زهرا اشراقی نوه دختری امام : بسیاری از کتاب‌های شریعتی را پدرم برای من می‌خرید

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران نوه دختری امام است همواره که مصاحبه ها و سخنان نستا متفاوت او بازتاب های وسیعی داشته و دارد. در یکی از سخنرانی های خود اشاره ای به دکترشریعتی می کند، و ما اینجا تنها همان بخش را که مربوط به دکتر است نقل می کنیم :

خانوم اشراقی شما گفتید که خانواده امام در شکل‌گیری شخصیت ایشان خیلی تأثیرگذار بودند. مگر این خانواده چه ویژگی‌هایی داشت؟
خانواده خیلی نقش داشتند. زیرا ایشان از یک خانواده روشنفکر اشرافی بودند، بنابراین تأثیر خودشان را روی فرزندان داشتند و دامادهایشان هم روشنفکر بودند و حتی پدر خود من از این نظر از من جلو‌تر بود. بسیاری از کتاب‌های شریعتی را پدر برای من می‌خرید و حتی کتاب‌های سازمان مجاهدین و یا مارکسیستی را به راحتی در منزل می‌خواندم. پدرم حتی یک‌بار هم به من ایراد نگرفت که چرا کتب چپ مارکسیستی می‌خوانی و یادم است که یکی از کتب گورکی را به امام هم هدیه دادم و گویا پدرم هم به ایشان گفت که در این زمینه‌ها کمی با زهرا صحبت کنید. اصلا پدرم بود که مرا با شریعتی آشنا کرد و اگر کمی دیندار باشم، به خاطر شریعتی است.

مطالب مرتبط

Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
سجاد
ژوئن 17, 2010 9:26 ب.ظ

در این مصاحبه حرف های جالب دیگری نیز زده شد که در لینک زیر می توانید آن را ببینید:

http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_14820.aspx

shahrzad
shahrzad
آگوست 15, 2010 10:00 ق.ظ
Reply to  سجاد

ازدید من شریعتی فقط می توانست یک بار متولد شود، من هرگز انسانی به والایی و حق گویی او ندیدم، من شیفته ی شریعتی هستم و باید دیدگاه هاو نظرات او را بر طلا حک کرد تا آیندگان هم از این اسطوره ی تکرار نشدنی بی بهره نمانند،،زنده باد یاد و خاطرش که همیشه در قلب ماست…..

moji
ژوئن 19, 2010 6:41 ب.ظ

درود خدا به روان پاک دکترازاده وروشنفکر ایران .روح وروانش شاد
((انها از فکر تو میترسند))

masi
masi
آگوست 15, 2010 2:43 ق.ظ

دکتر یک شیعه واقعی است، نیازی به تایید هیچ متحجری ندارد! روحش به بلندای تاریخ ایران عزیزمان

فریبرز
فریبرز
فوریه 8, 2011 11:43 ب.ظ

دکتر شریعتی یک اسلام شناس واقعی وبه تمام معنی بود ودارای هیچ حبی نبود ودلیل انهم این بود که دانشجویان بعد از کلاس درس ایشان بود که متحول میشدند