نظر دکتر علی شریعتی درباره ولایت فقیه

نظر شریعتى، براى رهایى از این وضعیت اسف بار باید به دو اصل محرک مذهب تشیع تمسّک جست که یکی از آن دو اصل می باشد

۱. امامت که تنظیم کننده سیستم «رهبرى» است. امامت به معناى تسلط معنوى و سیاسى یک رهبر بر مردمى است که داوطلبانه او را به رهبرى قبول کرده اند. از این رو جامعه اسلامى برخلاف مسیحیت، به دلیل حرکتش پیرامون رهبر، متحد است.

منبع نوشته : انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن

مطالب مرتبط

154
دیدگاه بگذارید

avatar
39 Comment threads
115 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
58 Comment authors
oرهاماندانا پرهامعیارreza Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
حسین
Guest
حسین

سلام “تصمیمات و اختیارات ولى فقیه در مواردى که مربوط به مصالح عمومى اسلام و مسلمین است، در صورت تعارض با اراده و اختیار آحاد مردم، بر اختیارات و تصمیمات آحاد امّت مقدّم و حاکم است، و این توضیح مختصرى درباره ولایت مطلقه‏است.” منبع: http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?uid=1&tid=8 اگر ولی فقیه تشخیص داد که کاندیدای A به نفع مصالح اسلام و مسلمین است و مردم به کاندیدای M رای دادند، طبق استفتا صورت گرفته کاندیدای A باید به هر طریقی که ممکن است رییس جمهور شود زیرا نظر ولی فقیه بر نظر آحاد مردم مقدم و حاکم است!!!!!!! بارها و بارها در سیره… Read more »

م رضای
Guest
م رضای

با سلام خدمت شما دوست گرامی و تشکر از همه ای دوستان که با رعایت مواضین اخلاقی زمینه ای یک گفتگوی سالم را پدید می اورند واما در جواب مسائل مطر ح شده باید عنوان شود که اولا در خصوص روایت رسول گرامی اسلام ومشورت با مردم و استباط از ان به اینکه پس اساس اسلام در اداره حکومت نظر مردم می باشد و باید با انها مشورت کرد ولواینکه رای مردم مخالف نظر ولی خدا باشد باید از ان تمکین کرد چند مطلب را باید عنوان کرد ۱- با مطالعه در سیره پیامبر گرامی اسلام متوجه می شوید که… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

انتخاب حاکم نگاه کنید پیغمبر را با چه کسی مقایسه میکنید با خبرگان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایا علی ع ضعیف بود؟ ایا نمیتوانست شمشیر بردارد بگوید حکومت مال من است سکوت ایشان یعنی چه؟
زمانی که مردم ایشان را خواستند برخاستند غیر از این است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ابواحمد
Guest
ابواحمد

پس شما قبول داری که اگه مردم خواستن،ولی مسلمین باید قیام کنه؟
الان به نظر شما اکثریت مردم از نظام ناراضین؟
اگه این ادعا رو دارید،به نظر من یه سر تو تعطیلات کریسمس بیاید ایران از مردم آمار بگیرید!

ايراني
Guest
ايراني

اگه نمیدونید بدانید من در ایران هستم نه در خارج تو همین تهران اگر شما راست میگید یک رفراندوم بگذارید با نظارت واحدهای بین المللی که توش تقلب نشه انوقت خودتون به حرف من میرسید ضمنا در سال با چند نفر برخورد میکنید محل کار من در سال حدود ۱۰میلیون ارباب رجوع داشته با خیلی واحدهای مردمی هم در تماس هستیم به قول شما امار داریم و می بینیم چه خبره

داریوش
Guest

اگریک کشوری که اکثریت مردم آن رامسلمان تشکیل می دهدحاکمیت
مسلمانان راقبول نداشته باشدبایدبیشترقرآن رامطالعه کرده وسیره
اهل بیت پیامبر اعظم صل الله علیه وآله وسلم رامطالعه کنند تازه ،این نهادهای بین المللی که حرفشان به میان آمددرطول تاریخ همیشه وسیله ای برای این بوده اندتا زورگویان عالم رابه اهداف شومشان نزدیک کنند.

رسول
Guest
رسول

بله بایست رفراندوم گذاشت، اما یکم عادلانه از این مطلب صحبت کنید. این همه مردم که پای صندوقهای رای میان میخوان بگن از این حکومت اسلام راضی هستند یا ناراضی؟ هر انتخابات یک رفراندومه برای شما که چشمهات رو بستی نه
مردم از مسئولین از رییس جمهور گرفته تا سوپور شهرداری انتقاد دارن اما برا انقلاب و ولایت فقیه و حکومت اسلامی جونشون رو میدن
بهتره م عادلانه فکر کنید وخودبین نباشید

ايراني
Guest
ايراني

راستی پیشنهاد میکنم نامه چهاردهم پانزدهم و شانزدهم اقای نوری زاد که من ایشان را فقط منافق میشناسم بخونید اگر نمیدونید بدانید ایشان تا همین چند وقت پیش نور چشمی رهبر بودن نکته جالب اینه که مراجع هم تحت کنترل شنود شدید هستند نانمه ها را بخوانید نکات زیادی در لابلای نامه ها یافت میشود

ايراني
Guest
ايراني

جناب اقا رسول اتفاقا چشمهای ما بازه بازه سر شما متاسفانه زیر برفه انتخابات ریاست جمهوری که معلوم بود اما در بقیه مواردمردمی که رای دادن چند دسته اند ۱- افرادی که سفید انداختند تا شناسنامه سیاه کنند از ترس قطع کوپن و یارانه و استخدام …. ۲- افرادی که اولین دوره سنی شون برای رای دادنه و فکر میکنند هر لیستی ادماش بیشتر باشه بهتره (جالبه برای گواهینامه باید ۱۸ سال داشته باشی برای رای ۱۵ ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!) ۳-افرادی که فکر میکنند انتخابات با رای انهاست ۴-جیره خوارها ۵-عوام ۶- و موارد دیگر مثل ارمانگراها یا ایده الیستها و …… Read more »

حسین
Guest
حسین

لطفا دیدگاه من را تایید کنید تا در معرض نقد قرار گیرد.
الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه اولیک هم المهتدون

سجاد
Guest
سجاد

اولا همواره برخی علما ولایت فقیه را رد وبرخی پذیرفته اند.ثانیا منظور از ولایت فقیه ولایت او بر امور حکومتی است نه ولایت تشریعی که فقط مخصوص ائمه ماست.امام خمینی در کتاب ولایت فقیه خود که سلسله سخنرانهای ایشان در نجف است مثال جالبی میزنند.فرض کنید قرار است کسی را حد بزنند نمیتوان گفت که چون نبی مقامش بالاتر است مثلا باید ۱۰۰ حد بزند امیرالمومنین باید ۸۰ حد بزنند وفقیه باید ۵۰ حد بزند چه ربطی دارد؟!!!قانون الهی قانون الهی است ولازم الجرا حال نبی ائمه یا فقیه باشند ثالثا به شما پیشنهاد میکنم کتاب یادشده را بخوانیدچون این… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

چرا باید نشست و دست روی دست گذاشت کشورهای اسلامی دنیا که رئیس جمهور دارند و رهبر ندارند دست روی دست گذاشته اند ؟؟؟؟؟؟؟؟!! در مسایل شرعی از فقیه نظر خواسته میشود اینکه ولایت فقیه مطلقه هست هیج جای اسلام نیامده است

حميد
Guest
حميد

منظور شما از کشورهای اسلامی بحرین و عربستان و اردن و یمن و افغانستان و پاکستان و عراق است؟خدایی اش از شدت استقلال دارند تلف میشوند.مثلا همین پاکستان خودمان از بس استقلال دارد و دست روی دست نگذاشته که به آمریکا گفته خدا خیرت دهد هر چند وقت یکبار ما را بیخودی یک بمبارانی بکن ما هم جرات نداشته باشیم نطق بکشیم که کمی فکر کنیم استقلال نداریم حالش را ببریم…دست روی دست؟؟؟استغفر الله

ايراني
Guest
ايراني

همین افغانستان که میگین ارزش پولش هر واحدش ۳۰۰ تومن است یک سر چهارراه استامبول بزنید
ترکیه یادتون رفت نگاهی به پیشرفتش در ۳۰سال گذشته بکنید نه نفت دارد نه گاز فقط معدن دارد
مالزی را ببینید خیلی بهتر از ایرانیها حجاب را رعایت و اسلام را درست رعایت میکنند
چسبیده اید به پاکستان که نه نفت دارد نه معدن کشورش را با کدایی می چرخاند
این همه کشور مسیخی پیشرفته هم حتما بخاطر رهبر فرزانه شما پیشرفت کرده اند احتمالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
خواهشن بدون مطالعه حرف نزنید

ايراني
Guest
ايراني

چرا نوشته های من سانسور میشه چرا نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ابواحمد
Guest
ابواحمد

ولایت فقیه یه اصل اساسی اسلامه.
علمای ما از زمان معصومین تا حالا در مورد اون کتاب نوشتن.
به قول آیت الله بروجردی اگه کسی اصل ولایت فقیه رو قبول نکنه ضروری دین رو انکار کرده.
لطفا به اسلام تهمت نزنید.این یه نوع تحریفه که ما مبانی اسلامی رو از متن اسلام حذف کنیم…

محمدعلی ناظری
Admin

سخن شما اگر شرک نباشد لااقل یک بدعت است!

بیشتر فکر کنید!

ابواحمد
Guest
ابواحمد

اگه پذیرش ولایت فقیه شرکه پس پیامبر(ص) که فرمودند العلماء ورثهالانبیاء
وائمه اطهار و علمای عظام از صدر اسلام تا امروز همه مشرک بودن و امثال شما که در مورد اسلام بجز چیزایی که تو سایتای مخالفین نظام اومده،چیزی نمیدونن و یه روایت ساده رو نمیتونن ترجمه تحت اللفظی کنن موحّدن!
ما لکم کیف تحکمون؟

محمدعلی ناظری
Admin

بخاطر توهین شمابه بنده و نداشتن وقت کافی ، از بحث با جنابعالی پرهیز می کنم ولی قابل توجه شما که اسلام ، نظام نیست!! اولا آیا از وارثین انبیا معنای حاکمین بعد از انبیا میگیرید؟ ثانیا چند تن از انبیا به کومت رسیدند؟ دوست گرامی ، قبل از انتساب افرادی که دل در گرو اسلام ناب دارند به معاندین لطفا بحث علمی کنید!! تنها فقهایی که قائل به ولایت سیاسی فقیه در طول تاریخ بوده اند از تعداد انگشتان دست نمی گذرد (ملا احمد نراقی ، صاحب جواهر، آیت الله خمینی و..) ولایت به معنای حکومت بر اساس شرع… Read more »

reza
Guest
reza

دوست دانشمند و فرزانه من اولا این تهمتهارا به مردم نزنید که تا یکی میاد اعتراض به ظلمی کند اونو به ریش آمرکا میبندید دومآ در حدیثی که فرمودید و احادیث دگر از این قبیل مراد اهل بیت علیه السلام هستند نه
کسان دیگر لطفآ تفسیر به راءی نکنید

ايراني
Guest
ايراني

میشه فهرست منابع تو بگی علما اولیش شهید اول سال ۷۶۸هجری قمری نه دوره معصوم ادعای ولایت فقیه کرد کشته شد لطفا بدون مطالعه کیلویی پاسخ ندید امثال شماها خیانت بزرگی در حق انهایی که اطلاع ندارند میکنید داتان شاگرد بخواب رفته و غساله است کار شما اولین کتاب اشاره شده مربوط به حدیثی از اقا امام زمان عج روحی فداه در کتاب کافی است انهم میفرمایند “در مشکلات خود بعد از ما به مفسران حدیث مراجعه کنید”کلمه ای بعنوان ولایت فقیه انهم از نوع مطلقه که رهبری ادعا میکند نیست ثانیا ما مشکلی با ولایت فقیه یا غیر فقیه… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

حکومتی که به نظر اکثر کارشناسان و اهل فن از هر آن چه خودش ادعا می کند که پیرو آن است فاصله دارد، از عدالت، صداقت و کرامت انسانی صدها فرسنگ فاصله دارد، اساس و بنیانش بر خفقان، ظلم و دروغگویی است، حکومتی که بر همه فسادهای دستگاه های مختلف خود پوششی از آیات قرآن، احادیث پیامبر اکرم(ص) و روایات اسلامی می گذارد، بدون این که اجازه تحلیل و موشکافی این جریان تلخ را به کسی حتی به بالاترین کارشناسان دینی بدهد. امام اول شیعه علی (ع) در مورد علائم دوره آخرالزمان می فرمایند: “آنگاه گروهی بر شما غلبه می… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

راستی این را هم بگویم اگر در دوره شاه جشن های ۲۵۰۰ ساله برگزار میشد باز حداقل توریسمی داشت که درامدی برای کشور ایجاد کند جشنهای دهه فجر که از استفاده برق و چراغانی همه خیابانها اصراف کلی کاغذ … دادن سکه های رنگارنگ جشنهای مختلف که برگزار میشود چرا چیزی نمیگویید متاسفانه شما خاری را در پای دیگران می بینید اما جوال دوز را در چشم خود نمی بینید اصل گفته ما گفته اقای کدیور است که میگوید استبداد همان استبداد است فقط بجای تاج امامه گذاشته شده خواهشا بروید مطالعه کنید شروع ولایت فقیه در زمان قبل انقلاب… Read more »

امیر
Guest
امیر

من چهار تا سوال زیر رو از خیلی ها پرسیدم و حتی به سایت رهبری هم میل زدم که جوابی بگیرم ولی جواب سایت این بود «سوالات شما جوابی ندارد»، نمی دونم به این جواب که به نظرم بیشترین ضربه رو همین جور جواب ها به ولایت فقیه می زنه چی می شه گفت! البته یه سایت آیت الله سیستانی و حتی الف و تابناک هم زدم که جوبی ندادن، ولی بد نیست اگر کسی جوابی داره بده استفاده کنیم یا علی ۱- اساسا عنوان ولی امر مسلمی جهان عنوان وحدت زایی بین مسلمین جهان است یا تفرقه زا! اصولا… Read more »

امیر
Guest
امیر

اگر پاسخ داده شود که این از اختیارات ولی است که می تواند انتخاب شخص رییس جمهوری را در یک مرحله به مردم واگذار کند و پس از انتخاب مردم حکم او را تنفیذ کند و به این ترتیب به نظر مردم احترام بگذارد، پاسخ به چند پرسش ضروری به نظر می رسد: اول آنکه چرا انتصابات دیگر مسئولیت ها با این مکانیزم انجام نمی شود؟ دوم، آیا امکان دارد روزگاری ولی تشخیص دهد که رئیس جمهور را بدون انتخابات انتخاب کند؟ اساسا قانون اساسی و رهبری چه ارتباطی با هم دارند و کدام اولی تر هستند؟ آیا از لحاظ… Read more »

ابواحمد
Guest
ابواحمد

۱٫عنوان ولی امر مسلمین یه عنوان قرآنیه توضیح:ما ولایت فقیه رو ادامه ولایت پیامبر و ائمه و در طول اون میدونیم. در قران فرموده:انما ولیکم الله و… ضمیر”کم”به مسلمین که مخاطبین ایه ان رجوع میکنه.پس خدا ولی مسلمینه.همینطور پیامبر و ائمه. تو این ایه خدا ولی امر مسلمین نامیده شده هرچند خدا ولی امر همه انسانهاست اما به خاطر عزت و شرافت مسلمین به اونا اسناد داده شده. فقها هم ولی همه انسانها هستن اما به خاطر همین استعمال و فرهنگ قرانی “ولی امر مسلمین”گفته میشن. ۲٫ولی فقیه اگه دچار انحراف بشه خود به خود از ولایت خلع میشه. چون… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

خودتون پاسخ خودتون را دادید ولی فقیه اگه دچار انحراف بشه خود به خود از ولایت خلع میشه. ۱-جنایات کهریزک ۲-کشته شدن انسانها در خیابان تنها بخاطر اظهار نظر ۳-حمایت از ادم دروغگو ۴-اگر اقای رفسنجانی دزد تشریف دارن چرا ۳۰ساله ایشان پنهانکاری می کنند ایا یک رهبر می ترسد یا بازی است برای سرکار گذاشتن من و شما که اینها دارند دزد میگیرند ۵-اگر موسوی دزد است چرا علنی محاکمه نمیشود ۶-چطور میشود وزیر کشور سابق محصولی از یک کارمند جز در کوتاه مدت میلیادر میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از کله گنده های بازار بپرسید در سال چقدر میتوان با درامد حلال… Read more »

حسین پورفرج
Guest

با سلام مطلب شما بسیار کوتاه بود . این دیدگاه همون تز امت و امامت دکتر شریعتی است اما این تز نمی تونه نظری در مورد ولایت فقیه باشه و برداشت شما غلط به نظر می رسه . با نگاهی به تز دکتر شریعتی می فمیم که دکتر کاملا مخالف این دیدگاست که رهبر جامه در زمان غیبت به صورت مستقیم از جانب خود خدا انتخاب میشه این یعنی رد دیدگاه ولایت فقیه که معتقد همون ولایتی که خدا و پیامبر بر مردم دارند در زمان غیبت فقیه عادل . جامع شرایط بر مردم دارد . بلکه دکتر شریعتی معتقد… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

خوب مردمی که این رهبر را انتخاب کردند حالا میخوان عوضش کنند چه کسی را باید ببینند؟یه رفراندوم اگر راست میگویید بگذاریدتا مردم بر اساس شماره ملی وارد سایت شده نظر بدهند

مسعود
Guest
مسعود

شما به یک نکته توجه ندارید و آن اینکه رهبر را نه مردم بلکه خبرگان (که در این کار تخصص دارند ) و نه انتخاب بلکه انتصاب کردند چرا که جایگاه ولایت فقیه انتصابی است یعنی خبرگان کسی را که حایز شرایط رهبری است تعیین می کنند تا به جایگاه ولایت فقیه نصب شود نه اینکه از بین چند نفر انتخابی صورت گیرد

ايراني
Guest
ايراني

میشه بگی صلاحیت و اسامی خبرگان برای رای دادن توسط کی انتخاب میشن (شورای نگهبان)حالا شورای نگهبان و کی انتخاب میکنه (رهبر)یک حساب دودوتا میشه افراد طرفدار منو را اعلام اسامی کنید وقتی مخالفی نباشه مهلومه انتخا یا انتصاب چی میشه
ضمنا نمیدونم تاریخچه به قول شما ولایت فقیه را میدونی یا نه پاسخ بده ببینم چند مرد حلاجی تا شرح کاملشو برات بگم

مسعود
Guest
مسعود

اولا اینکه رهبری فعلی را خبرگانی نصب کردند که قبلا انتخاب شده بودند و مربوط به دوره ایشان نبودند پس حداقل در این مورد هیچ ایرادی وارد نیست ضمنا مقام رهبری زیر نگاه ذره بینانه علما و فقهای شیعی قرار دارد و کوچکترین مشکل در روند رهبری مطمئن باشید از نظر آنها دور نمی ماند که خبرگان رهبری یک مجموعه برگزیده در میان آنهاست بطوریکه اگر دقت کنید اختلاف خیلی زیادی در مورد ایشان در بین فقهای زنده شیعی وجود ندارد که کسانی مثل آیت الله جوادی آملی سبحانی سیستانی و غیره بدون هیچ گونه ترسی نظرات خود را در… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

اولا خبرگانی مانند ایت الله مشکینی در دار حیات نیستند وکسانی مانند کنی در این دوره اضافه شده اند ثانیا هر ۴ سال عوض میشوند که در صورت همسو نبودن مشخص است چیست این کلمه ولایت فقیه از قرن هفتم هجری توسط شهید اول با این کلمه قید گردید و میتوانید زندگیش را بخوانیدکشته شد و دیگر تا زمان اقای منتظری و خمینی کسی این اسم را بکار نبرد حدود سال ۷۶۸ هجری تا حدود ۱۴۰۰ جالب اینجاست پایه گذار این ولایت فقیه اقای منتظری چه وضعی بسرش امد سخنرانیها و مواضعش در این رابطه مشخص است کل این تفسیر… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

