بیوگرافی سالار عقیلی

سالار عقیلی یکی از بهترین و معروفترین خواننده های سبک موسیقی سنتی کشور است که به همراه همسر و پسر خود در این زمینه فعالیت میکنند.

وی از هشت سالگی موسیقی را با فراگیری نوازندگی برخی از سازها شروع کرد. مشوق اصلی او مادر و برادرش بودند که او را بسیار در این راه همراهی کردند و البته پدرش بیشتر علاقه مند به رشد و پیشرفت تحصیلی وی بود.

سالار عقیلی در طی 5 سال نزد  استاد صدیق تعریف به فراگیری درس آواز پرداخت و هم اکنون عقیلی علاوه بر اجرا و ضبط موسیقی مشغول به  تدریس موسیقی در آموزشگاه خود و در هنرستان است.

احتمالا نام گروه رازو نیاز به گوشتان خورده. موسس این گروه سالار عقیلی است که متشکل از خود عقیلی در جایگاه خواننده، حریر شریعت زاده همسرش نوازنده دف، حامد فکوری: تار، مهدی باقری: کمانچه، آرش فرهنگ فر: تنبک و شهرام غلامی: عود. میباشد.  این گروه اصلی سالار عقیلی است که در همه ی کنسرت ها به همراه این گروه برای علاقه مندانش اجرا داشته است.

آغاز درخشش سالار عقیلی برمیگردد به سال 1375 که وی در سن 18 سالگی برای نخستین بار به روی صحنه می آید و با صدای رسایش باعث حیرت همگان میشود. در این جشنواره حریر شریعت زاده نیز حضور داشته که به دلیل تسلط بر آوازهای ایرانی به استعداد بی نظیر سالار در این زمینه پی میبرد و پس از اتمام جشنواره به صحبت با وی مینشیند و در این مورد صحبتی باهم داشتند که همین نشست موجب همکاری های بعدی و در نهایت ازدواج این دو هنرمند میشود. اولین تجربه همکاری این زوج هنرمند در آلبوم مایه ناز بوده است که نوازندگی پیانو در این آلبوم بر عهده حریر بوده است.

از جمله آثار سالارعقیلی می توان به عشق ماند،سایه های سبز، دریای بی پایان،سعدی نامه، مایه ناز ، عاشقی، هوای آفتاب، سالارخوانی ، عشق دیرین، یار و دیار، فصل عاشقی ، زمزمه ها و… اشاره کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.