جمله های عاشقانه دکتر علی شریعتی

· من تو را دوست دارم.. دیگری تو را دوست دارد.. دیگری دیگری را دوست دارد.. و این چنین است که ما تنهاییم..

· وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند پرهایش سفید می ماند، ولی قلبش سیاه میشود. دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است

· دل های بزرگ و احساس های بلند، عشق های زیبا و پرشکوه می آفرینند

· اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است

· اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این زندگی من است

· وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم

· اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

دکتر علی شریعتی

“… دوست داشتن از عشق برتر است. عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی، اما دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال. عشق بیش‌تر از غریزه آب می‌خورد و هر‌چه از غریزه سرزند بی‌ارزش است و دوست داشتن از روح طلوع می‌کند و‌ تا هر جا که یک روح ارتفاع دارد، دوست داشتن نیز همگام با آن اوج می‌یابد…”

(مجموعه آثار ۱۳ / هبوط در کویر / ص ۳۲۷)

“… عشق با شناسنامه بی‌ارتباط نیست و گذر فصل‌ها و عبور سال‌ها بر آن اثر می‌گذارد. اما دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می‌کند و بر آشیانه بلندش روز و روزگار را دستی نیست…”

مجموعه آثار ۱۳ / هبوط در کویر

“… علی‌ گفته‌ است‌ که‌: “گروهی‌ بهشت‌ می‌جویند، اینان‌ سود‌جویان‌اند و طماع‌، گروهی‌ از دوزخ‌ بیم‌ دارند و اینان‌ عاجزند و ترسو، و گروهی‌ بی‌طمع‌ بهشت‌ و بی‌بیم‌ دوزخ‌اش‌ می‌خواهند عشق‌ بورزند، و اینان‌ آزادگان‌اند و آزاد”. عشق‌ چرا؟ عشق‌ تنها کار بی‌چرای‌ عالم‌ است‌، چه‌، آفرینش‌ بدان‌ پایان‌ می‌گیرد، نقش‌ مقصود در کارگاه‌ هستی‌ اوست‌. او یک‌ فعل‌ بی‌برای‌ است‌. غایت‌ همه‌ غایات‌ عالم‌ “برای‌” نمی‌تواند داشت‌…”

مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهائی / ص۱۸

“… آری‌، در این‌ بازار، سوداگری‌ را شیوه‌ای‌ دیگر است‌، و کسی‌ فهم‌ کند که‌ سودازده‌ باشد و گرفتار موج‌ سودا، که‌ همسایه‌ی‌ دیوار به‌ دیوار جنون‌ است‌! و چه‌ می‌گویم‌؟ جنون همسایه آرام و عاقل این دیوانه‌ی ناآرام خطرناک است که در کوه خاره می‌افتد و مثل موم‌ نرم‌اش‌ می‌کند، و در برج‌ پولاد می‌گیرد و شمع‌ بیزارش‌ می‌سازد. و وای‌ که‌ چه‌ شورانگیز و عظیم‌ است‌ عشق‌ و ایمان‌! و دریغ‌ که‌ فهم‌های‌ خو کرده‌ به‌ اندک‌ها و آلوده‌ به‌ پلیدی‌ها، آن‌ را به‌ زن‌ و هوس‌ و پستی‌ شهوت‌ و پلیدی‌ زر و دنائت‌ زور و… و بالاخره‌ به‌ دنیا و به‌ زندگی‌اش‌ آغشته‌اند! و دریغ‌! و دریغ‌ که‌ کسی‌ در همه‌‌ی عالم‌ نمی‌داند که چه می‌گویم؟ که این عشق که در من افتاده است نه از آنهاست که آدمیان می‌شناسند. که‌ آدمیان‌ عشق‌ خدا را می‌شناسند و عشق‌ زن‌ را و عشق‌ زر را و عشق‌ جاه‌ را و از این‌گونه‌… و آنچه با من است، نه، آنچه من‌ با اویم‌، با این‌ رنگ‌ها بیگانه‌ است‌، عشقی‌ است‌ به‌ معشوقی‌ که‌ از آدمیان‌ است‌… اما… افسوس‌ که‌… نیست‌!

معشوق‌ من‌ چنان‌ لطیف‌ است‌ که‌ خود را به‌ “بودن‌” نیالوده‌ است،‌ که‌ اگر جامه‌ی‌ وجود بر تن‌ می‌کرد، نه‌ معشوق‌ من‌ بود.

معشوق‌ من‌، رزاس من‌، موعود بکت‌، “گودو”‌ی بکت‌ است‌، منتظری‌ که‌ هیچ‌ گاه‌ نمی‌رسد! انتظاری‌ که‌ همواره‌ پس‌ از مرگ‌ پایان‌ می‌گیرد، چنان‌ که‌ این‌ عشق‌ نیز… هم‌!…”

مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهائی / ص ۲۱

عشق و ایمان در اوج پروازش از سطح ستایشها میگذرد و معشوق در انتهای صعودش در چشم عاشق سراپا غرقه سرزنش میشود و این هنگامی است که دوست استحقاق بخشوده شدنش را در چشم دوست از دست میدهد.
دکترعلی شریعتی / مجموعه آثار ۲۱ / زن / ص۱۴۹

دلی که از شرکت در رنج و غم دوست غذا می‌گیرد عشقی می‌پروراند که از آنچه با خوشبختی و لذتی که از دوست می‌برد پدید می‌آید بسیار عمیق‌تر و پر اخلاص‌تر است.
دکترعلی شریعتی / مجموعه آثار ۲۱ / زن / ص۱۷۷

“… اگر عشق را بخواهند با حرکت بیان کنند ، این حرکت چگونه است ؟ پروانه از دیرباز به ما آموخته است.کعبه،نقطه عشق است و تو یک نقطه پرگاری و در این دایره سرگردان!…”
مجموعه آثار ۶ / حج / ص ۷۴

“…عشق نیرو و حرارتی است که از کالری‌ها و پروتئینی که وارد بدن من می‌شود زائیده نمی‌شود. یک منبع نمی‌دانمی‌دارد که تمام وجود مرا ملتهب می‌کند و می‌گدازد و حتی به نفی خویش وادار می‌کند…”

مجموعه آثار ۲/ خودسازی انقلابی / ص۸۳
“…اگر عشق از انسان گرفته شود، وی به صورت یک موجود منفرد و منجمدی در می‌آید که فقط به درد دستگاه‌های تولیدی می‌خورد…”
مجموعه آثار ۲/ خودسازی انقلابی / ص۸۳
“…عشق، مرگ و شکست… در زیر این ضربات است که انسان گاه برای نخستین بار نگاههایش که همواره در غیرخود و بیرون از خود مشغول است به خود بازمی‌گردد…”
مجموعه آثار ۲/ خودسازی انقلابی / ص۱۵۶
“…کسی که عشق را نفهمد اگر هم به میزانی قدرت علمی‌اش قوی بشود، که زندانبان طبیعت گردد و حتی طبیعت را اسیر خودش کند باز به اندازه یک حیوان اسیر خودش خواهد بود…”
مجموعه آثار ۸ / نیایش / ص۱۵۴
“…مگر نه عشق تنها با اشک می‌گوید ؟…”

مجموعه آثار ۸ / نیایش / ص۱۲۰

مطالب مرتبط

2917
دیدگاه بگذارید

avatar
1574 Comment threads
1343 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1098 Comment authors
سیدحمیدرضافرهادبنده خداnazanin.nhمهدیس جلالی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
شمع
Guest

بعضی ها می شوند دریا،بعضی ها می شوند کوزه های آبی که از دریا برایمان آب می آورند کوز های رنگین ، به رنگ شعر و موسیقی و فیلم و عکس و مجسمه و نوشته و…
بعضی هامی شوند چشمه وبعضی ها می شوند کوزه هایی که …
بعضی ها رود و …
بعضی ها باران
و
.
.
و شریعتی از جنس باران های تند و کوبنده ی بیابانی بود ! از جنس دریاهایی که کنار کویر موج می زنند و از جنس چشمه هایی که زمزم می شوند تا برای همیشه از او آب برداریم برای ابد

فاطمه غظنفری
Guest
فاطمه غظنفری

عالی بود

جناب حميد خان
Guest
جناب حميد خان

آره بد نبود ولی عالی نه

رویا
Guest
رویا

اگر تنهای تنها شوم باز هم خدا هست او جانشین تمام نداشتن های من است(دکتر شریعتی) دکتر یکی از شخصیتهای محبوب منه خیلی دوسش دارم نوشته هاش عالیه پر معنا و به ادم حس خیلی خوبی میده برا شادی روحش هر کسی که این نظر رو میخونه صلوات بفرسته مرسی با تشکر

جعفر
Guest
جعفر

سلام خیلی خوب بود رویا جون

کیوون
Guest
کیوون

سلام!
یکی خوب نوشته بود از شریعتی خدا ساختیم!شریعتی مهم بود من خیلی دوستش دارم ولی اگه بود حالا از دستمون شکایت میکرد..
شریعتی این اخرای عمرش به شدت با غزل داری واسه امام حسین مخالفت میکرد..شریعتی این اواخر توصل به ائمه رو قبول نداشت کو به اینا عمل میکنید اونوقت چرا میگید ما عاشق شریعتی هستیم
شریعتی انسان بزرگی بود و هست ولی باید به همه ی گفته هاش عمل بشه که متاسفانه نمیشه شریعتی این اواخر با شیعه ی صفوی به شدت مخالف بو کتابی در موردش نوشت ولی چند نفر این کتابو خونده…خواهش میکنم تعصب رو بزارید کنار

محمدعلی ناظری
Admin

بسیاری از روشنفکران ، علما و فقها توسل به غیر خدا (حتی ائمه معصومین و پیامبران) را بر اساس آیات صریح قرآن شرک دانسته اند.

aref
Guest
aref

برو بابا تو دیگه چی می گی توسل برای شفاعته نه این که از اون ها می خوایم

محمدعلی ناظری
Admin

اگر سواد کافی در زمینه های دینی و اعتقادی ندارید ، لااقل کمی با ادب باشید تا افرادی چون من شما را لایق پاسخ خود بدانند ، بلکه کمی علمتان گسترش یابد!

اگر شریعتی و شریعتی ها را قبول ندارید لااقل کتاب خدا را قبول داشته باشید: (زمر آیه ۴۴)

قل لله الشفاعه جمیعا !
بگو: شفاعت همه با خداست!

من منکر بزرگی پیامبران و ائمه نیستم ، ولی حکایت آنان حکایت افرادی است که آمده اند و با انگشت اشاره به ماه می کنند ، حال که افرادی مانند شما بجای نگاه به ماه ، به انگشت آنان خیره شده اید!

کیوان
Guest
کیوان

اقا محمد رضا ببخشید پیاممام زیاد شد ولی لازمه. هر کدوم رو که تمام میکرد چیز جدیدی به ذهنم می افتاد
شما به من پیش نهاد دادید که کتاب شیعه ی علوی و شیعه ی صفوی رو بخونم منم حتما میخونم(اگه پیدا کنم) ولی من به شما و تمام حق جویان پیش نهاد میکنم کتاب چگونه هدایت یافتم از استاد رادمهر رو بخونن تو سایت عقیده هست این کتاب تو بازار پیدا نمیشه دست هرکی ببینن اعدام….
ولی خواهش میکنم بخونیدش…
ارزوی موفقیت واسه همه..

محمود
Guest
محمود

راست میگی باید به گفته های دکتر علی شریعتی عمل کرد و واسه عملش باید اول بفهمی چی گفته اون طوری نوشته که ما هم میتونیم چیزای خوب ازش درس بگیریم وهم….. خوب اینجا باید به فکر و عقیده خودمان شک کنیم نه به افکار کسی که حرفاشو یه دنیا قبول دارند

آبان
Guest
آبان

سلام آقا کیوون نمیدونم این جملاتی را که از قول شریعتی نوشته ای خودت ساخته ای یا از دیگری شنیده ای . من که در هیچکدام از آثار دکتر چنین مطالبی ندید ه ام. لطفا آدرس بدهید چون اینگونه ادعا ها در واقع نوعی تهمت و توهین و در بهترین شکل دفاع بد از معلم انقلاب اسلامی است که البته “ملا خور” شد . اگر در مورد آخرین اعتقادات فرهنگی دکتر می گویی باید اشاره کنم که مطابق آخرین نامه به پدرشان (مجموعه آثار ۱ ص ۴۶-۴۷) که شب هجرت از ایران نوشته اند دکتر با قرآن استخاره کرده اند.… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

معلم انقلابی صحیح تر است !!

معلم انقلاب اسلامی کمی نادرست بنظر می آید..

آبان
Guest
آبان

آقا محمد علی سلام نمیدانم چرا نوشته اید: “معلم انقلاب اسلامی کمی نادرست بنظر می آید” احتمالا شما انقلابی را که مردم ایران در سال ۵۷ با شعارهای اسلامی و اهداف اسلامی ( استقلال، آزادی، عدالت، توسعه و مهمتر از همه مناسبات سالم انسانی) به پیروزی رساندند با نظامی که بعد از این انقلاب به قدرت رسید و هدف و عمل آن دقیقآ بر خلاف شعارها و اهداف آن انقلاب بوده و هست یکی گرفته اید. اما اینها دو پدیده متضاد هستند و هیچ ارتباطی با هم ندارند . در ایجاد آنها فاکتورهای داخلی و خارجی زیادی دخالت داشته است.… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

من در مورد انقلاب ایران ، اهداف و شعارهایش و اینکه درست است یا غلط صحبت نکردم دوست عزیز ، تردید من در مورد به کار بردن لقب “معلم انقلاب اسلامی” بود برای شریعتی.
به نظرم معلم انقلابی بر اساس آثار ایشان کمی درست تر به نظر می آید.. انقلاب همواره جنبه اجتماعی و سیاسی ندارد ، گاه انقلاب در شخص رخ می دهد.
در مورد سوالتان من به دنبال مصداق بودم که به نظرم نرسید تا پاسخ شما را بدهم. اگر شفاف تر بفرمایید در خدمت شما هستم. ایام به کام

@};-

کیوان
Guest
کیوان

سلام اقا محمد رضا من گفتم تفاسیر اهل سنت رو مطالعه کنید نه کتب اهل سنت فک کنم شما معنی تفسیر رو نمیدونید منظورم تفسیر قرانه نه چیز دیگه اخه آخوند شیعه ی خدا نترس هرچه دله تنگش میخواد از قران برداشت میکنه ولی تو تفاسیر اهل سنت اینطور نیست من خودم شیعه بودم سنی شدم ..خدا در قران میگه برای نزدیک شدن به من از وسیله استفاده کنید..حالا به نظر شما وسیله چیست؟؟؟اخوند شیعه میگه وسیله یعنی توصل به ائمه و … ولی اهل سنت میگه وسیله یعنی نماز خوندن یعنی زکات دادن یعنی کار خوب انجام دادن و…به… Read more »

کیوان
Guest
کیوان

لام اقا محمد یه چیز دیگه اخوند شیعه میگه نگاه کردن به شبکه های ماهواره گناه چون هر فریادی رو بر زد خودشون میدونن میترسن مردم هدایت بشن و دیگه کسی صیغه نکنه باهاشون و کسی دیگه خمس نده تا جیبشون خالی بشه و … چند مدت پیش تو محله ی ما داشتن به زور میرفتن رو پشت بوم ها تا دیش های ماهواره رو بگیرن واسه چی واسه این شبکه ها وگرنه واسه چی ؟؟؟؟؟از این شبکه ها میترسن چون منافقن چرا اهل سنت یه شبکه نداره تو صدا و سیما؟؟؟اینا سوالاتیه که من تو ذهنم پیش اومد و… Read more »

کیوان
Guest
کیوان

سلام ابان جون..ببینید من برای حرفام مدرک خاصی ندارم ولی از تو یه شبکه با جفت گوشای خودم شنیدم که شریعتی داشت میگفت که عزاداری برای امام حسین گناهه و یه جمله معروف داره که میگه این عزاداری نیست که ما برای امام حسین میگیریم شکمی از عزا در اوردن است..اگه خواصتی میتونی به این شبکه ها نگاه کنی تا سخن رانی شریعتی رو ببینی وصال حق-وصال فارسی و کلمه فارسی اگه نگاه کنی حتما میبینی..
موفق و سربلند باشی

محمدعلی ناظری
Admin

خوب لازم نیست به شبکه های ماهواره ای توسل بجویید ، کتاب تشیع صفوی و تشیع علوی با قیمت مناسب در کتابفروشی ها موجود است. کافی است ۳ الی ۴ ساعت وقت بگذارید و آنرا بخوانید تا مستند صحبت کنید.

کیوان
Guest
کیوان

آبان جون سلام.. میدونید مشکل ما چیه؟؟؟ مشکل ما اینه که هرچی اخوند شیعه میگه ما قبول میکنیم..میگه خمس بده میدیم در حالی که خمس حرامه ولی زکات ثواب داره میگه صیغه کن میگیم باشه درحالی که صیغه زنای رسمیه…. من ازتون معذرت میخوام واقعا متاسفم ولی باید بگم تا مو ضوع روشن بشه اگه یکی بخواد با یکی از فامیلای درجه یک شما صیغه کنه شما راضی هستید؟؟؟؟ بازم میگم متاسفم ولی باید میگفتم تا موضوع روشن بشه..اینا سوالایه که هر شیعه باید از خودش بپرسه دنبالش بره کتابای اهل سنت رو بخونه تا به یه نتیجه برسه نه… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

دوست عزیز.. فقه ، فقه است ، موارد بساری هم در فقه اهل تسنن وجود دارد که شنیدنش مو را به تن سیخ می کند.

شما بجای رفرنس دادن به کتب اهل تسنن و کتاب های بی ارزش فقهی ، قرآن را در نظر بگیرید و با آن مانوس گردید ، اگر دغدغه دین و اسلام دارید.

امینه
Guest
امینه

سلام با نظرتون کاملا موافق هستم کاش دکتر رو الگو قرار بدیم

هاوین ح
Guest

اگر یادش در ذهن هایمان نخشکد

پگاه
Guest
پگاه

اگر ما بخواهیم یادش از میان نمیرود.

amir
Guest
amir

دکتر اسطوره تکرار نشدنی

شمیم
Guest
شمیم

کاش می شد برای یک بار فقط یک باردکتر شریعتی رو می دیدم

عباس
Guest
عباس

این مرد هم یک انسان بود/ما هم انسان باشیم

Farzad
Guest
Farzad

Salam Mitunam bahatun Ashena shaaam
۰۹۱۷****۳۱۴

_____________________

ذکر شماره تلفن خلاف مقررات است.

بهناز
Guest
بهناز

فرزاد جان!!!!!!!
توداری تو ایران زندگی می کنی ا!روزی۱۸ بار این جمللرو واسه خودت تکرار کن.
بی جنبه بازی در نیار دیگهتا در این سایتو تخته نکنن عزیزم…
به کی پیشنهاد آشنایی می دیتو این هیرو ویر؟

Shohre
Guest
Shohre

سلام دوست نااشنایم جوابت خبلی عالی بود.من تو محل کارم با همسر دکتر شریعتی آشنا شدم ایشون هم دست کمی از دکتر ندارن ،جهت اطلاع نوشتم.

امید
Guest
امید

behnaz khanom haminjoori amsale shoma darid eshgho mikoshidaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

fatemeh
Guest
fatemeh

ali boood dameton garm

ماريا
Guest
ماريا

خیلی بی جنبه ای جای تو اینجا نیست چت روم هست

ترانه
Guest

خب بابا کشتینش!!!ی خطایی کرد ولش کنین طفلکو،خدا به داد دوستای شماها برسه اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووه

تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
Guest

واقعا که

گیلدا
Guest
گیلدا

خیلی دوست داشتم باهاش حرف میزدم مطمعن بودم منو از این مردابی که گرفتارش شدم رها میکرد مردابی که ازش گلایه دارم دوست داشتنمه که کم اوردم

شیرین
Guest
شیرین

همه ی اونایی که این دنیا رو بفهمند و مثل یه مسافر ناشناس نیان و نشناخته نروند گاهی میشه که کم میارن…فکر میکنی اگه یه آدم که مثل خودت بود میتونست زندگیتو متحول کنه؟؟؟ به قول خودش اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست…یادت باشه….یادم باشه….یادمون باشه

من
Guest
من

وا؟؟؟؟؟ میدیدی؟؟؟؟؟ میخواستی باهاش چه کار کنی؟؟؟؟؟؟؟
به جای این حرفا حالا که نیست به جمله هاش فک کنیم. و سعی کنیم مثل او بزرگ باشیم.

علی
Guest
علی

ببینیش که چی بشه تا تف به صورتش بیندازی یا تو گوشش بزنی یا عقده دلت را رویش خالی کنی

علی
Guest
علی

شما یا نمدونی اسطوره چیه یا نمیدونی شریعتی کیه ..

رها
Guest
رها

سلام، جملات بسیار زیبا و عالی بود . ممنون

فرشته
Guest
فرشته

خیلی خیلی زیبابود.

alireza
Guest
alireza

salam kho0bi

سحر
Guest
سحر

are mer30 masalan bayad nazar bedi na begi khobi

sh
Guest
sh

afaaaaaarin……

فریبا
Guest
فریبا

حالا مگه فارسی چشه که انگلیسی می نویسید

پ‍ژمان
Guest
پ‍ژمان

در درون انسان دوتا گرگ هست یکی اسمش پلید یکی فضیلت همیشه می جنگند و بلاخره یکی پیروز میشه یکی ازم پرسید رفیق کدوم پیروز میشه گفتم که به هر کدوم که غذا بدی یعنی کار دکتر شریعتی از این قرار است علمی که داره از گوهر دل و روح زرین پروردشه اون کار گرگی که درونش پرورده را نوشته اونو تبریک میگم مرد بزرگ

raha..
Guest
raha..

نمیدونم چی بگم.واقعاعالی بودحرف خوبی زدی!

بهناز
Guest
بهناز

خوشحا لیا!!!!!!!!
نظر بده نه سلاملک!

omid
Guest
omid

عالیییییییییییییییییییییییییییییییه دمت گرم

ياسمين
Guest
ياسمين

واقعا دکتر چیزی نبودند که بشه ایشون رو با جمله وصف کرد من زبانم قاصر هستش در بیان کمالات ایشون واقعا اسطوره هستن برای ما برای منکه یه افتخارن

حمید رضا
Guest
حمید رضا

بنده شخصا تفکرات دکتر شریعتی رو سرلوحه زندگیم قرار دادم و به جرأت میتونم بگم شاید تا سالهای سال بعد هم چنین شخصیت آزاده و مجاهدی ظهور نکنه، اما اون رو نمی پرستم ایشون هم مثل همه ی ما و دیگر انسانها و حتی پیامبران و امامان، انسان و مخلوق پروردگار بی همتاست. یادمون باشه شخص پرست یا شخصیت پرست نباشیم، معبود ما تنها خالق ما، خداوند مهربانی هاست..

سوره زمر آیه ۱۸:
کسانی که سخنان را می‏شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می‏کنند; آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند

باران
Guest
باران

خیلی دوست دارم دکتر شریعتی رو اونجوری که هست و دور از هر گونه تعصبی بشناسم و شاید این مطالب شروع خوبی باشد . ممنون

حیذر
Guest
حیذر

منم مثل باران دوست دارم به دور از هر تعصب جاهلانه دکتر را بشناسم.این چند روز اخیر فقط سوالهام زیاد میشه.برام دعا کنید

مژگان
Guest
مژگان

ما می تونیم یکی باشیم مثل یا شاید مانند دکتر شریعتی
یادمون باشه و یادمون نره شاید لازمه یادمون بتدازن که :

خواستن توانستنه

اکه بخوای میتونی فرهاد باشی و کوه رو هم جابه جا کنی
پس ما می تونیم

مروا
Guest
مروا

میگن این مقوله خواستن توانستنه دیگه شده جزئی از مقوله های فلسفه صفسطائی چون یه نظریه ای هست کهنفی این قول رو ثابت میکنه چون هر خواستنی توانستنی نیست اگر میخای بیشتر مطمئن شی به کتاب(خارقه های ناخوداگاهی)نوشته فیلسوف علی وردی مراجعه کن……

سپهر
Guest
سپهر

دریغا………..و حسرت ها…..که چنین مردی اینقدر زود رخت بر دنیا بست!

خسرو
Guest
خسرو

اورا به ناچار کشتن

melodi
Guest
melodi

راست میگی بیچاره گناهی نداشت

مسعود
Guest
مسعود

خوبان همیشه زود میمیرند
البته میشه گفت استاد بزرگ دکتر شریعتی هنوز زندست شاهدشم همین دست نوشته های فوق العاده ایشونه///
اما روحش در کنار یکتا آرام باد //
زندگی راطی کن وانگاه که بربلندترین قله هایش رسیدی لبخند خود رانثارتمام سنگریزه هایی کن که بایت راخراشیدن.(استاد دکتر شریعتی )

مهشيد
Guest
مهشيد

خیلی با حال بود

hassan
Guest
hassan

سلام وعرض ادب. پیشاپیش سال نو مبارک دلتان سبز وروزگارتان قرین آب وآیینه باد. حسن هستم از نا کجاآباد زندگی.

نوید
Guest
نوید

سلام دست گلت درد نکنه خوب بود
شریعتی هرچی یا هر کسی که بود …
باران بود اما در بیابون چه فایده درختی هم سبز شد
فکری را از آسمون کویر با ستاره های آسمون به جایی هم هدایت کرد ؟….
……
……
درک شریعتی و امثال شریعتی ها سخته تا داریمشون هیچ بهره ای نمیبریم اما پس از مرگشون//…
به جرعت میشه گفت یه اسطوره ی به تمام معنا بوده …
مطالبشا میخونم ودوسش دارم

لیلا
Guest

امثال دکتر شریعتی جلال آل احمد جمال زاده من همه ی کتابهایشان خواندم یک بار بلکه بیشتر فقط می توانم بگم امثال اینها درد جامعه را خوب می دانستند چیه وتمام غم زندگی شان مردم اطراف شان بودند من دکتر شر یعتی از نزدیک ندیدم جلال ندیدم ولی می گم که عاشقشانم واقعا دوست شان دارم واگر شد درباره شان فیلم می سازم مستند فیلم کوتاه فرقی نمی کنه

ايليا
Guest

دکتر شریعتی و جلال ال احمد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کامران
Guest

اتفاقا من هم دکتر شریعتی و جلال رو تا حدودی شبیه می دونم،بعضی از جملات قصار جلال منو یاد شریعتی میندازه.اگر چه شریعتی آدم عجیبی بود اون یه عارف در ردیف مولانا جلاالدین بود.من با کتاباش عروج می کنم.و به خاطر شریعتی گاهی اوقات میرم سر مزار دکتر چمران و باهاش درد دل می کنم اون هم بوی شریعتی رو میده.همیشه وقتی به شریعتی فکر می کنم نفسم تو سینه حبس میشه.کاش من میمردم ولی اون چند روز بیشتر زنده می موند.
اگه ازش فیلمی ساختین.حتما اطلاع رسانی کنین.
خدا خیرتون بده.یا علی

شیما
Guest
شیما

میشه لطف کنید به من بگویید تصویر خودتون چطوری در این جا قرار دادید منو راهنمایی کنید

جواد
Guest
جواد

عزیزم این مربوط میشه به مدیر سایت و اطرافیانش. و فکر کنم فقط اونا میتونن عکسهای خودشونو بزنن

مهتاب
Guest

سلام خیلی عالی بود به منم سری بزن خوشحال میشم و لطفا منو لینک کن

جواد
Guest
جواد

لطف کنید متنتونو پایین بنویسید تا بقیه هم ببینن.

بهادر
Guest

اه که من چقدر آقای شریعتی رو دوست دارم وقتی این جملات زیبا را میخوانم حس از نو زیستن و زنده شدن بهم دست میده

الهه
Member

هر کس دوباره متولد نشو.د به آسمانها راه نمی یابد .

سعید
Guest
سعید

سلام .زبان دکتر شریعتیزبانی شبیه زبان سمبلیسم است که هرچه دانش مابالاتررودچیزهای بیشتری ازگفته های اودرک خواهیم کرد

نگار
Guest
نگار

منم با سعید موافقم هرچه دانش بیشتر درک از گفته ها بالاتر

saead
Guest
saead

سلام نگارخانم.شماچرابادیدگاه من موافقید؟

علیرضا
Guest
علیرضا

بی جنبه نباش!یه نفر حرفتو تعیدکرد

سعید
Guest
سعید

خوب بود
اما شریعتی بزگتر اینها بود
هر کسی با خوندن حرفهای ایشون به فکر فرو میره
ما ادمها وقتی در فکر فرو بریم جواب تمام سوال های بی جواب خود را پیدا می کند

محبوبه
Guest
محبوبه

و با خود در شگفتم که دل ادمیزاد مگر چقدر ، تا کجا استعداد دوست داشتن دارد؟
دکتر شریعتی برای من یه معلمه، یه راهنما ، یه پدر .
مرد بزرگی که عاشقانه میپرستم

م.حصاری
Guest

سلام
خیلی قشنگ تفصیر کردین
ولی کاش ….

raha..
Guest
raha..

میتونم بپرسم ولی ای کاش چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الهام
Guest
الهام

خیلی زیبا بود واقعا…

افسانه
Guest
افسانه

عالی بود

فاخته
Guest
فاخته

سلام …از متن های زیباتون ممنون …..دکتر شریعتی اسطوره بود…..برای شناخت او و حرفهاش بصیرت لازمه…باز هم ازتون ممنونم

asal
Guest
asal

ممنون از شعری که گذاشتی من عاشق سخن ها وشعر های دکتر شریعتی هستم..

ساکار
Guest
ساکار

من عاشق شدم کسی نیست که درکم کنه …الان چندروزی که ندیدمش …..دارم دق میکنم…ای کاش دکتر زنده بودند………………………….

ساکار
Guest
ساکار

تورو خدا دعاکنید ما بهم برسیم

امید
Guest
امید

من برات دعا می کنم ونمی دونم که بگم اقای ساکار یا خانم ساکار ؟ولی یه نصیحت اگه بهش نگفتی برو جلو وبا صراحت تمام بگو دوستت دارم.

farzaneh
Guest
farzaneh

خیلی خوب بود

کامران
Guest

آخه با صفا،این جمله ات اگر چه قشنگه ولی مال سال ۸۷،نمی خوای یه چی جدید بگی.شریعتی معتقد به پویایی بود؛ به خاطر بیار داستان استادش در دانشگاه سوربنو. هر وقت یاد شریعتی می افتم نفسم تو سینم حبس میشه اشک تو چشام پر میشه دلم براش تنگ میشه نمیدونم انگار سال ها با هم یه جا زندگی کردیم اصلا عاشق هم بودیم ولی خوب الان یادم رفته.بعد این همه به تو فکر کردن می فهمم که نیستی که در انتها با هزار غم یاد این جمله معروفت میافتم اگر تنها ترین تنها شوم باز هم خدا هست آره درسته… Read more »

بهناز
Guest
بهناز

کامران جون سخت نگیر توام!

بهار
Guest
بهار

آفرین آقا کامران زدی به هدف
حرف دل منو زدی

رضا
Guest
رضا

من جور دیگه تفسیر می کنم تو خواستی تعریف کنی من نقد می کنم
دکتر مزینانی مانند (دریای است که در کنار کویری موج می زند )اما به منظور شما این آدم(دریا) در کنار کویری (هم عصر های خودش) داشت تباه میشد ولی نه اینطور نیست انسان باید در تمام مراحل زندگی ایش تاثیر مثبت بر اطرافیان بزاره دکتر مزینانی اینطور نبود او دریاایست در کنار کویری که هیچ تاثیری بر خشکی کویر نزاشت . مرحوم علی شریعتی از همه لحاظ باطل با عرض شرمندگی
[email protected]

محمدعلی ناظری
Admin

🙂

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود میبری و زحمت ما میداری

سروش
Guest

((دکتر شریعتی اسطوره ای بر گونه اساطیر …)) قابل توجه شما دوست عزیز منتقد… بر سماع راست هر تن چیر نیست طعمه هر مرغکی انجیر نیست آینه کز زنگ آلایش جُداست پر شعاع نور خورشید خداست رو تو زنگار از رخ او پاک کن بعد از آن، آن نور را ادراک کن این حقیقت را شنو از گوش دل تا برون آئی به کلی، زآب و گل فهم اگر دارید، جان را ره دهید بعد از آن، از شوق، پا در ره نهید درنیابد حال پخته، هیچ خام پس سخن کوتاه باید، والسلام کار پاکان را قیاس از خود مگیر… Read more »

مهدیس جلالی
Guest
مهدیس جلالی

لطف کن نقدتونظرتوواسه خودت نگه دارباقالی.

زهرا
Guest
زهرا

سلام
باورتون نمیشه که من امروز در مورد چیزایی حرف میزدم که بعدش اونارو اتفاقی توی وبلاگ شما دیدم
جملات خودتونم خیلی پربار بود

حسام
Guest

میان عاشق و معشوق رازیست . چه میداند انکه اشتر میچراند

پرستو
Guest
پرستو

نوشته های دکتر شریعتی عالیه.برای شما هم حرف نداره

داود
Guest
داود

علی از مردان نیک روزگار خواهد ماند

تبسم
Guest
تبسم

درود برپیروان راه شریعتی عالی بود…..روزگاریست شیطان فریاد میزند انسان بیاورید سجده خواهم کرد

Shima
Guest

خوب بود من وقت ندارم همش رو بخونم خیلی دوست دارم تمامشون رو بخونم میشه لطف کنی مطالبت رو بفرستی به میلم تا بتونم پرینت بگیرم و راحتتر بخونم؟
من شبا دیر وقت یکی دو ساعت مطالعه میکنم چون بدجور مشغولم.
واسم دعا کنید.

ممنونم از مطالبت.

Shima
Guest

مرسی

پریسا
Guest
پریسا

نداشته ها را باید یافت
یافته ها را باید درک کرد
ادراک ها را باید منتقل کرد…..

و اما….
و اما در کدامین دره ها ، اقیانوس ها و آسمان های بیکران باید نداشته ها را جست؟!!

ایمان داشتن به جرعه ای آب ، نوشیدنش را گواراتر میکند
پس بیابیم آن ایمان را که زیستن را گواراتر کند

افکار و منطق زیبای دکتر شریعتی همه چیز را دربر میگیرد . از سطحی ترین نیاز بشریت تا …..

کار شما هم عالیه
متشکرم از تلاشتون

جیر جیرک ناقلا
Guest

عالی بود۱۰ متر گرم مر۳۰

ستایش
Guest
ستایش

به نظرم این جمله ها زندگی آدموعوض میکنه خیلی قشنگه کاش میشدیک بار ببینمش کاش:(

جهان
Guest
جهان

حرف نداره

راضیه
Guest
راضیه

سلام
خیلی عالی بود

حمید
Guest
حمید

شریعتی زنده است که تاثیر می گذارد…

مهران
Guest
مهران

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت اما دوست دارم از گلویم سوتکی سازد به دست کودکی گستاخ و بازی گوش که ان کودک دم گرم خویش را در گلویم سخت بفشارد تا بدین سان خواب خفتگان را خفته تر سازد….
(دکتر شریعتی)

داود
Guest
داود

خیلی علی بودند مرسی

مهدی
Guest
مهدی

چه زیباست زندگانی در کنار انسانهایی که به دور از دنیا اند.آنان که نه ترسی به دل دارند نه خاشاکی در قلب.نه چشمی بر مال.فقط حرفهایی برای نگفتن دارند.
مهدی ۲۱ ساله از مشهد

لیلیا
Guest
لیلیا

چه زیبــــــــــــــــــا…

دریا
Guest
دریا

kheili ziba bud!

omar
Guest
omar

من حاضر هستم

خودم
Guest
خودم

بدو بدو بگو تا غیتت نزدن….!

مهشید
Guest
مهشید

زندگی تو مذهب من است

هادی
Guest
هادی

و مذهب تمام بدبختی من…

مهسا
Guest
مهسا

اگه مذهبت واقعاً مذهب باشه..

سپهر
Guest
سپهر

اگه میخای مذهب واقعی را بشناسی حتما یه سری به کتاب با مخاطب های آشنا ی دکتر بخش سگ بودن در تشیع را بخون.من این بخش را بیش از ۳۰ بار خوندم.مطمئن باش پشیمون نمیشی.

محبوبه
Guest
محبوبه

من این کتاب رو خوندم بخش سگ بودن در تشیع نداره؟

...
Guest
...

تمام دینا اومدن که بگن شادباش و از زندگی لذت ببر
تمام مذاهب تنها چیزی که سعی کردن بیارن ارامش بودوبماند که بعضی ها ازاین سو استفاده کردن.دینی ک میشناسی چیزی ک خدات گفته نیس چیزیه ک از بچگی بهت القا کردن
به قول حسین پناهی
خدا بزرگتر از توصیف انبیاس
(((بام ذهن ادمی حیاط خانه خداس

sara
Guest
sara

مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد…ومن سالها مذهبی ماندم بی انکه خدایی داشته باشم…

Shima
Guest

اره شاید تو خدا رو نداشتی ولی مطمئن باش اون تو رو داشته، همیشه کنارت بود.
منم یکیم مثل تو ولی گاهی که فکر مکنم میبینم دارمش خیلی نزدیک ولی من دورم ازش.

مهشید
Guest
مهشید

بر مزار شعرهای سوخته ام فاتحه میفرستم

من که میدانم گلی خواهد رویید…………………………………………..

آقا امیر
Guest
آقا امیر

تا شقایق هست زندگی باید کرد.؟

ستار
Guest
ستار

برای کشف اقیانوس های جدید باید جرات ترک ساحل را داشت این دنیا دنیای تغییر است نه تقدیر…. ساتر از پیرانشهر

صدیقه کرمیان
Guest
صدیقه کرمیان

سلام مرسی از جملت خیلی عالی بود

صدیقه کرمیان
Guest
صدیقه کرمیان

سلام مرسی از جملت خیلی عالی بود

arezo
Guest
arezo

mer30.ali bod.TAGHIR.

سحر
Guest
سحر

چرا باید اینقدر زندگی سخت باشه؟

روح الله
Guest
روح الله

سلام زندگی سخت نیست ما آن را سخت می کنیم چون چیزی از زندگی نمیدانیم

پرواز
Guest
پرواز

سلام…و اگرهم از زندگی چیزی بدانیم نمیتوانیم زندگی کنیم!!!

maz
Guest
maz

زندگی ساخته دست ماست وما هستیم که سرنوشت وتقدیر رو میسازیم فقط با یک چیز عقل عقل عقل

خودم
Guest
خودم

……. و اگر همینطور ادامه بدین آخرش دعوا میشین. بیخیال بابا هرکی فکر می‌کنه واسه خودش انیشتینه یا فیلسوف. فلسفه رو باید تو کتابا و فیلسوفا یاد بگیری. عقل فقط شروع فلسفست…. درک انیشتین و شریعتی و دکتر حسابی و امثال اینا کار هر کس نیست…..!

...
Guest
...

تا روزای شادیش لذت ببری
بگو بخند شادباش زندگی کن
شاید فردایی نباشد

آریر
Guest
آریر

شک نکن نیست .. مگه انتظار داری میمیری دوباره همین بشی که هستی .. فقط خدا خودش میدونه هر کدوم از ما بعد از مردن به چه چیز تبدیل میشیم .. تا می تونی از زنده بودنت لذت ببر و البته انسان باش سرشار از خوشی و انصاف

asal
Guest
asal

اینم سایته منه خوشحال میشم عضو سایتم بشیند بچه ها دمتون گرم.www.bo2to.com

سیمین
Guest
سیمین

برام مطالب توپ بفرست گپ بزنیم

مرید شریعتی
Guest
مرید شریعتی

سلام به همه خداوکیلی چندتا از کتابای دکتر رو خوندید ؟ خواهشا جواب بدید؟؟؟؟؟؟

بهار
Guest
بهار

sakht nagir azizam

neda
Guest
neda

goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood

behrouz
Guest

chize ke az zendege fahmidam ene ke hamash ye royast
royae ke be arezo tabdil meshe va akhar be faramushe

Sara
Guest
Sara

Che ziba!

zeze
Guest

(Cooment Auto suspend By Relish)

آرزو
Guest
آرزو

سلام. میخواستم بگم تو این دوره و زمونه کم کسی پیدا میشه که رو عشقش بمونه تا ابد. این تجربه منه. پس دل نبند که آخرش پشیمونیه.

راضيه
Guest
راضيه

واقعا موافقم…………………

سمیرا م
Guest
سمیرا م

زنده باشی.باهات موافقم

پگاه
Guest
پگاه

این ما هستیم که با این افکار داریم عشقو از یاد می بریم چرا؟
عشق هست باید چشامونو باز کنیم

پرواز
Guest
پرواز

درسته…عشق همیشه هست…و این ما هستیم که دوست داشتن را با عشق تعبیر میکنیم و این غلط است.

شريف الله اميري
Guest
شريف الله اميري

دوستم ، عشق که حقیقی باشد هر غقدر که به پیش برود به همان مغدار علاغه هم زیاد مشه

ghazal
Guest
ghazal

به جر ات میتونم بگم که عشق وجود نداره…. حداقل الان دیگه وجود نداره
((دوست داشتن برتر از عشق است و من هرگز خود را تا بلند ترین قله ی عشق پایین نخواهم کشید)) دکتر شریعتی

پگاه
Guest
پگاه

اگه دنبال عشق واقعی باشی حتما پیداش می کنی.

yasi-dvn
Guest

“من هرگز دوست داشتن خود را تا بالاترین قله های عشـــق پایین نخواهم اورد”
دوست داشتن از عشق برتر است-کویر-علی شریعتی

رها
Guest
رها

عشق،عشق،عشق .منم عاشقم ولی چه فایده هر کی از راه میرسه میخواد مانع بشه،میگن با هم حرف نزنید،شبه ایجاد نکنید،ولی ما علی رغم همه اینا بازم ۵/۲ساله که باهم هستیم و من از صمیم قلبم دوستش دارم

zeynab
Guest

عشق آدمی را داغ میکند و دوست داشتن پخته
هرداغی روزی سرد میشود اما هیچ پخته ای خام نمیشود……

بهرام
Guest
بهرام

عشق فقط ۲ تا عاشق میخاد. مگرنه هم عشق خراب میشه هم آدما. کسی که میگه تا عمر دارم پیشت میمونم منو که رها کرد ولی شاید من عاشق بودم. پس عشقو خراب کردم

aisan
Guest
aisan

از این جملتون خیلیییی خوشم اومد***عشق فقط ۲تا عاشق می خواد***
شاید چون این روزا عشقا چند نفره شده من دیگه کسی رو تو دلم راه ندادم.ولی از ته دلم ایمان دارم یه روز با کسی آشنا می شم که ارزششو داره.شما هم هیچ وقت نا امید نباشین.

DONT PROMISE ME FOREVER,JUST LOVE ME DAY BY DAY:)

این جمله رو خیلیییییییی دوس دارم.قشنگه.

سمیه
Guest
سمیه

از اینکه سعیدو دارم به خودم می بالم. ۱۰ ساله میشناسمش و ۸ ساله که با همیم. ولی اون مثل روز اول عاشقمه. نمیدونم پاداش کدوم کارمه یا هدیه کدوم مناسبتی که خدا بهم بخشیده . منم دوسش دارم دیوانه وار. برامون دعا کنید که رویامون رنگ خاکستر نگیره. فقط میترسم که نه لیلی به مجنون رسیدو نه شیرین به فرهاد …. روزی که ازدواج کنیم آذربایجان واسمون جشن میگیره که چند سال شاهد عشقمون بوده. دعا کنید. خیلی دوست دارم نفسم. میبوسمت. خیلی ممنون که تحملم میکنی دنیا رو واسم بهشت کردی.

نوشین
Guest
نوشین

عزیزم آدمت رو بشناس بعد بهش دل بده که پشیمون نشی

رها
Guest
رها

اینطوری هم که شما میگی نیست نمیشه هیچ کس رو شناخت من خودم ۶ ساله ازدواج کردم و الان ۲۳ سالمه ولی هنوز همسرم رو نشناختم،گاهی اوقات آدما عوض میشن. من فقط اینو میدونم که : لایق نبود قطره به عمان بردن/ خار و خس صحرا به گلستان بردن /اما چه کنم عادت موران این ست / ران ملخی نزد سلیمان بردن

مرضیه
Guest
مرضیه

خیلی خیلی با نظرت موافقم

غریب آشنا
Guest
غریب آشنا

سلام
میشه لطف کنید بگید که با چی موافقید؟

شقایق
Guest
شقایق

همیشه صبرداشته باش

الي
Guest
الي

از چه دیدگاهی بخوای نگاه کنی مهمه من موافق نیستم آخه اون عشقی که ما (منظورم گروه سنی ۲۰/۳۰) فکرشونو مشغول کرده وجود نداره در یک کلام عشق همون عادته عادت کردن به یک چیز یا یک کسی ویا ……… چون هر روز کنارمون بوده بهش عادت میکنیم

جواد
Guest

سلام
عشق یعنی خدا و مرگ به معنای آن است که یک قطره از این عشق به سرچشمه اش باز گردد
پائولو کوئیلو
اون عشقی که بهرام ازش صحبت میکنه عشق حقیقی نیست
اون یه هوسه که ما آدما اسمش رو گذاشتیم عشق

رها
Guest
رها

جواد آقا عشق هوس نیست،اون عشقی هم که بهرام میگه شاید واقعاً عشق بوده اما ما نمیدونیم ،شاید بهرام خودش واقعاً عاشق طرفش بوده اما اون عاشق بهرام نبوده.پس عشق بهرام هوس نبوده.همیشه آدما دو رو دارن که یکیش بعد از مدت ها برمیگرده و خودشون نشون میده

...
Guest
...

اره پیدا میشه تو خوب نگشتی
چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید

sara
Guest
sara

گشتم بود اتفاقا خوبشم بود…..فقط مال من نبود…

مرضیه
Guest
مرضیه

ای ول آرزو خانم
کاملا موافقم

مرید شریعتی
Guest
مرید شریعتی

منم موافقم .میدونی دلیلش چیه؟

amir
Guest
amir

lotfan nazar doktor ra dar mawrde soniha bnwisid ke nazarash chgona bod ba ta shakor

lili
Guest
lili

مرا دردیست در دل اگر گویم زبان سوزد

رضا
Guest
رضا

اینجا ا…ن: مدعیان اصالت:مدعیان پیشینه: مدعیان مهر و محبت: اسانیت: ایا از دست رفته انچه که امروز ادعای ان باقیست؟ پیشینه ای که نمای آن در اذهان چرخیده و مکتوب چه؟ ساده ترین تمثیل مرگ هر یک از ماست که که با تمام حسرت و فریادهای دریغا دریغا همراه است در حالی که بیداری و زنده بودن جز دروغ و حسرت بیش نسیبمان نیست! حال اگر گذری بیاندازیم بر شرقیهای اطراف این سرزمین ؛به بی مدعیان بی درد؛ در معاشرت بجز راستی و انسانیت نمیبینی.نجاتمان به چیست؟ مسلمانی! در روز عاشورا لباسی سیاه بر تن و به عذای پسر پیامبر(ص)… Read more »

سیمین
Guest
سیمین

kamelan movafegham

مهسا
Guest
مهسا

چه جای تامل!
وقتی می توان در این زمانه اندک روزی با سفره های چرب، شکم سیر نگه داشت.
افسوس!

hassan
Guest
hassan

باسلام خدمت لیلی خانم حرفی رو زدی که سالهاست تو دل من مث یه آتشفشان خاموش مونده جرپأت بیان اونو ندارم.
گویند که خدا همیشه با ماست/ ای غم نکند خدا تو باشی.
[email protected]

lili
Guest
lili

خیلی خوبه و عالیه

مهد
Guest
مهد

age ye dokhtar hafteuee 8bar gerye kone dor az shoma (be khtere doriye shoma chkar mikonid)

سمیع الله
Guest

پس اگه یی دختر بخاطر دوری از ما گریه کنه پس دوست ما داره
براش جونتو بده

رها
Guest
رها

اینطوریام که شما میگی نیست،اگه یکی بخاطر دوری ازیکی دیگه کریه کنه دلیل نمیشه که میخواد در مقابل جونتو براش بدی، من خودم عشقمو دوست دارم و دیونه اش هستم و حاضرم جونمو به خاطر یه لحظه اش بدم و اصلانم توقع ندارم که کوچکترین دلسوزی و فداکاری خاطرم داشته بشه

SAHAR
Guest
SAHAR

تنم فرسود و عقلم رفت و عشقم همچنان باقیست

محمد
Guest
محمد

طبق قانون بقای شادی هیچ شادی از بین نمیره؛ بلکه فقط از دلی به دلی دیگه جابه جا می‌شه

جواد
Guest
جواد

فکر کنم این قانون انرژی انیشتین بوده….

sayeh
Guest
sayeh

خدا رحمتش کنه خیلی مرد بود کاشکی مذکرا مرد بودنو یاد می گرفتن

ناهيد
Guest
ناهيد

فقط همین را میدانم تنها خدا میداند او که بود. برای کسی که ارزش انسان رابه سبب حرفهایی که برای نگفتن دارد میداند چه واژه ای می توان بکار برد.پس به احترام تفکرش و به سبب کوچکیم فقط سکوت می کنم .

sina
Guest
sina

کاش بغصی از ما ادما فقط انسان نبودیم بلکه ادم بودیم… وقتی یه نفرو خیلی خیلی دوست داری اون طرفم میگه دوست دارم ولی همش قلبتو میشکنه چکار باید کرد

س
Guest
س

salam.man avalin bare umadam tu in sait va in jomlehaye ghashangh ro mibinam,vali duste man ta hala be in fekr kardi shayad az tahe delesh nemighe va tu ru dar vaisti ghir karde?!!!???

مارال
Guest
مارال

من اعتقادی ندارم.عاشقی کشک است.

پگاه
Guest
پگاه

اما زندگی مثل آشه که بدون کشک حال آدمو بهم میزنه

ماني
Guest
ماني

مرسی جوابت خیلی عالی بود.

ern
Guest
ern

خدایی جوابت حرف نداره دمت گرم
[email protected]

پگاه
Guest
پگاه

mrc :;-)

حسام
Guest

daghighan

بهرام
Guest
بهرام

موافقتم…

هلنا
Guest
هلنا

دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است (دکتر علی شریعتی)

hamid.s
Guest
hamid.s

به نظر من تو این دنیا همه ارزش دوس داشتنو دارن فقط اشکال کار اینجاس که ما آدمها نمیدونیم باید چه کسی رو دوس داشته باشیم.

nazi
Guest
nazi

salam man yeki az hamoon adamai hastam ke to vase raftareshoon rahe chare khasti bavar kon oonam dooset dare o az in raftare khodesh ranj mibare faghat nemikhad ziadi behet mohabat kone ke behesh adat koni chon fekr mikone ke ye roozi bayad bere bavar kon haghighat hamine

نوشین
Guest
نوشین

اینا بهونه است اگر اینجوره از اول نباید شروع میکردی

بهرام
Guest
بهرام

نه بهونه نیست. یکی میگه دوست دارم یکی دلش به حالت میسوزه و میگه. لعنت به اون خاطراتی که تو همین دل سوختنها رقم میخوره. پس دل نبند .تورو خدا داغونت میکنه وقتی بزاره بره

سوگل
Guest
سوگل

آخه کسی که نخواد وابستش بشی منظوری جوز این نداره که من قراره برم فقط تا موقعه ای که واسم تازگی داری با هم باشم بعدشم شمارو به خیر و مارو به سلامت گور پدر اونی که این وسط دلش گیر کنه

محدثه
Guest
محدثه

اگه آدم کسی رو دوست داشته باشه هرگز دل اون و نمی شکنه حتی اگه اون این کارو بکنه
اگه دوستش داشته باشی و بدونی که یه روزی قراره از پیشش بری و رهاش کنی از اولش هیچ رقمه شروع نکن حتی با دادکشیدن سرش!
این جوری ۱ بار دلشو می شکنی… مجبور نیستی دائم دلشو بشکنی که تا وقتی باهاشی بهت وابسته نشه…
از نظر من این خودخواهیه!
دوست داشتن اینه که به خاطرش از خواسته خودت دست بکشی
تورو خدا قصه ای که آخرش رو می دونید شروع نکنید عواقب خیلی بدی به دنبال داره
موید باشید

پرواز
Guest
پرواز

به این فکر کن تو تا حالا چند بار قلب اونو شکستی؟!؟ زیبا بود اگر ممیشد هرگز قلبی نشکند.

نگین
Guest
نگین

منم یکی رو خیلی خیلی دوست دارم حتی میتونم بگم که عاشقشم ولی اون واقعا اذیتم میکنه می گه دوستم داره ولی حرفایی بهم میزنه و کارایی میکنه که واقعا دلمو میشکونه و دلمو میسوزونه
اگه سنگم بود بالاخره یه روزی اب میشه چه برسه به دل یه دختر
دوریشم واسم زجرو غیر قابله تحمله چکار کنم؟

سعیده
Guest
سعیده

درکت میکنم… خیلی سخته… میدونم اگه میتونستی ازش میگذشتی و اگه باهاشی یعنی با همه خوبیا و بدیاش دوسش داری… از خدا بخواه کمکت کنه…

نگین
Guest
نگین

من این کامنت و چند ماه پیش گذاشتم….
میدونی جالبیه قضیه چیه؟
اخر سر هم اون گذاشت و رفت…
گفت تو اونی نیستی که من میخوام….بعد ۴ سال تازه به این نتیجه رسید
اره خدا خیلی کمکم کرد خدایی!!!
دمش گرم…..
من عاشقش بودم واقعا باهاش ساختم ولی اخر این شد جوابم…

به نیوتن بگویید هر عملى را عکس العملى نیست
اگر بود
این همه عاشقانه هاى من بى جواب نمى ماند………..

جواد
Guest

حرف نیوتن که در مورد تو درست از آب در اومده
هر عملی را عکس العملی است در خلاف جهت آن
باز خوبه که به تو گفت اونی نیستی که میخواستی
بعد ۴ سال کسی رو که واقعا از جون خودم بیشتر عزیز میداشتم رفت و گفت : نپرس که واسه چی میرم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چه ر نجی است لذتها را تنها بردن و چه زشت است زیبائیها را تنها دیدن

جواد
Guest

قدیمیا خوب حرفی میزدن : دوری و دوستی
وقتی یه مدت ازش دور باشی اونوقت قدر و ارزش واقعی تو رو میفهمه و دیگه اذیتت نمیکنه
باران باش و ببار و نپرس که کاسه های خالی از آن کیست

الی
Guest
الی

سلام
عزیزم این قانون عشقه قلب ما همواره از عزیزترینامون می رنجه اماهمون عزیز لحظه های رو تو زندگی برامون می سازه که حاضر نیستیم با دنیا عوضش کنیم….. قانون عشق می گه ببخش بدون انتظار پاسخی روزی آنقدر شرمنده می شود که به تمام سازهایت می رقصد..
فقط همواره یادآوری کن که او را برای خود او می خواهی

مرضیه
Guest
مرضیه

من میگم شما بی خیال شو بزار اون بیاد دنبالت

...
Guest
...

اگه ارزششو داره ادامه بده.ولی ک هی از رو قصد از رو قصدا دلتو میشکونه واقعا ارزش داره؟
این چیزی نیس ک من بگم چیکار کنی باید خودت تصمیم بگیری

سمیه
Guest
سمیه

من فکر میکنم حتما دوست داره ولی با روش خودش. روش هرکی با دیگری فرق داره و این باعث سو تفاهم میشه. اونم نمیخواد ناراحتت کنه ولی… ما باید برای زنده نگه داشتن عشق و رابطمون روح همدیگرو بشناسیم نه قیافه و جسم. سعی کنیم روح و احساسات هم رو درک کنیم . من باز اینجا هم دست از روان شناسی و مشاوره بر نداشتم . sorry. امیدوارم تونسته باشم کمک کوچیکی بکنم /

sina
Guest
sina

خیلی خوب و علی بودن واقعا استفاده کردم مرسی

محمود
Guest
محمود

باید رها کنی

آرش
Guest
آرش

مرا دردیست در دل اگر گویم زبان سوزد

كوروش
Guest
كوروش

عالی عالی عالی
پیروز باشید

مهدیس
Guest
مهدیس

کوروش جان مواظب رفتارومنش ات باش اسمی که داری مسولیت سنگینی بهمراه داره.سعی کن واقعاکوروش باشی.چون واسه ی ایرانی های اصیل کوروش کبیرهم مثل استادبزرگواردکترشریعتی مقدسه عزیزم موفق باشی درودبرتوباد

ارشاویر
Guest
ارشاویر

خدایا بمن بیاموز قبل از آنکه در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفشهایش راه بروم.دکتر شریعتی

کمال
Guest
کمال

بسمه تعالی
در مورد معلم شهیدم شریعتی کبیر تنها یک جمله میتوان گفت:
شریعتی یک شیعه بود ،یک شیعه تمام

فرید دانش
Guest
فرید دانش

انسانیت بستگی به مذهب ندارد که این را استاد بزرگ در یکی از گفته هایش آورده است

شميم
Guest
شميم

خاک بر سرت

h
Guest
h

خاک بر سر پدرت که تورو درست کرد

pesare yas
Guest
pesare yas

nemidunam az koja begam faghat migamkash manam mesle parandeha budam ke in hame fekro az saram birun mikardamo jash ye parde tarane be khodam hedie mikardam manam tanham mesle to mesle hame bara mohamad doa konin

مهدیس
Guest
مهدیس

کوروش جان مواظب رفتارومنش ات باش اسمی که داری مسولیت سنگینی بهمراه داره.سعی کن واقعاکوروش باشی.چون واسه ی ایرانی های اصیل کوروش کبیرهم مثل استادبزرگواردکترشریعتی مقدسه عزیزم موفق باشی درودبرتوباد

محمد امین
Guest
محمد امین

من با شما کاملا موافقم
دکتر نمونه ای از مکتب حق امام صادق است

محمد امین
Guest
محمد امین

البته نمونه از پرورش واقعی در این مکتب

سلماز
Guest
سلماز

لطف پدر را سپاس میگویم که نام تو را از کودکی در گوشم خواند. و در ۸ سالگیم کتاب پدر و مادر ما متهمیم را بدستم داد

سلماز
Guest
سلماز

دوست دارم قلم آنگونه که در دستان تو میرقصید در دستان من نیز طنازی کند

صادق
Guest
صادق

مادرم میگفت :عاشقی ۱ شب است و پشیمانی ۱۰۰۰ شب الان ۱۰۰۰ شب است پشیمانم که چرا ۱ شب عاشقی نکردم (سلطان دکتر علی شریعتی)

غزال
Guest
غزال

من رقص دختران هندی را از نماز خواندن پدر و مادرم بیشتر دوست دارم چون این دختران از روی عشق میرقند اما پدر و مادرم از روی عادت…شریعتی

mansoor
Guest
mansoor

واقعا قشنگ بود برداشت یعنی این….

arezo
Guest
arezo

man en jomlaro kheyli dost daram.mer30.ghazal jon

zaniar
Guest
zaniar

این جمله واقعا مفهومی جالب داره کاش همه مفهومشو می فهمیدیم وعمل میکردیم

مهسا
Guest
مهسا

مرسی غزال جون..من از وقتی خودمو شناختم میخوام مفهوم ای جملرو به مادرم بفهمونم ولی….ای داد بیداد..

artina
Guest
artina

عالی عالی عالی…
این شد یه حرف حساب….

مرضیه
Guest

درد من حصار برکه نیست بلکه زیستن با ماهیانیست که فکر دریا هم به ذهنشان خطور نکرده است

fahim shefa
Guest
fahim shefa

شما بسیار اشتباه بزرگ میکنید . بعض ها درست است که به خاطر ریا نماز میخوانند اما همه اینطور نیستند. احترام به پدر و مادر احترام به خداوند است (بهشت زیر پای مادران است)

سمیرا م
Guest
سمیرا م

shoma matlab ro nagerefti.boro tu omghe matlab

tavahom90
Guest
tavahom90

عشق با نوش و نیش می آید
صاف و آئینه کیش می آید
عاشقی جرم نیست ترسوها اتفاق است پیش می آید./
چقدر به عاشقی اعتقاد داری؟

طهورا
Guest
طهورا

هیچی.اصلا چی هست؟
تو جیب جا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sara
Guest
sara

تا خواستیم بهش اعتقاد پیدا کنیم گفتن وجود نداره…

محدثه
Guest
محدثه

یاد بگیریم دوست بداریم
این دوست داشتن است که جاوید می ماند حتی با فرسنگ ها فاصله

عاشق شدن روزی فارغ شدن دارد
مثه بادبادکی که با کاهش پیدا کردن باد با شدت به زمین می افته و ما هی دوباره اون رو به هوا میفرستیم و به این عادت می کنیم که هر بار عاشق یکی باشیم(به عبارتی این نشد یه نفر دیگه) زننده ترین قسمت عشق های امروزی
با عشق مخالفم

ابی
Guest
ابی

راز دل با کس نگویم چون ندارم محرمی،هرکه را محرم گزیدم عاقبت رسوا شدم.راز دل با آب گفتم تا نگوید با کسی.
عاقبت ورد زبان ماهی دریاشدم

محمد عزیز
Guest
محمد عزیز

سلام قشنگ بود

داود
Guest
داود

واقعاً درد من هم همینه

مهسا
Guest
مهسا

گاهی اوقات از فشار این حقیقت به نهایت جنون میرسم..
کاریش نمیشه کرد..
سعی میکنم دریایی هارو جذب کنم بجای اینکه افسوس بخورم

هایده
Guest
هایده

یادمان رفت که عاشق بودیم……………………….

سحر
Guest
سحر

چه اشکالی داره ؟وقتی عشقت رهات میکنه باید چی کار کرد؟ دیگه خسته شدم میخوام قراموشش کنم نمیتونم………

روح الله
Guest
روح الله

شما میگی عشقم منو رها کرد شما عاشق طرف مقابل بودین ولی اون که عاشق شما نبوده وفادار بمونه
خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد
خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
خودتو دست کم نگیر که بازیچه ی اینو اون بشی /یستردی

فروغ
Guest
فروغ

بسرا عین گربه ان بی حیان،مثل کاموا یا توبی نباش که یه گربه باهاش بازی میکنه ، سنگ و آجر باش در برابرشون ،تا حالا دیدی یه گربه با سنگ یا آجر بازی کنه…؟؟

M
Guest
M

عزیزم دخترها مانند مارمولک میمونن وموزی ودوست دارن باهمه بپرن واسشون مهم نیست با کی هستن فقط واسشون حال مطرح هست هرکی خوب بهش حال داد که فرشته هست وهر کی هم که بهش حال نداد مثل شما میگین گربه حالا گربه بهتر هست یا مارمولک .مارمولک جان

sahere
Guest
sahere

bimir

گلاره
Guest
گلاره

نه دخترا شرف دارن به توی که جنس برتری و ادعات میشه حتما توام میپریدی که دوست دخترت میپریده میرفته با اونی کخ لیقاتش و داشته چون تو لیقاتشو نداشتی

shaghayegh
Guest

عزیزم عالی بود کاملا باهات موافقم

محدثه
Guest
محدثه

از عشق و عاشقی های آدمایی مثه تو بدم میاد
دختری که باهات این کارو کرده حق داشته
دمش گرم

گلاره
Guest
گلاره

کاملا باهات موافقم من این همه به داداشم خوبی کردم اخرش تو روم حرفایی زد که صد تا دشمنم نمیزنن بعد نمیدونم چرا میگن دخترگربه صفته پسرا از گربه صفتم بدترن

پرواز
Guest
پرواز

پس چرا یک فرصت دیگه به احساست نمیدی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

نفیسه
Guest
نفیسه

سلام عزیزم. انقدر غصه نخور.اینو منی دارم میگم که ماه ها خودم رو توی خونه حبس کردم از غصه ی زیاد به خاطر پسری که ارزشش رو نداشت. عزیزم آن شوهر من بود و توی یک سال دوران عقدمون ۳ بار بهم خیانت کرد.

سینا
Guest
سینا

عشق آن نیست که کنارش باشی عشق آن است که با یادش باشی

مهسا
Guest
مهسا

اسم بشر اول آدم بود..
خدا یه موهبت بزرگ به ما داد به نام نسیان که همون فراموشیه..
از اون به بعد اسممون شد انسان..
چه اشکالی داره با فراموشی بتونیم دردامونو التیام بدیم؟!
هروقت تونستیم به آدمیتمون برگردیم همیشه عاشق میمونیم…

razieh
Guest
razieh

بزرگترین خوشبختی ادمها بد بختی های کوچکشان است. دکتر شریعتی

مهسا
Guest
مهسا

چون وقتی پشت سر میذاریمشون میبینیم چقدر به رشدمون کمک کردن

shukufe
Guest
shukufe

سخناش واقعا ارزشمنده. روحش شاد

احسان
Guest
احسان

استاد شریعتی ار بزرگترین انسانهایی بود که تارخ به چشم خود تا به کنون دیده…..

mahdit
Guest
mahdit

مقایسه بسیار جالبی بود بین عشق و دوست داشتن

جمال
Guest
جمال

دکتر واقعا مسلمان به تمام معنا بودند

محمد امین
Guest
محمد امین

البته
مسلمانی بی ولایت
مسلمانی نیست!!
کسی مثل دکتر مگر میشود در قلب ها نفوذ کند
در حالی که خالی از محبت اهل بیت است؟؟؟

اشکان
Guest

اول دکتر رو کامل بشناس بعد در موردش نظر بده.
و افرادی که دکتر در قلبشان نفوذ کرده است بیشتر از توانه شمارشته.

سعیده
Guest
سعیده

دکتر با هیچ کس قابل قیاس نیست

بي نام
Guest
بي نام

محمد امین
خفه شو …. ۲ تا بزرگتر حرف می زنن یه متعصب دلقک نمیاد ملق بزنه برو میمون کور کورانه تقلید مقلد دینداران بی دین باش بدو عزیزم وبلاگ رو خراب نکن …آ ماشاالله الاغ کور … تو چی می فهمی این حرفها یعنی چی ….برو در خونه تون بازی کن .. آفرین …
آنچه می‌گویم به قـدر فهـم تــو است مُــردم انــدر حسـرت فهـــم درست
جان و دل را طاقت آن جــوش نیست با که گویم در جهان یک گوش نیست(مولانا)

afshata're
Guest
afshata're

حیف این ۵ خط نوشته نبود که نثارش کردی؟
برادر وقتت بیشتر ارزش داره تا اینکه به اینطور آدمها جواب بدی

گیریم اون ۳۰ سالش باشه , خب؟
پدر و مادرش تو ۳۰ سال نتونستن خوب تربیتش کنن . بعد تو بزرگوار میخوایی با ۵ خط تربیتش کنی عزیزم؟
بزار این ادما با این مقدار مغز (اندازه فندق) به زندگیه شیرینشون ادامه بدن
درود بر بزرگ مرد تاریخ: استاد دکتر شریعتی بزرگ

aisan
Guest
aisan

حالا من تو یه چیز موندم این آقای محمد امین که از شریعتی خوشش نمیاد
اصلا تو این سایت چیکار می کنه؟؟؟ واسه چی اومده اینجا!!!!!!!!!!!

از حرفاش معلومه کوچکترین شناختی از شریعتی نداره.همین طوری یه چی گفته که حرف زده باشه.
باید ازش پرسید:

آقا مگه مرز مسلمانی رو شما مشخص می کنی؟؟؟
ساندیس خور کی هستی؟؟؟؟ ولایت تو کیه؟

aisan
Guest
aisan

از همه خواهش می کنم اهل بیت رو قاطی این بحث ها نکنید.
اهل بیت و دینشون با مسلمانای امروزی اصلا قابل مقایسه نیست.
هر کی بیشتر بوق مسلمون بودن و میزنه و ادعاشو داره و همه جا منم منم میکنه ..حتی کلمه ای از اسلام رو نفهمیده و جاهله.
متاسفانه زیادن آدم های دورو که زیر نقاب اسلام و مسلمون بودن هر نوع کثافت کاری رو کردن و آخر دم از مسلمون بودن زدن.همینا اسلام و پیش آدم ها بد کردن.
نباید اسلام رو با مسلمون هاش شناخت.

جواد
Guest
جواد

حرفت متین. درسته. هر کثافت کاری…
(چاره ای نیست باید دید و حسرت خورد به حال یه چند سال پیش)

asal
Guest
asal

سعادت مانند توپ فوتبال است وقتی از ما دور می شود دنبال آن می دویم و وقتی می ایستد با یک ضربه آنرا از خود دور می سازیم. شاتو بریان

ایمیلتون رو دیدم.ممنون ولی چرا به سایته من هم سر نمیزنید؟www.bo2to.com

محدثه
Guest
محدثه

من نمی دونم کسی که هنوز درست حرف زدن رو بلد نیست چطور به خودش اجازه حرف زدن می ده…
حرفهای دکتر شریعتی در ذهن آدم های کوته فکر جای نمی گیره
بی ادب از ادبیات در حرفاش استفاده نمی کنه مولانا رو زیر سوال نبرید و به جای گشت و گزار در سایت های فلسفی که در حد شما نیست به سایت های شعر رجوع کنید
خدا امثال شما رو قدرت درکی دهد… چون تو ها مملکت را به آتش خواهید کشید

معصومه
Guest
معصومه

سعی کون خودت دهنه کثیفتو ببندی و دیگه وارد این سایت نشو.برو با همون ادمایی که سنگشونو به سینهی خالی از احساست میزنی باش.(درود بر دکتر شریعتی)

داود
Guest
داود

تمام کسانی که به بشریت خدمات کردند قلبشان خالی از محبت اهل بیت بوده

paria
Guest
paria

شما برو معنی خدمت به بشریت رو بفهم بعد بیا حرف بزن!!!
خوبه که قبل از حرف زدن فقط یه کوچولو در موردش فکر کنیم!!!
OK ؟

tavahom90
Guest
tavahom90

شما خدمت به بشریت چی می بینی؟

مرضیه
Guest
مرضیه

ببخشید میشه یه مثال بزنی از کسی که خدمت به بشریت کرده؟؟؟؟

محدثه
Guest
محدثه

خیلی ها تلاش کردن که به بشر بفهمونن مفهوم بشر یعنی چی؟!
اما متاسفانه بشر هنوز نفهمید که…
خودتون شاهده دیدن عقاید خیلی از دوستان هستید
نیازی به گفتن من اصلا نیست

سیاه سفید
Guest
سیاه سفید

من از جمله این فرد یعنی محمد امین خان، مفهوم مخالفش رو مطرح می کنم. ایشون می گن: «مسلمانی بی ولایت مسلمانی نیست!! کسی مثل دکتر مگر میشود در قلب ها نفوذ کند در حالی که خالی از محبت اهل بیت است؟؟؟» به نظر من ایشون راست می گن، کسی که خالی از محبت اهل بیته، هیچ وقت نمی تونه در دلها و قلب ها نفوذ کنه، برای همینه که دکتر شریعتی (ره) در دلها و قلبهای همه متفکران و آزاداندیشان جای گرفته چون سرشار از محبت اهل بیت بوده و قابل انکار هم نیست. ولی مشکل اینجاست که دکتر… Read more »

eternal
Guest
eternal

وای وای

nasrin
Guest
nasrin

فردا که روز از نو روزی از نو من نیستم
اما
کلامم مرغی خواهد شد و از محاصره دیوار ها خواهد رفت
و شعر بودن همیشه بودن را خواهد خواند…

مينو
Guest
مينو

دکتر شریعتی دیگه تکرار نمیشه همینو میشه گفت فقط . آخر شه…

atefeh2218
Guest

perfect. perfect perfect
i am starting to think abouut him more.

حامد غریب دوست
Guest

امثال دکتر شریعتی را نمی توان فراموش کرد .اندیشه بارز اسلامی و ژرف نگری ایشان در سخنان و کتابهایش قابل درک وفهم است.

پگاه
Guest
پگاه

دقیقا

مریم
Guest
مریم

د.شریعتی خویشاوند من است , همچنان ماسینیون خویشاوند او بود و معبود من است همچنان که پدرش معبود او بود .د. شریعتی شناسنامه ایران است. او از چاپلوسی متنفر بود دیگر هیچ نمیگویم او…

حنیف
Guest

اگر نمیخواهی به دست هیچ استبدادگری گرفتار شوی فقط یک کار کن : بخوان و بخوان و بخوان.
” دکتر علی شریعتی”

آرزو
Guest
آرزو

می خواهم بنویسم آنقدر بنویسم که همه بدانند که حتی اگر قلمم بی جوهر باشد باز هم مینویسد . اگر ذهنم از هر چه هست پاک گردد باز هم مینویسم زیرا دستان مرا نیز قدرتیست بی همتا

sami
Guest
sami

و خدایی که در این نزدیکی است , ولی حیف که ما خود ,در آن دور دست هاییم. دکتر شریعتی آخره این جمله رو تغییر داد و به زیباترین عشق خود رسید , یعنی خدا…!

mohsen
Guest
mohsen

همیشه رفتن راه رسیدن نیست …! ولی برای رسیدن باید رفت … در بن بست نیز راه آسمان باز است! پرواز بیاموزید…

1 2 3 40