می توانید به علمای بزرگتری که با ولایت فقیه مخالف بوندند نیز اشاره کنید:

خاتم الفقها و المجتهدین شیخ مرتضی انصاری و شاگرد نامدارش ملامحمد کاظم آخوند خراسانی (صاحب کفایه و از رهبران جنبش مشروطه)

ايراني
Guest
ايراني

این را هم بگوییم اگر علما سکوت مینمایند اولا بخاطر دلایل ذکر شده است و برخی نیز از هرج و مرج و نابودی کشور میترسند و بخاطر همین سکوت می نمایند

ايراني
Guest
ايراني

به نظر شما چرا خیلی از تاریخ و کتابها را که برای همین دوره انقلاب است سانسور میکنند و فیلتر
مثلا در مسئله ای اقای خمینی در تحریرالوسیله خود چاپ سالهای قبل ۶۴ در رابطه با رابطه یا بعبارتی نزدیکی با طفل ۶ ماهه نوشته اند چرا بعد فوت ایشان در هیچ سایتی پیدا نمیشود و در این خصوص سایتهای موجود فیلتر شده اند؟؟؟؟؟؟؟؟

مسعود
Guest
مسعود

با سلام
من هیچگاه در نوشته هایم سعی نکردم به شما توهین کنم با هر عقیده ای که دارید و کمتر از ” بفرمایید و فرمودید ” به شما نگفتم و هیچ ادعایی هم ندارم شاید سوادم از شما هم کمتر باشد و جواب آنچه را می دانستم به شما گفتم و آنچه که نمی دانستم نگفتم حال اگر علاقه ای به بحث نداشتید نیازی نبود عبارات توهین آمیز به کار ببندید به هر حال تحمل عقیده مخالف هیچ ایرادی ندارد چون ما اینجا بحث نمی کنیم که از هم غلط املایی و ریاضی بگیریم
ان شاء الله موفق باشید

ايراني
Guest
ايراني

با سلام بنده هم توهین ننمودم شما متن مرا اینقدر سرسری خوانده بودید که شهید اول را شهید ثانی تغییر داده و تاریخ را دگرگون می نمودید بنده فقط تذکر دادم که لطفا اول از همه متن نوشته را خوب بخوانید فایل ادرس داده شده را دانلود و تماشا کنید حداقل به منابع سری بزنید بعد اظهار نظر کنید شمشیر از رو بستید بنده هم ریز سنجی در نوشته هایتان نمودم

ايراني
Guest
ايراني

راستی یادم رفت اقای خمینی را کدوم خبرگانی انتخاب کردند؟

محمد
Guest
محمد

بحث امام خمینی مربوط میشه به دوران آخر طاقوت اون موقع امام به عنوان یک مرجع تقلید قیام کردن تا اول انقلاب بشود و حکومت استبدادی از بین برود سپس قانون اساسی نوشته بشود وبعداز آن هم مسایل انتخاب رهبری و …ضمنا امام خمینی هم بنا به رجوع مردم بعنوان رهبری انتخاب شدند

ايراني
Guest
ايراني

چرا هرچی مینویسم درج نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محمدعلی ناظری
Admin

کمی با تاخیر درج شده است

مسعود
Guest
مسعود

دوست عزیز لطفا مطالبی را که بیان کردید به شرح زیر مدارک و مراجع خود را به طور دقیق ارائه کنید چون من گشتم و پیدا نکردم : ۱- “کل این تفسیر برمیگردد به حدیثی از امام زمان عج که می فرمایند در مسائلتان بعد از ما به کسانی مراجعه نمایید که تفسیر حدیث می نمایند تفسیر می نمایند به حکومت که علمای بزرگی چون ایت الله بروجردی ایت الله خوئی و …. حتی شهید بهشتی که اگر کمی به عقب تر نگاه کنید مخالفند و از این حدیث تفسیر به حکومت ولایت فقیه نمی کنند…..” ۲- “سخنرانی اقای وحیدی… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

دوست عزیز ادرس ایمیل بدهید تا اتچ کنم سخنرانی ایشان را در رابطه با اجتهاد و مجتهد شدن شرایطی دارد که مطالعه نمایید اقای خامنه ای در ان زمان -انتخاب رهبر-مجتهد نبودندند بعدها به ایشان گفتند مجتهد که طبق شرایط مجتهد شدن هنوز مجتهد نیستند مطالعه کنید لطفا کتاب حدیث مربوط میشود به اقای کافی تعریف ولایت مطلقه “تصمیمات و اختیارات ولى فقیه در مواردى که مربوط به مصالح عمومى اسلام و مسلمین است، در صورت تعارض با اراده و اختیار آحاد مردم، بر اختیارات و تصمیمات آحاد امّت مقدّم و حاکم است، و این توضیح مختصرى درباره ولایت مطلقه‏است.”… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

دوست عزیز ادرس ایمیل بدهید فایل اقای خراسانی را اتچ کنم ایا در وبلاگ میشود اتچ کرد راه کار اتچ در وبلاگ چیست؟ برای حدیث مراجعه شود به کتاب رحمه الله علیه شیخ شیوخ کافی بزرگ تعریف ولایت مطلقه “تصمیمات و اختیارات ولى فقیه در مواردى که مربوط به مصالح عمومى اسلام و مسلمین است، در صورت تعارض با اراده و اختیار آحاد مردم، بر اختیارات و تصمیمات آحاد امّت مقدّم و حاکم است، و این توضیح مختصرى درباره ولایت مطلقه‏است.” منبع: http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?uid=1&tid=8 اگر ولی فقیه تشخیص داد که کاندیدای A به نفع مصالح اسلام و مسلمین است و مردم… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

ادرس ایمیل بدهید اتچ کنم مراجعه شود به کتاب کافی بزرگ رحمه الله علیه تعریف ولایت مطلقه “تصمیمات و اختیارات ولى فقیه در مواردى که مربوط به مصالح عمومى اسلام و مسلمین است، در صورت تعارض با اراده و اختیار آحاد مردم، بر اختیارات و تصمیمات آحاد امّت مقدّم و حاکم است، و این توضیح مختصرى درباره ولایت مطلقه‏است.” منبع: http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?uid=1&tid=8 بارها و بارها در سیره پیامبران و ایمه خوانده ایم که مشورت می کرده اند یا نظر دیگران را جویا می شدند. به خصوص آیه “و امرهم شوری بینهم” که همگی شنیده ایم. در هر صورت با توجه به… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

ادرس ایمیل بده اتچ کنم

ايراني
Guest
ايراني

ادرس ایمیل بدهید تا فایلشو اتچ کنم

ايراني
Guest
ايراني

http://www.mediafire.com/?ui3r9udf338m4r7 این هم لینک دانلود فایل اقای وحید خراسانی لطفا دانلود و تماشا کنید جناب مسعود شما حتی زحمت خواندن چند خط نوشته مرا به خود نداده اید اگر افکارتان هم همانند خواندنتان باشد که شهیداول را ثانی میخوانید مشخصه طرز سطحی نگری شماست وقضیه کوری است که کسی را گرفته و داد و فریاد راه انداخته فایل را برای دانلود آپلود نمودم ببینید شاید فرجی در امثال شما ها باشد پاسخ نوشته هایتان را در بالا داده ام نیاز به تکرار نیست قضیه یاسین خواندن است این را هم بگویم متاسفانه شما هنوز فرق اجتهاد با مجتهد اعلم را… Read more »

مسعود
Guest
مسعود

من برای جنابعالی دلایل نقلی و عقلی برای اثبات ولایت فقیه آوردم چیزی که تمام فقها بدانها استناد می کنند البته تعداد کمی از فقها وجود دارند که مسئله ولایت فقیه را قبول ندارند که در مقابل اکثریت قرار دارند اما شما اشاره کردید که این حدیث نشانگر این مسئله نیست توجه کنید که ما دلایل نقلی را در کنار دلایل عقلی قرار می دهیم و تنها به اثبات مسئله نمی پردازیم حال اگر شما هم دلایل خوبی دارید بیان فرمایید می فرمایید که مسئله ولایت فقیه زاییده قرن هفتم است خوب به این سوال من پاسخ دهید اگر بالفرض… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

تعداد انگشت شماری ولایت فقیه را قبول دارند دوست عزیز..
اکثریت مخالف بوده و هستند!

ايراني
Guest
ايراني

خیر سکوت نکرده است اسلام در خصوص مشکلات و حکومت دقیق گفته است از ابتدای شروع بحث ولایت فقیه هم قرار بود همانگونه که اسلام گفته بود انجام شود متاسفانه این حرکت به انحراف کشیده شد جایی که جای تاج امامه گذاشته شد بقیه همان استبداد موجود است امام زمان روحی فداه فرموده اند در مسایل و مشکلات بعد از ما به کسانی که تفسیر حدیث می کنند مراجعه شود(کتاب شیخ و شیوخ کافی بزرگ رحمه الله علیه) علمای بزرگی چون شیخ انصاری ایت الله بروجردی ایت الله خویی و تمام شاگردانشان همچون ایت الله اردبیلی ایتااله صانعی ایتالله دستغیب… Read more »

ابواحمد
Guest
ابواحمد

شما این آقا رو نمیخواید ولی ما ازش راضی ایم.سالی به دوازده ماهم تو انتخابات و راهپیمایی و کلا صحنه حضور داریم.ما با زحمت انقلاب کردیم تا این آقا و امثالش رهبر بشن.چند هزار شهید دادیم.شمام باید زحمت زیاد بکشید برا هدفتون!

ايراني
Guest
ايراني

اولا فقط من نمیخاهم ۹۰ درصد جامعه می خواهند غیر ۱۰ درصد امثال شما که یا چشمانتان را بسته اید یا جیره خوارید که همانند خاوری که در تظاهراتها هم جلوتر از همه بود مشغول اختلاسید یا همانند ابن ملجم از علی ع جلوتر زده اید من خود در این مملکتم نیم کیلو پلاتین تو پام دارم خانواده شهید هستیم امثال شما به دختر و همسر شهید باکری هم رحم نکرد چون سرتان زیر برف است یا دلایل ذکر شده شامل حالتان میشود شما دنبال اسلامی هستید که دروغ در ان مباح ادم کشی حلال و فساد محترم است ما… Read more »

مسعود
Guest
مسعود

با سلام خدمت دوست عزیزم ببخشید پاسخ شما را اینجا دادم چونکه لینک مربوط به پاسخگویی به گفته های شما غیرفعال بود و مدتی هم منتظر ماندم تا این اشکال برطرف شود که نشد به هر حال ۱- این آدرس ایمیل من [email protected] ۲- برای من جای سوال است که جنابعالی با این همه منابعی که ذکر کردید و قطعا انسان اهل مطالعه ای هستید پس چگونه است که اطلاع ندارید آقای خامنه ای سال ۶۸ در هنگام انتصاب به رهبری و سالها قبل از آن اجتهاد داشته اند چرا که عضو مجلس خبرگان رهبری بوده اند و حتما می… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

البته قصد ورود به بحث را ندارم ، تنها ذکر چند نکته برای شفافیت: ۱- یقینا تفاوت درجه اجتهاد و مرجعیت را باید درک کنیم ، طبق کتاب ولایت فقیه امام خمینی (ره) ، طبق روایات ولی فقیه باید مرجع اعلم باشد. ولی در تغییراتی که در بازبینی قانون اساسی که افرادی چون میرحسین موسوی ، شیخ مهدی کروبی ، آیت الله بیات زنجانی و… حضور داشتند ، شرط مرجعیت حذف گردید و اجتهاد را کافی دانستند. پس بحث از جنبه فقهی به جنبه قانون کشور تبدیل گردید. ۲- به تفاوت های حکومت و دولت باید توجه شود که متاسفانه… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

۱-این لینک را اپلود کردم صلاح کار اینگونه بود که مستقیم ایمیل نکنم http://www.mediafire.com/?ui3r9udf338m4r7 این هم لینک دانلود فایل اقای وحید خراسانی لطفا دانلود و تماشا کنید ۲- متاسفانه شما هنوز فرق اجتهاد با مجتهد اعلم را نمیدانید پیشنهاد میکنم چند سالی را بدنبال مطالعه بدون تعصب باشید تا انشالله چراغ هدایت برای شما و همه ما روشن گردد ۳-جناب مسعود شما حتی زحمت خواندن چند خط نوشته مرا به خود نداده اید اگر افکارتان هم همانند خواندنتان باشد که شهیداول را ثانی میخوانید مشخصه طرز سطحی نگری شماست وقضیه کوری است که کسی را گرفته و داد و فریاد… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

این را هم راستی بخوانید پیام ۸ ماده ای امام خمینی درباره لزوم رعایت حقوق مردم : امام در قسمتی از این پیام با اشاره به اینکه “احدى حق ندارد با مردم رفتار غیر اسلامى داشته باشد” در بند ششم چنین می نویسند: هیچ کس حق ندارد به خانه یا مغازه و یا محل کار شخصى کسى بدون اذن صاحب آنها وارد شود یا کسى را جلب کند، یا به نام کشف جرم یا ارتکاب گناه تعقیب و مراقبت نماید، و یا نسبت به فردى اهانت نموده و اعمال غیر انسانى- اسلامى مرتکب شود، یا به تلفن یا نوار ضبط… Read more »

مسعود
Guest
مسعود

“سخنرانی اقای وحیدی خراسانی در رابطه با مداحان و سخنرانی قبلتر اقای خامنه ای در این خصوص نشانگر اوج مشکل بین ایشان است”

متاسفانه زرنگی تولید کنندگان کلیپ سخنرانی آقای وحید خراسانی در مورد مداحان شما و بسیاری دیگر را هم دچار اشتباه کرده است چرا که با یک جستجوی ساده متوجه می شوید که تاریخ سخنرانی آقای وحید خراسانی مربوط به حداقل سه یا چهار سال پیش می باشد

http://forum.imamhossein.net/index.php?topic=401.0

http://1shia.blogfa.com/post-3.aspx

ايراني
Guest
ايراني

زمان تاثیری در دیدگاه درست ندارد مگر اینکه عکس دیدگاه ثابت شود ۱۴۰۰ سال است برای حسین ع گریه می شود.
بالاتر برایتان ازنامه نوری زاد نوشتم که در دیدار با جناب وحید خراسانی سیستم شنود از دفترشان صحبتهای مابین ایت الله و نوری زاد روز بعد از نوری زاد پرسیده میشده است این یعنی سیستم شنود نامه های نوری زاد را بخوانید

ايراني
Guest
ايراني

در سال ۲۰۰۹ گفته شده صحبت اقای شما هم مال ان زمان است مال دوسال پیش است نه حالا

ايراني
Guest
ايراني

احتمالا نوشته های اقای علایی هم مربوط میشود به ۱۳۵۶ هیچ ایرانی با ولایت فقیه عادل که بتواند عدالت نسبی را برقرار سازد مشکلی ندارد مشکل سر اینست که عدالتی دیگر وجود ندارد یکی در این مملکت ۱۵۰هزارتومان حقوق میگیرد یکی ۴۵میلیون تومان بعضی ها هم که سند مملکت به نامشان خورده است

پارسا عبدی
Guest

آفرین…

محمد
Guest
محمد

در زمان غیبت همه ما سوار بر کشتی هستیم که به سمت امام زمان مون حرکت میکنه و این کشتی با امواج پر تلاطم زیادی مواجه میشه و یه عده از کشتی به بیرون می افتند و گمراه میشوند . حال اگر این کشتی یک ناخدا خبره نداشته باشه چی ؟ مسلما همه سر نشینان جزو همون عده ای اند که از کشتی به بیرون پرت میشن !
فکر کنم این جواب دندون شکنی باشه و برای خیلی ها اهمیت ولایت فقیه رو روشن کنه .

ماتادور
Guest
ماتادور

اولا دلیلی نیست که فقط یک کشتی به سمت امام زمان در حرکته ثانیا خبره بودن نا خداش مهمه ثالثا از کجا میدونی کشتی داره درست میره؟

محمد
Guest
محمد

آدم خودش باید راه درست رو از بد تشخیص بده و با قلبش به یک چیزی اعتقاد داشته باشه . خیلی راحت بگم من به شخصه با آگاهی کامل تونستم راهمو انتخاب کنم و درش شکی ندارم ! درسته هر کس ممکن اشتباهاتی در زندگیش داشته باشه اما هر لحظه میتونه با یه تلنگر مقصد اصلیشو دوباره پیدا کنه .

ايراني
Guest
ايراني

تلاطم در ایمان شماست کل قران را بگردید و کل ادعیه را حتی دعاهای امام زمان میفرمایند االهم اعرف رسولک و اعرف حجتک هیج جایی نمیگه االهم اعرف ولایت فقیه اگر راست میگویید یه نمونه بیارید

محمود
Guest

دوره غیبت دوره ایست که تداوم و استمرار رهبری مبارزه امت کهقبلا دوازده نسل از طرف بالا و از طرف فرماندهی انقلاب تعیین شده بود ، با همان ایدئولوژی و هدفها و شعائر و استراتژی و جهت گیری . به خود مردم آگاه شیعه منتقل می شود تا ان عالمترین و عادل ترین رهبری را به نیابت امام انتخاب کنند که دولت مستمر رهبری امت را در امر رهبری امت اسلام و بشریت ادامه داده مبارزه آنها را در امر به معروف و نهی از منکر دائماً رهبری کند تا از این راه مردم را آنچنان در برابر نظام حاکم… Read more »

shandel
Editor

با درود مطالب فوق – بخشی از تعریف امامت است و نه سندی برای تحقق “ولایت فقیه” ! طبق همین تعریف ، امامت را مردم و خلق‌ها بر اساس یک انتخاب آگاهانه و آزادانه ، آنهم به میل خویش برمی‌گزینند. چراکه اگر اساسا مردم آن فرد را برنگزینند ، چگونه می‌خواهند برای اهداف و آرمانهای خود قیام کنند – جان دهند و سختی بکشند و جهاد کنند !؟ این رهبر معنوی (بطور مثال مهاتما گاندی) بنابه لیاقت و آگاهی و جسارت و شهامتی که دارد ، به نوعی لیدر یک جامعه می‌گردد و جنبشی مردمی را برای رسیدن به اهداف… Read more »

اردشیر فرهادی
Guest
اردشیر فرهادی

خیلی جالبه اقای منتظری خودش ولایت فقیه رو اثبات میکنه بعد میگه ولایت فقیه مطابق است با شرک،اگه این آقا از رهبری خلع نمی شد آیا بازم می گفت ولایت فقیه مطابق شرک است،

mo
Guest
mo

بی سواد آیت الله منتظری در اوج قدرت بودند که استئفا دادند کسی ایشان را عزل نکرد

مسعود
Guest
مسعود

فکر نکنم استئفا کرده باشند بهتره نامه امام “۶ فروردین ۱۳۶۸” رو بهش بخونید البته نامه چند روز قبل از استئفاش

ايراني
Guest
ايراني

لطفا بدون مطالعه و فکر ننویسید
ایشان میگوید ولایت فقیه مطلقه تکرار میکنم مطلقه شرک است زیرا مطلقه تنها از ان امام معصوم ۱۲ امام می باشد و لاغیر

ايراني
Guest
ايراني

داستان شما داستان شاگرد و استاد و غساله است مطالعه کنید اشکالتان رفع میشود مطلب را کامل با دقت و موشکافانه بخوانید

سید عباس
Guest
سید عباس

سلام علیکم من در علما بزرگ غیر از امام خمینی کسی را نمیشناسم که ولی فقیه را مطلق بداند. چون در مورد ولی فقیه هیچ روایاتی نداریم .این نظریه خود امام بود .اما تاحالا نتونستم یک دلیل خوب پیدا کنم که ولی فقیه مطلق است. این چیزها قبلا در اسلام نبود تازه امد . در حالیکه علما بزرگ ما همه غیر از امام خمینی ولایت فقیه را یک چیز سیاسی میدانند. اگر ولایت مطلق بود حداقل یک روایت از معصومین می امد . هیچ دلیل خوب نداریم که بگیم ولیت فقیه جز اسلام است .از لحاظ سیاسی من قبول دارم… Read more »

