دسته‌ها
بررسی و نقد ها

نامه مسلمانان آمریکایی به شهید مطهری

نامه زیر توسط مسلمانان آمریکایی که به شهید مطهری در واکنش به فتوا وی علیه دکتر علی شریعتی است :

ما کساني را که به زندگي عثمان وار نشسته اند و دم از علي مي زنند جز علماي راستين اسلام نمي دانيم، که خود را مسئولِ شنيدنه فتواهايشان کنيم

19 دیدگاه دربارهٔ «نامه مسلمانان آمریکایی به شهید مطهری»

در جايي دكتر گفت آخوندها دو دست دارند يكي براي دادن و ديگري براي بوسيدن به نقل از كتاب آقاي جعفري :بار ديگر شريعتي

به اعتقاد من اسلام ما به زور شمشير شناختيم و با تقليد ادامه داديم و حقانيت و انسانيت در معناي هر ديني وجود دارد فقط بايد درك انسان بودن ما بالاتر شود و اسلام در معناي واقعي خود در حال حاظر وجود ندارد . و هر كسي به اميد بهره مالي و رياست آنرا عمل ميكند در صورتي كه بايد انسانيت را شناخت بعد دين را.

با سلام.راستش من دانشجوی ارشدم تو رشته جامعه شناسی.واسه درس جامعه شناسی دینم دارم تحقیق میکنم.اتفاقی با شما اشنا شدم.خوب خیلی جالب بود.چیزهای جدیدی فهمیدم.ازتون ممنونم.موفق باشید دوستان خوبم.

سلام
صد البته هر انچه در مورد شریعتی گفته شده ونوشته شده مربوط به آن دوران است!دورانی که گذشته وهیچیک از کامنت گذاران دران دوران نبوده اند واز نزدیک مختصاتش را درک نکرده اند وحتی جناب آنی کاظمی هم صلاحیت نظردادن در مورد یک مسئله داخلی را نداشته است تا چه رسد من و تو ایرانی بر اثر نامه ی او بر سر وکله همدیگر بکوبیم
ضمن اینکه بارها نظر هردونفر در مورد همدیگر تغییر کرده است!

با اینکه بسیاری از جملات این شهید بزرگ رو خیلی دوستدارم ولی به نظرم تو خیلی از جملاتش هم زیادی اغراق کرده و شاید مثل آدمایی می مونه که می خواد بگه: آره، این منم .
به نظر من راه انتقاد ایشان برای صلاح جامعه راه مناسب اما کاملی نبوده.

به نظر من دکتر شریعتی آدم قابل احترامی هستن و جملات و افکار قشنگ زیادی هم داشتن اما به همون اندازه جملات قابل بحث و انتقاد دارن چه بهتر که ما جوونا بریم سراغ کسانی که انتقادها بهشون کمتره و شخصیت پاکتری دارن مثل شهید چمران و شهید مطهری!

سلام اقا ياسر گويا شما با افكار دكتر چندان اشنايي نداريد-افرادي همانند دكتر -بزرگ مرداني هستند كه جامعه زمانشان انها را درك نكرد-اما حرف اصلي من اينه كه سعي كنيم از اين نوشته اگاه به معني واقعي كلمه شويم-تا شايد اندكي از رسالت بزرگ انسانيت كه بر دوش ماست انجام شود.

من داشجوی مکانیک هستم . از نظر من اندیشه دکتر شریعتی راه روشنی است رو به کمال که در خلوت ذهن نقش میبندد فارغ از هر رشته و روشی ایجاد انگیزه دینی مینماید.

]سلام . درود و خسته نباشد بر شما
همیشه یک سوال واسم تو ذهنم هس!
چرا دکتر همیشه کربات میزدن؟؟؟؟!!!!!

سلام.بحثی که ما جوانان این کشور درحال انجام آن هستیم از ندیدهاست.اما جالب اینجاست که مرتضی مطهری خودش علی شریعتی را بعد از اینکه مورد انتقادهای شدید توسط مردم قرار گرفت و حتی در جاهایی تحریم شد به حسینیه ارشاد آورد و به او در تبلیغ افکارش کمک کرد.با اینکه نقد داشت به بعضی از تفکراتش اما دو جامعه شناس بزرگ به خوبی همدیگر را درک کردند اما ما خارج از گود در حال نظر دادن هستیم….

چرا ما همیشه به اتلاف ها دامن می زنیم یادمون رفته که هر دوی این انسانهای عزیز دلشون برای اسلام میزده ودنبال حقیقت بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *