زهرا اشراقی نوه دختری امام : بسیاری از کتاب‌های شریعتی را پدرم برای من می‌خرید

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران نوه دختری امام است همواره که مصاحبه ها و سخنان نستا متفاوت او بازتاب های وسیعی داشته و دارد. در یکی از سخنرانی های خود اشاره ای به دکترشریعتی می کند، و ما اینجا تنها همان بخش را که مربوط به دکتر است نقل می کنیم :

خانوم اشراقی شما گفتید که خانواده امام در شکل‌گیری شخصیت ایشان خیلی تأثیرگذار بودند. مگر این خانواده چه ویژگی‌هایی داشت؟
خانواده خیلی نقش داشتند. زیرا ایشان از یک خانواده روشنفکر اشرافی بودند، بنابراین تأثیر خودشان را روی فرزندان داشتند و دامادهایشان هم روشنفکر بودند و حتی پدر خود من از این نظر از من جلو‌تر بود. بسیاری از کتاب‌های شریعتی را پدر برای من می‌خرید و حتی کتاب‌های سازمان مجاهدین و یا مارکسیستی را به راحتی در منزل می‌خواندم. پدرم حتی یک‌بار هم به من ایراد نگرفت که چرا کتب چپ مارکسیستی می‌خوانی و یادم است که یکی از کتب گورکی را به امام هم هدیه دادم و گویا پدرم هم به ایشان گفت که در این زمینه‌ها کمی با زهرا صحبت کنید. اصلا پدرم بود که مرا با شریعتی آشنا کرد و اگر کمی دیندار باشم، به خاطر شریعتی است.

مطالب مرتبط

5
دیدگاه بگذارید

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
فریبرزshahrzadmasimojiسجاد Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
پیش‌فرض سایت
Member

در این مصاحبه حرف های جالب دیگری نیز زده شد که در لینک زیر می توانید آن را ببینید:

http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_14820.aspx

shahrzad
Guest
shahrzad

ازدید من شریعتی فقط می توانست یک بار متولد شود، من هرگز انسانی به والایی و حق گویی او ندیدم، من شیفته ی شریعتی هستم و باید دیدگاه هاو نظرات او را بر طلا حک کرد تا آیندگان هم از این اسطوره ی تکرار نشدنی بی بهره نمانند،،زنده باد یاد و خاطرش که همیشه در قلب ماست…..

moji
Guest

درود خدا به روان پاک دکترازاده وروشنفکر ایران .روح وروانش شاد
((انها از فکر تو میترسند))

masi
Guest
masi

دکتر یک شیعه واقعی است، نیازی به تایید هیچ متحجری ندارد! روحش به بلندای تاریخ ایران عزیزمان

فریبرز
Guest
فریبرز

دکتر شریعتی یک اسلام شناس واقعی وبه تمام معنی بود ودارای هیچ حبی نبود ودلیل انهم این بود که دانشجویان بعد از کلاس درس ایشان بود که متحول میشدند