشه حتما توام میپریدی که دوست دخترت میپریده میرفته با اونی کخ لیقاتش و داشته چون تو لیقاتشو نداشتی

  shaghayegh پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۷:۵۶ ب.ظ:

  عزیزم عالی بود کاملا باهات موافقم

  محدثه پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۵:۳۲ ب.ظ:

  از عشق و عاشقی های آدمایی مثه تو بدم میاد
  دختری که باهات این کارو کرده حق داشته
  دمش گرم

  گلاره پاسخ در تاريخ مهر ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲:۴۴ ب.ظ:

  کاملا باهات موافقم من این همه به داداشم خوبی کردم اخرش تو روم حرفایی زد که صد تا دشمنم نمیزنن بعد نمیدونم چرا میگن دخترگربه صفته پسرا از گربه صفتم بدترن

  [پاسخ]

  پرواز پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۸ ب.ظ:

  پس چرا یک فرصت دیگه به احساست نمیدی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  نفیسه پاسخ در تاريخ بهمن ۱۴ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۱ ب.ظ:

  سلام عزیزم. انقدر غصه نخور.اینو منی دارم میگم که ماه ها خودم رو توی خونه حبس کردم از غصه ی زیاد به خاطر پسری که ارزشش رو نداشت. عزیزم آن شوهر من بود و توی یک سال دوران عقدمون ۳ بار بهم خیانت کرد.

  [پاسخ]

  سینا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۴ ب.ظ:

  عشق آن نیست که کنارش باشی عشق آن است که با یادش باشی

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ب.ظ:

  اسم بشر اول آدم بود..
  خدا یه موهبت بزرگ به ما داد به نام نسیان که همون فراموشیه..
  از اون به بعد اسممون شد انسان..
  چه اشکالی داره با فراموشی بتونیم دردامونو التیام بدیم؟!
  هروقت تونستیم به آدمیتمون برگردیم همیشه عاشق میمونیم…

  [پاسخ]

 26. razieh می‌گه:

  بزرگترین خوشبختی ادمها بد بختی های کوچکشان است. دکتر شریعتی

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ:

  چون وقتی پشت سر میذاریمشون میبینیم چقدر به رشدمون کمک کردن

  [پاسخ]

 27. shukufe می‌گه:

  سخناش واقعا ارزشمنده. روحش شاد

  [پاسخ]

 28. احسان می‌گه:

  استاد شریعتی ار بزرگترین انسانهایی بود که تارخ به چشم خود تا به کنون دیده…..

  [پاسخ]

 29. mahdit می‌گه:

  مقایسه بسیار جالبی بود بین عشق و دوست داشتن

  [پاسخ]

 30. جمال می‌گه:

  دکتر واقعا مسلمان به تمام معنا بودند

  [پاسخ]

  محمد امین پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ:

  البته
  مسلمانی بی ولایت
  مسلمانی نیست!!
  کسی مثل دکتر مگر میشود در قلب ها نفوذ کند
  در حالی که خالی از محبت اهل بیت است؟؟؟

  [پاسخ]

  اشکان پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۳ ق.ظ:

  اول دکتر رو کامل بشناس بعد در موردش نظر بده.
  و افرادی که دکتر در قلبشان نفوذ کرده است بیشتر از توانه شمارشته.

  [پاسخ]

  سعیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۷ ب.ظ:

  دکتر با هیچ کس قابل قیاس نیست

  [پاسخ]

  بي نام پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۶ ب.ظ:

  محمد امین
  خفه شو …. ۲ تا بزرگتر حرف می زنن یه متعصب دلقک نمیاد ملق بزنه برو میمون کور کورانه تقلید مقلد دینداران بی دین باش بدو عزیزم وبلاگ رو خراب نکن …آ ماشاالله الاغ کور … تو چی می فهمی این حرفها یعنی چی ….برو در خونه تون بازی کن .. آفرین …
  آنچه می‌گویم به قـدر فهـم تــو است مُــردم انــدر حسـرت فهـــم درست
  جان و دل را طاقت آن جــوش نیست با که گویم در جهان یک گوش نیست(مولانا)

  [پاسخ]

  انی کاظمی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۲ ب.ظ:

  😀
  عجب. دارم به کلمه “خفه شو” می خندم..