احمد
Guest
احمد

بعضی از حرفی زده شده معلومه که واقعیت ندارن. کی گفته که اقای بهجت رای ندادن؟ کی گفته که از مراجع فعلی ولایت فقیه را ان اندازه که ….. قبول دارند؟
قدر مطالعه و قدری غرض کم کردن

eiliya
Guest
eiliya

با سلام واحترام من خودم مقلد ایشونم.
مطمئن باشید اگر برای یک بار و فقط یک بار هم رای میدادند شبکه های ایران اون را تو بوق و کرنا میکردند.
دقیقا مثل همین الانی که آقای نوری همدانی رای میدند و دوربین ها چه ها که نمیکنند.
یا علی

مجید
Guest
مجید

آقای عزیز آیت الله بهجت یرای خودش راه و روشی داشت که دوست نداشت رای دادن او در بوق و کرنا شود.شما هم کمی تحقیق کنید تا مراودات ایشان با مقام معظم رهبری را دریابید.فقط یک نمونه اینکه وقتی مقام معظم رهبری به سیستان سفر نمودند آیت الله بهجت برایشان نذر کردند تا سلامت بمانند.بد نیست نظر آیت الله حسن زاده را که آیت الله طباطبایی فرمود هیچ کس جز امام زمان حسن زاده را نشناخت درباره مقام معظم رهبری بخوانید و بشنوید

یاسر
Guest
یاسر

سلام
لطفا هر کی منبعی در مورد «رد» یا «قبول» ولایت فقیه داره معرفی کنه(از قرآن و نهج البلاغه با ذکر آیه وخطبه و… و از کتب با ذکر انتشارات)
ممنون

پارسا عبدی
Guest

رساله رد ولایت فقیه
از آیت الله العظمی سید حسین کاظمینی بروجردی

نوشته های آقای منتظری و مطهری در رد ولایت مطلقه و همچنین ولایت اولیه فقیه هم زیباست!

عبدالله
Guest
عبدالله

از بد و بدتر یکی رو باید انتخاب کرد حالا ولی فقیه نسبت به بقیه حاکمیت ها بهتره .
لطفا دیگه زر نزنید سرم درد گرفت بزارید زندگیمونو کنیم.

پارسا عبدی
Guest

این بد و بدتر را با چه استدلالی گفتی؟
البته شما که از طرز برخوردت و استفاده از جمله “لطفا دیگه زر نزنید سرم درد گرفت بزارید زندگیمونو کنیم.” معلوم میشود که زیاد برات مهم نیست کی باشی، فقط خودت راحت باشی بسه! انتظاری بیشتر نمیرود…

پارسا عبدی
Guest

با درود برادر من چرا تعبیر مسخره میکنی؟ اصلا از سخنان آقای شریعتی چنین برداشتی نمیشود… شرمنده ها… دارید جُک میگید… آقای شریعتی از مخالفان درجه اول معم ها و آخوند ها در سیاست بوده است و همواره آنها را سر سپرده میداند ، کجا از ولایت فقیه دفاع کرده؟ رهبری مشخص چه ربطی به ولایت فقیه دارد، آقای شریعتی اعلام کرده که در رهبری ، نه رهبری فقیه! نه رهبری آیت الله! کجا ولایت فقیه را لازم دانسته؟ بلکه اعلام نموده است که نیاز به رهبر است و این حرف با ولایت فقیه که اگر دوست داشته باشید برای… Read more »

مسعود
Guest
مسعود

با سلام فکر کنم اصلا شناختی از دکتر شریعتی ندارید پیشنهاد میکنم کتاب امت و امامت و شیعه یک حزب تمام دکتر شریعتی رو حتما مطالعه کنید برای مثال چند جمله براتون میذارم + «شیعه پیروی از امام را بر اساس آیهْ اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم توصیه میکند و امام را ولی امر میداند که خدا اطاعتش را در ردیف اطاعت از خود و اطاعت از رسول به شمرده است و این تقلید نیز برای رهبری غیر امام که نایب اوست در شیعه شناخته میشود ( زیرا که ) العلماء حکام علی الناس» امت و… Read more »

پ . ع
Guest
پ . ع

با درود
بنده آنقدر با آقای شریعتی آشنا هستم که یقینا میدانم که ایشان با نهادی به نام روحانیت مخالف بوده اند … عمل شما تحریف فاحش سخنان آقای دکتر شریعتی است که د ر هیچ خردی نمیگنجد…
در ضمن موضوع طیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فقط مختص به پیامبران و از نظر شیعه مختص پیامبران و امامان معصوم است وم هیچ ربطی به مرجعیت روحانیون به عنوان رهبر ندارد

مسعود
Guest
مسعود

واقعا چطور دکتر شریعتی با روحانیت مخالف بود و بعد میگه
“و اما شیعه امامیه که با کمال تعجب روحانیتش سالم ترین و پاک ترین دستگاه روحانی امروز جهان است و علیرغم محیط اجتماعی و زمانی به نیروی ایمان و تقوی که هنوز در آن زنده و نیرومند است خود را نگاه داشته است”

و فکر کنم بیشتر همچون شما هایی هستین که دارین تفکرات و نظریات دکتر شریعتی رو تحریف میکنید
فکر کنم اطلاع داشته باشین که مرجع تقلید دکتر شریعتی چه شخصی بود وگرنه یکم تحقیق کنید
شاید به شناخت بهتری از دکتر شریعتی رسیدین

نادر
Guest
نادر

معلومه شما آثاردکترو نخوندین.اولادکتربچه آخوندبوده ودرثانی ایشون باروحانیون صفوی مخالف بوده نه علوی.دکتر میگه تمامی نهضت های معاصرتوسط روحانیون شیعی به سرانجام رسیده وطبقه روشنفکرغرب زده اصلا نقشی نداشتن.شمابیشترازاین نام دکترو بدنکنین.برین آثارشو مطالعه کنین.

علی
Guest
علی

تورو خدا شریعتی رو وارد این بحث ها نکنید. به خاطر منافع شخصیتون. یه زمانی خیلی از اقادون شما (مصباح و…) شریعتی رو ملحد میدونستن. حالا شما کردینش طرفدار ولایت فقیه. عجبا!!!!!!!!!!!!!!!!

مسعود
Guest
مسعود

ببخشید خوده دکتر شریعتی از نظریه پردازان ولایت فقیه هست
بعد شما میگین قاطی نشه
و یکی از دلایلی که عده ای از روحانیان ملحد میدونستند بخاطر همین حرف ها هم بوده

« امام در کنار قدرت اجرائی نیست. هم پیمان و هم پیوند با دولت نیست. نوعی همسازی با سیاست حاکم ندارد. او خود مسئولیت مستقیم سیاست جامعه را داراست
و رهبری مستقیم اقتصاد؛ ارتش؛ فرهنگ؛ سیاست خارجی و ادارهْ امور داخلی جامعه با اوست.
یعنی امام هم رئیس دولت است و هم رئیس حکومت و …»

دکتر شریعتی

پ . ع
Guest
پ . ع

آقای محترم خودت میگویی امام… امام از نظر شریعتی فقط همان ۱۲ نفر بوده اند نه امامان قلابی و ساختگی که عکسشان را بر ماه درج نمودید
و یا امام جدید هزاره ما… حضرت امام خامنه ای!!!

مسعود
Guest
مسعود

حرفتون خنده داره شاید هم کتاب های شریعتی رو نخونده باشید

براتون یه جمله از شریعتی از کتاب امت و امامت میذارم شاید یکم رفتین و تحقیق کردین
«باید اطاعتی کورکورانه و تشکیلاتی داشت…
این معنای تقلیدی است که در تشیع وجود داشت و همین تقلید نیز برای غیر امام که نایب اوست در شیعه شناخته می شود.
تقلید نه تنها با تعقل ناسازگار نیست، بلکه اساسا اقتضای عقل، تعبد و تقلید است»

neda
Guest
neda

برای دستیازی به نظر دکتر \یشنهاد میکنم مقاله”اگر پاپ و مارکس نبودند” را مطالعه کنید

نادر
Guest
نادر

شما مفهوم امام رونمیدونین.اگه دکتر منظورش آن ۱۲ امام بوده بعدازاونا جامعه شیعی چیکارکنه.دست رودست بزاریم تا حضرت حجت بیاد این که میشه حجتیه

gh
Guest
gh

هنوز مفهوم حجتیم نفهمیدی

محمد
Guest
محمد

محمد هسم تیریپ۲۰۱۲/امام قلابی که می فرمایند اوشون خیلی میفرقه:شاید منظورشون امام میر حسین باشه نه؟!!بپرس ببین شفا هم میده!!؟اگه میده بگو من بواسیر دارم شفام بده!!
عاشق امام خامنه ای”
هر کی مایله باهم مباحثه داشته باشیم در خدمتم راستی سومم دبیرستان
[email protected]

ايراني
Guest
ايراني

شفای شما در خطه قزوین میسر است تشریف بیاورید قزوین مشکلتان را حل میکنیم انشالله اتفاقا چند وقتی است سوم دبیرستانی اینجا نایاب شده است قدمتان روی …..
از تمامی اعضا غیر این موجود عذر خواهی میکنم پاسخ را باید مینوشتم از مدیر سایت خواهشمندم بچه هایی که فاقد تربیت و عفت کلامند را در این سایت راه ندهند

انصاری
Guest

پرونده ویژه ولایت فقیه
آیه الله مرتضی تهرانی

امیر مسعود
Guest
امیر مسعود

با سلام مهم نیست که کدام روحانیت درجه اول یا دوم طرفدار ولایت فقیه است یا خیر چراکه اصولا کسانیکه مخالف اسلام و روحانیت اند برایشان فرقی نمی کند که اسلام چه می گوید روحانیت چه می گوید.( برای مثال در قران به نبوت عامه و خاصه اشاره دارد و نبوت عامه به پیامبر اکرم ( ص ) پیامبر تمام ملل استدلال گردیده و پیامبران خاصه مانند عیسی و موسی بر قوم خاص که مخالفان اسلام اصولا توجهی به این موضوعات ندارند که بخواهند از آن به نتایجی برسند که اولی الامر پس چیست .و در زمان غیبتت تکلیف اسلام… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

اینم نظر جناب اقای عسگراولادی و نوشته شما درباره پیروزی هدفمندی یارانه ها: اسد الله عسگر اولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان این‌که تورم دی‌ماه با وجود نوسانات نرخ ارز ۴۰ درصد است، گفت: “با واردات دلار ۱۶۰۰ تومانی و وضعیت فعلی تولید تا ۶ ماه دیگر در کشور قحطی داریم.” عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرگزاری “پانا” اظهار داشت: “قبل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مطرح کردم که این کار باید انجام شود و اجرای آن جرات زیادی می‌خواهد.” وی عنوان کرد: “در همان زمان عنوان کردم که اگر دولت نتواند تورم را مهار کند، اجرای… Read more »

جواد نجفی
Guest
جواد نجفی

با سلام مهم نیست که کدام روحانیت درجه اول یا دوم طرفدار ولایت فقیه است یا خیر چراکه اصولا کسانیکه مخالف اسلام و روحانیت اند برایشان فرقی نمی کند که اسلام چه می گوید روحانیت چه می گوید.( برای مثال در قران به نبوت عامه و خاصه اشاره دارد و نبوت عامه به پیامبر اکرم ( ص ) پیامبر تمام ملل استدلال گردیده و پیامبران خاصه مانند عیسی و موسی بر قوم خاص که مخالفان اسلام اصولا توجهی به این موضوعات ندارند که بخواهند از آن به نتایجی برسند که اولی الامر پس چیست .و در زمان غیبتت تکلیف اسلام… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

شکر خدا زمان نشان دهنده بزرگی است اگر نوشته های بالتر را ببینید همانطور که گفته بودم طرح یارانه تان خوب گندی به مملکت زده که از ادامه ان فعلن برای امسال پشیمان گشته اید برای اینکه وقتی کشوری درامد مردمش جهانی نیست نمی تواند جهانی خرج کند درغیر اینصورت این تفاوت باعث فشار مضاعف شده موجب پیش آمدن مشکلات زیادی خواهد شد که تورم ۹۱ گوشه ای از ان است بگذار کمی به همین منوال بگذرد دزدی و فساد ببینید تا چه حد خواهد شد

امیر مسعود امین پور
Guest
امیر مسعود امین پور

ببخشید چون مطلب تایپ شده ( ولیت فقیه – دموکراسی ) مرا سایت قبول نمی کرد با اجازه دوستم جواد نجفی ایمیل نمودم
امیر مسعود امین پور

پارسا عبدی
Guest

با سلام
حتما مشاهده فرمایید.
نظر شما درباره سخنان و توبه نامه جناب پارسا عبدی چیست؟
آیا واقعا…؟!
http://filsoofaneh1.persianblog.ir/post/2

ايراني
Guest
ايراني

برای ان متن چقدر گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!؟

بصیر
Guest
بصیر

با سلام به همگی اول که سعی کنیم همه مصداق آیه شریفه اطیعوا الله و الرسول و اوالامر منکم باشیم انشالله دوم : در اسلام امت داریم نه ملت یعنی حد و مرز جغرافیایی معنی ندارد سوم : در اسلام شیعه و سنی نداریم همه مسلمانند که شروطی داره و اون اعتقاد راسخ ، زبانآ ، قلبآ و عملآ به خدا و پیامبر و اهل بیتش است که آخریشون فرموده : در امور خود به راویان حدیث ما ( علما) مراجعه کنید چهارم : اگه یه ارتباط کوچیک با شهدای عزیزمون داشته باشیم میبینیم که همه با ندای لبیک یا… Read more »

امیر
Guest
امیر

یکی از مراجع بزرگی که با ولایت مطلقه فقیه به شدت مخالف است، آیت الله العظمی مدنی تبریزی است که در این زمینه حتی کتابی بنام (الارشاد الی ولایه فقیه) دارند که دیگر مجوز چاپ ندارد و بخاطر همین امر به بسیاری از تالیفات ایشان اجازه چاپ داده نمی شود، همچنین ایشان یکی از شاگردان خلف آیت الله العظمی بروجردی هستند و برخی از تالیفات ایشان که در زمان آیت الله بروجردی به چاپ رسیده است مورد تقدیر و حاشیه نویسی توسط ایشان قرار گرفته است. حتی در حال حاضر در سایت پرسشکده در این مورد این چنین نوشته شده… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

دوست گرامی ، علمای بزرگ و معروفی قبل از ایشان نیز بر این نکات صحه گذاشته اند همچون شیخ اعظم ، شیخ مرتضی انصاری (سلام الله علیه) و مرحوم آخوند خراسانی (صاحب کفایه و از مراجع ثلاث حامی انقلاب مشروطه و..)

برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید:

http://1mosalman.com

ايراني
Guest
ايراني

ممنون میشیم اگر فایل پی داف اش را برای دانلود دراختیار بگذاری

منتظر مهدی
Guest
منتظر مهدی

به نام خدا و با سلام، ۱- تاریخ به یاد ندارد که هیچ امامی امام بعد خود را انتخاب و نصب کرده باشد. حد اقل من هیچ نشانه ای نیافتم. بلکه این مردم بودند که به تشخیص خود و آگاهان امام بعدی را از بین فرزندان آن امام که طبیعتا با وجود فشار ها و مضیغه های حاکمان وقت به امام قبلی نزدیک تر بودند را انتخاب میکردند. ۲- اصولا فرق اساسی راه شیعی و حاکمان وقت در همین بود که حاکمان خلافت پیامبر را به حکومت موروثی شاهان تبدیل کرده بودند اما راه شیعه که همانا را اصیل خدا… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

با نوشته های شما موافقم

جنبش ماسون ستیزی
Guest

شهید ابراهیم همت : ولایت و امت … تمام و دیگر سر خط سومی وجود نداره. به نظر من،ما باید در مسیر عرفان،و یا بهتر است بگویم دینی که سابقه ی چند هزار ساله دارد،قدم بر می داریم.دینی که آدم (ع) برای مظلومیت سبط پیامبر آن دین گریه کرد. اگر قرار است هر کسی برای خودش دین مداری کند که نمیشود دین. من دلایلی برای لزوم وجود ولایت دارم: ۱٫حفظ استقلال جامعه (جامعیت کشور از لحاظ دینی و فرهنگی) ۲٫حفظ امنیت جامعه در برابر تعرض کفار ۳٫جلوگیری از تحریف دین (یکی باید کتاب اصلی رو تو دستش نگه داشته باشه… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

🙂
حالا اگه اونی که تو دستش کتاب بود خودش فکری به سرش زد تکلیف سایرین چیه؟

ملامحمدکاظم آخوند خراسانی صاحب کفایه و شاگرد شیخ اعظم مرتضی انصاری:

مطلق الاختیار دانستن غیر معصوم را هرکس از احکام دین شمارد لااقل مبدع خواهد بود!

ايراني
Guest
ايراني

پاسخ به ۱ همه کشورها چه اسلامی چه غیر اسلامی بدون داشتن ولایت فقیه مطلقه از کیان ملت و سرزمینشون حفاظت میکنند پاسخ به ۲ همه کشورها چه اسلامی چه غیر اسلامی بدون داشتن ولایت فقیه مطلقه از کیان ملت و سرزمینشون حفاظت میکنند پاسخ به ۳ خداوند خودش خافظ دینشه و همانطور که کعبه را در مقابل اصخاب فیل نگهداشت دیتنش را با فدا کردن بهترین مردمش یعنی امام خسین ع زنده نگهداشته بدون تحریف اصل ساقه و ریشه است برگها شاید خطوطی پیدا کنند اما همه بسوی خدایند پاسخ ۴ «و جعلنا ائمه یهدون بامرنا و اوحینا الیهم… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

تعریف ولایت مطلقه “تصمیمات و اختیارات ولى فقیه در مواردى که مربوط به مصالح عمومى اسلام و مسلمین است، در صورت تعارض با اراده و اختیار آحاد مردم، بر اختیارات و تصمیمات آحاد امّت مقدّم و حاکم است، و این توضیح مختصرى درباره ولایت مطلقه‏است.” منبع: http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?uid=1&tid=8 اگر ولی فقیه تشخیص داد که کاندیدای A به نفع مصالح اسلام و مسلمین است و مردم به کاندیدای M رای دادند، طبق استفتا صورت گرفته کاندیدای A باید به هر طریقی که ممکن است رییس جمهور شود زیرا نظر ولی فقیه بر نظر آحاد مردم مقدم و حاکم است!!!!!!! بارها و بارها… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

خواهش از مسئولین سایت لطفا نوشته های منو بزارید ببینم چی نوشتم کلام از ذهنم نپرد اینجوری جسته گریخته مینویسم خیلی موارد از ذهنم میپره باید دوباره نوشته ها رو بخونم تا رشته کلام باز اید ممنون از لطفتون

محمدعلی ناظری
Admin

تمامی نظرات شما تایید شده است. بعلت طولانی بودن متن های جنابعالی کمی طول کشید تا مورد مطالعه قرار گیرد در هر صورت از شما بدلیل تاخیر عذرخواهی می کنیم!

ايراني
Guest
ايراني

یک سئوال دارم: به نظر شما چرا علی اللهی ها کافر محسوب می شوند؟ چرا؟ شاید بگویید چون مقام خداوند را به انسان تنزل می دهند این شرک میشود و فرد کافر مگر غیر اینست که مقام علی را بالا می برند؟ پس درمی یابیم هر بالا بردنی مناسب نیست! حال چگونه اقای مصباح یزدی می گوید مقام رهبری همانند امام صادق ع می باشد ! ایا این همان بالا بردن و پایین اوردن مقام نیست مواظب شرک باشید که حایگاه بزرگان و ائمه معصوم را بخاطر پاچه خواری پایین نیاوریم خداوند شاهد همه لحظات و گفتار کردار و قلوب… Read more »

مرگ بر ضد ولایت فقیه
Guest
مرگ بر ضد ولایت فقیه

اینقدر اراجیف نوشتی ولی خداییش خوب خودتو ضایع کردی از صحبت هات معلومه نه تنها ضد انقلابی بلکه به احتمال ۹۹% ضد اسلام هم هستی

محمدعلی ناظری
Admin

نظر شما با کمی تخفیف مورد تایید قرار گرفت اما پیشنهاد می شود قوانین این وب سایت را رعایت فرمایید. (عدم توهین!)

http://shariati.nimeharf.com/rules/

ايراني
Guest
ايراني

اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین و اللهم اشفع کل مریض امیدوارم خداوند فاسدانی چون شما را که سرتان را زیر برف کرده و مشغول اختلاسهای ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰تومانی هستید یا به راه راست هدایت کند یا از دامان ملت بزرگ ایران پاک کند که لکه ننگی بر این اجتماعید امثال شما سجده بر انسان میکنید لینک عکس انسانهایی خودفروش را میگذارم ببینید شاید وجدان خفته تان بیدار شود http://www.mediafire.com/i/?uaxg097zfjd4htu مولایم علی ع در بازگشت از سفری مردم شهر که به دنبال اسب ایشان میدویدند با تندی خطاب قرار داد و فرمود وای برشما که با عمل اشتباهتان باعث غرور و… Read more »

محمد
Guest
محمد

سلام فاسد من امور المسلمین مصداقش خود جنابعالی هستید.این داستان رو هم شبا براتون مامان بزرگتون قصه میگفتن نه!!؟تازه خود شما ها مخالف مقایسه الان با ۱۴۰۰ سال پیش هستید بعدش الان این داستان…..؟اینجانب موهام عند فشنه ریخت وقیافم هم کلا مدل ۲۰۱۲ اما عقایدم حفظ کردم اینکه به ولایت فقیه “ایمان” دارم البته اصلش فقط کاری به شخصیت های روکار ندارم و معتقدم خدا همون جور که توی خیلی از ایات قران گفته:هیچوقت شما رو بی هادی و راهنمایی کننده نمیگذاریم”پس شکی ندارم ولایت فقیه باید باشه تو جامعه, دنیای غرب رو که ماشالا همگی ماهواره دارید میبینید پس… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

جناب اقای فشن امثال شما دینتونو هم براساس ماهواره و تیپ های انچنانی است من با شما اصلا بحث نمیکنم چون از قیافتون مشخصه چه جور تربیتی دارید هر وقت رفتید مطالعه کردید چیزی یاد گرفتید بیاید بحث درست کنیم نه توهین به همدیگر گند و کثافت تو وجود شماست که تو شکلتون پیدا میشه

ايراني
Guest
ايراني

جناب اقای مرگ یا به عبارتی عزارییل
البته خدا … شناخت بهش شاخ نداد اگر ان داس بزرگ ملک الموت را به شما میداد تنها کسی که زنده می ماند یکی بود ان هم خداوند متعال که زورتان بهش نمیرسید زیرا شما خودتان را هم از دم تیغ میگذراندید همانگونه که ابن ملجم گذراند
بر اساس نوشته خودت انقلاب شما ۱% با اسلام تفاوت دارد؟ انقلاب من و ارمانهای من اصل اسلام است و لاغیر
لطفا با مدارک بحث کنید وگرنه با قار قار کلاغ اسمان نمیجنبد

محمد
Guest
محمد

اگه قرار باشه معنی قران رو فقط بخونیم پس جنابعالی که عقل کلی از کجا فهمیدی نماز صبح که البته نمیخونی ۲ رکعته؟؟/ثانیااظهار تاسف میکنم براتون که لیاقتتون همون پارچه هاییه که به امامزاده ها میبندین فقط یه توصیه اکید:مواظب باش شما دچار شرک نشی یوخ فردا ازت شفا مریض هم میخوان اونوخ مصداق بارض مشرک خودتی..محمدm2تیریپ ۲۰۱۲ هستم./گفتم بگم خیال نکنی خشکه مقدسم وپاچه خوار.اما طرف حقم./راستی ما هم یه مریض داریم یاحضرت تو!!!/برو بابا

ايراني
Guest
ايراني

برای افرادی مثل شما که الحمدالله از مطالعه هیچ بویی نبردید گفتم از قران شروع کنید تا به بالاتر اصلا نمیدونید ولایت فقیه که خودتونو براش جر میدید از کجا امده سابقش چیه چه کسایی شروع کنندش بودن بر چه اساسی هست فقط همانند جاهلین دوره قبل اسلام فکر میکنید هرچی پدرتون می پرستیده شما هم باید بپرستید شما را چه به اسلام و قران خوندن شما را چه به نماز هروقت قران و با معنی خوندی بیا کتاب بعدی را برات معرفی کنم البته اگه وقت کردید چون امثال شما روزی ۱۰ ساعت میخابید ۱۰ساعت دنبال فشن و زیر… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

مدلهایی مثل شما که فکر میکیند عقل کل تشریف دارید فقط سفسطه و توهین را یاد گرفتید برید مطالعه کنید حداقل روزنامه ها رو البته اگر وقت کردید از سایتهای مستهجن بیاید بیرون دنبال ناموس مردم نباشید همین امروز اقای مطهری گفت حق هر کسی است که رهبری را نقد کند همینطور اقای افروغ حق هر انسانیست که موشکافی کند با دلیل حرف بزن اگر حرفی داری وگرنه یاوه سرایان زیادند گوش این مردم هم از یاوه ها پر تو هنوز خودتو پیدا نکردی که تو مدلهای غربی گمشدی تو را چه به این حرفها برو سرتو بکن زیر برف… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

راستی خوبه به این نکته هم اشاره کنم تا همه دوستان بفهمند هیچی بارت نیست جواب که دادی جواب دقیق اینو برات مینویسم که بفهمی چیزی جز یونجه بارت نیست !!!!!!!!!
بقول خودت از کجا فهمیدی نماز صبح دورکعته وبقیش چند رکعته ؟
نمیخای بگی که اینو ولی فقیه ات رهبرت یا هرچی که میخای اسمشو بزاری مشخص کرده که این خنده داره چون سن رهبرت به این چیزا قد نمیده که همچین احکامی را بخواهد مشخص نماید بگو ببینیم ؟

ساشا
Guest
ساشا

سپاس فراوان
نوشته های شما باعث رفع ابهام چند نفر گردید
ممنون

زینب
Guest
زینب

امام صادق علیه السلام فرمودند :

عَلِیٌّ عَن أَبِیهِ عَنِ ابنِ أَبِی عُمَیرٍ عَن زَیدٍ النَّرسِیِّ عَن عَلِیِّ بنِ مَزیَدٍ صَاحِبِ السَّابِرِیِّ قَالَ دَخَلتُ عَلَى أَبِی عَبدِ اللَّهِ علیه السلام فَتَنَاوَلتُ یَدَهُ فَقَبَّلتُهَا فَقَالَ أَمَا إِنَّهَا لَا تَصلُحُ إِلَّا لِنَبِیٍّ أَو وَصِیِّ نَبِیٍّ
راوى مى گوید خدمت حضرت رسیدم و دست آن حضرت را بوسیدم حضرت فرمودند : بوسیدن دست جز از پیامبر یا وصى او صلاح نیست .
الکافی ج۲ ص۱۸۵
به نظرمن بوسیدن دست ولی امرمسلمین هیچ اشکالی دارد .

ايراني
Guest
ايراني

اشکال دارد ۱-معنی روایت میگوید :راوى مى گوید خدمت حضرت رسیدم و دست آن حضرت را بوسیدم حضرت فرمودند : بوسیدن دست جز از پیامبر یا وصى او صلاح نیست . کجای این گفته است ولی امر مسلمین به قول شما وصی پیامبر می شود امام تازه اگر ولایت فقیه شما را وصی ائمه بدانیم که اینگونه نیست روایت نگفته وصی وصی نبی ۲- یک روایت بیاورید که امامی ع ، در ملا عام دست پدر امامش ع را بوسیده است یا روایتی بیاورید که امامی پارچه نازکی بر روی دست میانداخته و میداده نامحرمان ببوسند کاری که انجام میشود… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

ضمنا طبق نوشته علی از پدرش ابنِ أَبِی عُمَیرٍ عَن زَیدٍ النَّرسِیِّ از عَلِیِّ بنِ مَزیَدٍ صَاحِبِ السَّابِرِیِّ نقل میکند کجای این اسمی ازابو عبد الله جعفر صادق ابن محمد باقر بن على بن
حسین بن على بن ابى طالب علیهم السلام یا حضرت امام صادق وجود دارد

ايراني
Guest
ايراني

ضمنا اضافه کنم این روایت حتی اگر یک درصد هم صحیح باشد که باید دید از کدام کتاب نقل شده و صحتش بررسی شود باز شرط بوسیدن در ملا عام نیست مثلا ادمها دست مادر یا پدر را در خانه برای ابراز محبت می بوسند یا حتی همسری دست همسرش را از روی محبت ببوسد خیلی هم بجاست اما بوسیدن دست همسر در ملا عام کار مناسبی است از انجا که در کل نهج البلاغه حضرت تماما انسان را دوری از غرور امر فرموده و در جاهای مختلفی به مردم گفته شده که حتی دنبال اسب لیشان برای بدرقه ندوند… Read more »

سید محمد
Guest
سید محمد

با سلام . من فکر می کنم باید در قانون اساسی صفات رهبری و مکانیسم انتخاب رهبر را به نحوی تعین نمود که کسی نتواند بنفع وضرر کسی عقیده خود را تحمیل کند. مثال اکر در صفات رهبری ۲۰ صفت قید شدولی ۱۰ تای ان بررهبر منطبق بود باید اختیارات رهبر به همان نسبت به سایر قوا تفویض شود .واکر شخصی پیدا شد که هم صفات علی(ع) را داشت همه اختیارات به او داده شود. سیستم انتخاب مجلس خبرکان هم فقط مخصوص روحانیون نباشد و سایر اساتید غیر روحانی هم که عالم به علوم اسلامی هستند امکان انتخاب شدن داشته… Read more »

يحيي طالبي
Guest

لطفااز مطلب « ولایت مطلقه فقیه یعنی چه» دیدن فرمایید و نظرتون رابنویسید.

زینب (ع)
Guest
زینب (ع)

خیلی از مسائل،حدود۹۹%، نسبی هستند،البته در دنیای ما. از مسائل ریز گرفته تا کلان.
و زمانی که در جایگاهی قرار می گیرید که تصمیمی مطلق بگیریدیا بپذیرید این مسائل گستردگی پیدا می کند شاید ظرفیت دنیا همین حد است که گاهی قانون و هدایت ها و آموزه های دینی نمی توانند سه بعدی عمل کنند،در هر صورت از بازدید این وب لذت بردم.با عرض تشکر و خدا قوت…

عمار
Guest
عمار

سلام هرکسی به ولایت مطلقه فقیه و مقام معظم رهبری شک دارد ۲۹۵منبع زیر را مطالعه کند. شاید که خداوند دل او را روشن کند و حق را بپذیرد. الف: کتب مستقل به زبان فارسی کتابهایی که اختصاصا در موضوع ولایت فقیه به زبان فارسی منتشر شده‏اند: ۱- ولایت فقیه، امام خمینی، مؤسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (ره) ، تهران، ۱۳۷۴ ه. ش، وزیری، ۱۶۰ص. قابل ذکر است که این کتاب قبل از این با عناوین “حکومت اسلامی” و “نامه‏ای از امام موسوی کاشف الغطاء” منتشر شده، و همچنین با عنوان “الحکومه الاسلامیه” به عربی ترجمه شده است. ۲-… Read more »

محمدعلی ناظری
Admin

شما که زحمت مطالعه این منابع را کشیده اید لطف کنید ماحصل و چکیده این ۲۹۵ کتاب را به طور خلاصه بر اساس آیات قرآن کریم بیان دارید.

ايراني
Guest
ايراني

مطالعه کار خوبی است کتابهای اشاره شده خیلیهاشون برگرفته از ولایت فقیه آقای خمینی است مثل ولایت فقیه، جعفر کریمی و لازمه بگم کتاب ولایت فقیه، امام خمینی، با عناوین “حکومت اسلامی” و “نامه‏ای از امام موسوی کاشف الغطاء” منتشر شده، و همچنین با عنوان “الحکومه الاسلامیه” به عربی ترجمه شده است. مربوط به سال ۱۳۴۸ می باشد ابتدا در لبنان چاپ شد با نوشته های ایشان بنظر می رسد این بنده خدا ۲ تا خط ازش هم نخوانده است – حدود ولایت‏حاکم اسلامی، ترجمه مبحث ولایت الفقیه کتاب عوائد الایام ملا احمد نراقی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۳۶۵… Read more »

هنر
Guest
هنر

سلام ایرانی متشکر لطفا مطالب رو باذکر منبع بیان کنید که بیشتر معتبر باشد و بهتر بشود در مباحث دیگر بیان کرد .

ايراني
Guest
ايراني

علیکم السلام بروی چشم سعی میکنم بیشتر منابع را هم اشاره کنم پیشنهاد من اینست همه دوستان جستجو کنند و تفکر در هر خط نوشته بزرگان هر چیزی را کیلویی نپذیرند انشالله خداوند راهنمای همه ما خواهد بود و همه ما را به رستگاری همچون میثم تمار و همچون مالک اشتر برساند انشالله

علی
Guest
علی

دست بوسی کار خوبی نیست نمیدانم چرا رهبر آن را نفی نمی کنند.روزنامه ها آرتص در اسرائیل می نویسد که مثلا نتان یاهو یا باراک چیزی نمی فهمندویا واشنگتن پست می نویسد که بوش دیوانه است که فلان کار را کرده است اما هیچ روزنامه رسمی در ایران نمی تواند خیلی مودبانه بنویسد که رهبری در فلان مو ضوع اشتباه فکر میکند که از طرق مختلف مورد تعرض قرار می گیرد من نهج البلاغه و قران خوانده ام و این وضعیت را با آنها منطبق نمیدانم اگر دوستان جوابی دارن ارائه نمایند تا روشن شوم یاد اوری مینمایم که انتقادات… Read more »

محمد
Guest
محمد

به عنوان یه عاشق رهبر البته نه افراطی بلکه مو فشن و تیریپ ۲۰۱۲میگم خدمتتون:ازادی بیان و ازادی قلم در ایران تقریبا خوشبینانش۲۰درصده ولی حتما از اخبار ایران شنیدید نه؟که نتانیاهو یا اوباما بهشون تو روزنامه ها مثلا اسوشیتد پرس تو اسرائیل یا لوس انجلس تایمز تو امریکا توهین میشه یا ازادن هر حرفی بزنن نه؟!در جوابش بگم که دشمن مان وتلویزیون دولتی ایران باید ازشون بد بگن و من هم اینو تایید میکنم که جنگ نرمه وباید دروغ وراست توش باشه واین حق ماست ومهم اینکه: ما چون اونجا زندگی نمیکنیم در این مورد نمیتونیم اظهار نظر کنیم اگه… Read more »

ايراني
Guest
ايراني

برای اینکه اینجا دیکتاتوری مذهبی است البته انجا هم آش دهن سوزی نیست اما آزادی بیش از اینجاست اگر آزادی بیان انجا را با اسلام ما یکجا جمع کنیم میشود به یکجاهایی رسید میشود گفت انها به انسانیت رسیده اند مثلا فلان هنرپیشه با هزینه خود میرود کشوری فقیر کمک مالی میکند بعضی ها میگویند برای تبلیغ است من سوالی دارم گیریم که برای تبلیغ است چرا از ثروتمندان ما از این حرکتهای انساندوستانه خبری نیست حتی داخل کشور همین مستاجرها تهران خودمان همین خیابان خوابها کمکی کنند جایی را بسازند در اختیار اینگونه ادمها بگذارند تبلیغ هم بکنند اشکالش… Read more »

mohsen
Guest
mohsen

ba salam.dar javabe dooste irani bayad begam be nazare shoma amsale sheykhe mofid va koleyni va sadoogh va toosi bozorgtaran ya ayatollah broojerdi? shoma bayad ye motale dar morede manabe asliye shie dashte bashin hamchenin bayad begam ke ayatollah broojerdi mokhalefe velayate faghih va hokoomate eslami naboodan va dalile eghdam nakardane eishoon na amadegi mardom bode dar morede ayatollah khooyii hamantor ke hame midoonan hodoode yek sal ghabl az rehlateshoon too ketabeshoon be ghaboolie velayate motlaghe faghih eshre kardan. ye sit ham hast ke etelate lazemo dare inam adresesh :askquran.ir

محمدعلی ناظری
Admin

اولا تایپ فینگلیشی کاملا ممنوع است. لطفا قوانین را بخوانید:

http://shariati.nimeharf.com/rules/

اما با کمی اغماض کامنت شما تایید شد و در پاسخ تنها می توان برای این اطلاعات فوق العاده ضعیف و ناقص شما در مورد آیات عظام خویی و بروجردی متاسف بود.

پیشنهاد می شود سعی کنید بخاطر دنیای دیگران آخرت خود را خرج نفرمایید..

یا الله
@};-

ايراني
Guest
ايراني

اولا سایت رسمی ایت الله خویی فعاله اینم ادرسش و متن نظر ایشان درباره این موضوع ایشان نظریهٔ ولایت فقیه را یک “بدعت عاری از هرگونه پشتوانه در قوانین و حکمت شیعی” می‌دانستند. همچنین از ایشان است که “ولایت در زمان غیبت با هیچ دلیلی برای فقهاء اثبات نمی‌شود. ولایت تنها به پیامبر و ائمه اختصاص دارد. آن‌ چه از روایات برای فقها، اثبات می‌شود دو امر است، نفوذ قضاوت، حجیت فتوای‌شان. اما حق تصرف در اموال قاصران و غیر ایشان ـ که از شئون ولایت است ـ ندارند مگر در امور حسبیه(مقصود از امور حسبیه کارهایی است که محسوب… Read more »

رها
Guest
رها

سلام و عرض ادب وخسته نباشید خدمت جناب ایرانی ،
واقعا از گفتار و جوابها و بیانتان معلوم است بسیار اهل مطالعه دقیق وعالمانه هستید و من بسیار بسیار استفاده کردم از مطالب شما .
دمتون گرم ، خدا قوت .

سعید
Guest

چند وقت پیش در یک سایتی خوانده بودم که یک حدیثی است که مضمونش به این شرح است: اگر در یک زمان، دو فرد لایق ولایت فقیه می زیستند، هر دو می توانند حکومت جداگانه ای داشته باشند و مردم هم از هر کدام که می خواهند، می توانند پیروی کنند.
آیا این مضمون حدیث درست است؟ از کیست؟ منبعش کجاست؟

عیار
Guest
عیار

با سلام و تشکر از همه عزیزان بابت این همه مطالب زیبا و موثق که له یا علیه نظریه ولایت فقیه مطرح نمودند.بیشترش رو مطالعه و از بعضیشون استفاده کردم. فقط چند نکته: ۱-در دریافت ، پردازش و نتیجه گیری از اطلاعات جانب انصاف و بی طرفی را حفظ کنیم. ۲-ظاهرا این امری واضح است که مسئله ولایت فقیه لااقل در حال حاضر بسیار دستخوش انتقاد و اختلاف نظر و شبهه شده است چه در بین خواص و چه در بین عوام که این چالشی بزرگ برای این اصل اساسی حکومت در مملکت ماست و بسیاری از امور را تحت… Read more »

ماندانا پرهام
Guest
ماندانا پرهام

با سلام

به نظر من ولایت فقیه یک اصل غیر قابل انکار است و ما بدون ولایت راه و مسیر آینده خود را نمی توانیم به روشنی انتخاب کنیم

درود بر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله الغظمی خامنه ای جانم فدایش

o
Guest
o

کسانی که ایمان اورده و ایمان خود را به شرک نیالوده اند رستگارند ‘ انعام ایه ۸۲ ‘ و ایمان اورندگان چه اندک شماره اند ‘
کاملا روشنه که هیچکدوم از شما نمیدونید ایمان چیه ‘ اسلام چیه ‘ شرک چیه ‘ کفر چیه و منافق به کی گفته میشه ‘?