  [پاسخ]

  afshata're پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۱ ب.ظ:

  حیف این ۵ خط نوشته نبود که نثارش کردی؟
  برادر وقتت بیشتر ارزش داره تا اینکه به اینطور آدمها جواب بدی

  گیریم اون ۳۰ سالش باشه , خب؟
  پدر و مادرش تو ۳۰ سال نتونستن خوب تربیتش کنن . بعد تو بزرگوار میخوایی با ۵ خط تربیتش کنی عزیزم؟
  بزار این ادما با این مقدار مغز (اندازه فندق) به زندگیه شیرینشون ادامه بدن
  درود بر بزرگ مرد تاریخ: استاد دکتر شریعتی بزرگ

  [پاسخ]

  aisan پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۹:۰۸ ب.ظ:

  حالا من تو یه چیز موندم این آقای محمد امین که از شریعتی خوشش نمیاد
  اصلا تو این سایت چیکار می کنه؟؟؟ واسه چی اومده اینجا!!!!!!!!!!!

  از حرفاش معلومه کوچکترین شناختی از شریعتی نداره.همین طوری یه چی گفته که حرف زده باشه.
  باید ازش پرسید:

  آقا مگه مرز مسلمانی رو شما مشخص می کنی؟؟؟
  ساندیس خور کی هستی؟؟؟؟ ولایت تو کیه؟

  aisan پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۹:۱۹ ب.ظ:

  از همه خواهش می کنم اهل بیت رو قاطی این بحث ها نکنید.
  اهل بیت و دینشون با مسلمانای امروزی اصلا قابل مقایسه نیست.
  هر کی بیشتر بوق مسلمون بودن و میزنه و ادعاشو داره و همه جا منم منم میکنه ..حتی کلمه ای از اسلام رو نفهمیده و جاهله.
  متاسفانه زیادن آدم های دورو که زیر نقاب اسلام و مسلمون بودن هر نوع کثافت کاری رو کردن و آخر دم از مسلمون بودن زدن.همینا اسلام و پیش آدم ها بد کردن.
  نباید اسلام رو با مسلمون هاش شناخت.

  جواد پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۰ ۱:۱۲ ق.ظ:

  حرفت متین. درسته. هر کثافت کاری…
  (چاره ای نیست باید دید و حسرت خورد به حال یه چند سال پیش)

  asal پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۸:۴۲ ب.ظ:

  سعادت مانند توپ فوتبال است وقتی از ما دور می شود دنبال آن می دویم و وقتی می ایستد با یک ضربه آنرا از خود دور می سازیم. شاتو بریان

  ایمیلتون رو دیدم.ممنون ولی چرا به سایته من هم سر نمیزنید؟www.bo2to.com

  محدثه پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۵:۴۳ ب.ظ:

  من نمی دونم کسی که هنوز درست حرف زدن رو بلد نیست چطور به خودش اجازه حرف زدن می ده…
  حرفهای دکتر شریعتی در ذهن آدم های کوته فکر جای نمی گیره
  بی ادب از ادبیات در حرفاش استفاده نمی کنه مولانا رو زیر سوال نبرید و به جای گشت و گزار در سایت های فلسفی که در حد شما نیست به سایت های شعر رجوع کنید
  خدا امثال شما رو قدرت درکی دهد… چون تو ها مملکت را به آتش خواهید کشید

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۴:۳۷ ب.ظ:

  سعی کون خودت دهنه کثیفتو ببندی و دیگه وارد این سایت نشو.برو با همون ادمایی که سنگشونو به سینهی خالی از احساست میزنی باش.(درود بر دکتر شریعتی)

  [پاسخ]

  داود پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۵ ب.ظ:

  تمام کسانی که به بشریت خدمات کردند قلبشان خالی از محبت اهل بیت بوده

  [پاسخ]

  paria پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۹ ب.ظ:

  شما برو معنی خدمت به بشریت رو بفهم بعد بیا حرف بزن!!!
  خوبه که قبل از حرف زدن فقط یه کوچولو در موردش فکر کنیم!!!
  OK ؟

  [پاسخ]

  tavahom90 پاسخ در تاريخ بهمن ۴ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۷ ب.ظ:

  شما خدمت به بشریت چی می بینی؟

  مرضیه پاسخ در تاريخ شهریور ۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱ ق.ظ:

  ببخشید میشه یه مثال بزنی از کسی که خدمت به بشریت کرده؟؟؟؟

  [پاسخ]

  محدثه پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۵:۴۹ ب.ظ:

  خیلی ها تلاش کردن که به بشر بفهمونن مفهوم بشر یعنی چی؟!
  اما متاسفانه بشر هنوز نفهمید که…
  خودتون شاهده دیدن عقاید خیلی از دوستان هستید
  نیازی به گفتن من اصلا نیست

  [پاسخ]

  سیاه سفید پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۹۰ ۴:۴۶ ب.ظ:

  من از جمله این فرد یعنی محمد امین خان، مفهوم مخالفش رو مطرح می کنم.
  ایشون می گن:
  «مسلمانی بی ولایت
  مسلمانی نیست!!
  کسی مثل دکتر مگر میشود در قلب ها نفوذ کند
  در حالی که خالی از محبت اهل بیت است؟؟؟»
  به نظر من ایشون راست می گن، کسی که خالی از محبت اهل بیته، هیچ وقت نمی تونه در دلها و قلب ها نفوذ کنه، برای همینه که دکتر شریعتی (ره) در دلها و قلبهای همه متفکران و آزاداندیشان جای گرفته چون سرشار از محبت اهل بیت بوده و قابل انکار هم نیست. ولی مشکل اینجاست که دکتر شریعتی نخواست اهل بیت رو اونجوری که این افراد می خوان، بشناسه و معرفی کنه.
  دکتر شریعتی زیر خاک است ولی افکارش در افکارمان جای دارد.
  روحش شاد…

  [پاسخ]

 31. nasrin می‌گه:

  فردا که روز از نو روزی از نو من نیستم
  اما
  کلامم مرغی خواهد شد و از محاصره دیوار ها خواهد رفت
  و شعر بودن همیشه بودن را خواهد خواند…

  [پاسخ]

 32. مينو می‌گه:

  دکتر شریعتی دیگه تکرار نمیشه همینو میشه گفت فقط . آخر شه…

  [پاسخ]

 33. atefeh2218 می‌گه:

  perfect. perfect perfect
  i am starting to think abouut him more.

  [پاسخ]

 34. امثال دکتر شریعتی را نمی توان فراموش کرد .اندیشه بارز اسلامی و ژرف نگری ایشان در سخنان و کتابهایش قابل درک وفهم است.

  [پاسخ]

  پگاه پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ:

  دقیقا

  [پاسخ]

 35. مریم می‌گه:

  د.شریعتی خویشاوند من است , همچنان ماسینیون خویشاوند او بود و معبود من است همچنان که پدرش معبود او بود .د. شریعتی شناسنامه ایران است. او از چاپلوسی متنفر بود دیگر هیچ نمیگویم او…

  [پاسخ]

 36. حنیف می‌گه:

  اگر نمیخواهی به دست هیچ استبدادگری گرفتار شوی فقط یک کار کن : بخوان و بخوان و بخوان.
  ” دکتر علی شریعتی”

  [پاسخ]

 37. آرزو می‌گه:

  می خواهم بنویسم آنقدر بنویسم که همه بدانند که حتی اگر قلمم بی جوهر باشد باز هم مینویسد . اگر ذهنم از هر چه هست پاک گردد باز هم مینویسم زیرا دستان مرا نیز قدرتیست بی همتا

  [پاسخ]

 38. sami می‌گه:

  و خدایی که در این نزدیکی است , ولی حیف که ما خود ,در آن دور دست هاییم. دکتر شریعتی آخره این جمله رو تغییر داد و به زیباترین عشق خود رسید , یعنی خدا…!

  [پاسخ]

 39. mohsen می‌گه:

  همیشه رفتن راه رسیدن نیست …!
  ولی برای رسیدن باید رفت …
  در بن بست نیز راه آسمان باز است!
  پرواز بیاموزید…

  [پاسخ]

اندیشه خود را به یادگار بگذارید

- لطفاً به صورت فارسی بنویسید
- برای تماس با مدیریت به "صفحه تماس" بروید
- برای طرح مباحثی که با نوشتار بالا مرتبط نیستند لطفاً به "انجمن گفتگو" رفته و بگو مگو کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



کلمات کلیدی : " " + "" + "" + "" + "" + "" + "" + "" + "" + "" + ""