دسته‌ها
شریعتی و امام خمینی

امام موسی صدر:روزنامه کیهان در نوشته های شریعتی دست می برد

امام موسی صدر در ادامه گفتگویی با صادق طباطبایی با اشاره به فعاليتهاي دکتر شريعتي در ايران در دوره اختناق رژيم شاه گفت: وقتي که مقاله اي در روزنامه کيهان چاپ شد که در آن در سخنان دکتر شريعتي دست برده شده بود، شريعتي بسيار از اين کار ناراحت شد، نقدي نوشت بر اين مقاله و روزنامه چاپ نکرد. اين کار به او سخت آمد و پس از مسايل ديگري که رخ داد استخاره کرد تا به اروپا برود.
صادق صطباطبايي با مرور چگونگي سفر دکتر شريعتي به اروپا گفت: وقتي به امام موسي صدر گفتم که دکتر شريعتي به پاريس آمده است، گفتند برويم ايشان را ببينيم. ديدار بسيار خوبي بود، ايشان ضمن انتقاداتي که به برخي از آراي دکتر شريعتي داشتند، او را بسيار ارزشمند مي ديدند و بسيار رنجور بودند از برخوردهايي که برخي با شريعتي داشتند.
وي گفت: امام صدر به شريعتي پيشنهاد داد حسينيه ارشاد را در پاريس تاسيس کنند که دکتر شريعتي گفت اگر قرار باشد در مورد ابوذر مطلب بنويسيم بايد در کوير زندگي کنيم نه در زرق و برق اروپا.
در ادامه يکي از دانشجويان از امام موسی صدر پرسيد چرا مزار دکتر شريعتي در زينبيه محقر است، گفت: اگر امروز پيکر دکتر شريعتي هم بيايد، جا براي عده اي تنگ مي شود اما بايد گفت پيکر در زينبيه امانت است. خانواده او مي گويند هر بار که مي خواهيم قدمي در مورد انتقال آن انجام دهيم، با مشکلاتي مواجه مي شويم و موانعي پيش روست.

4 دیدگاه دربارهٔ «امام موسی صدر:روزنامه کیهان در نوشته های شریعتی دست می برد»

نمي دونم اين عشقي كه به من دست داده آخرش چي ميشه ولي اينو مي دونم هرروزعشقم علاقم نسبت به شريعتي وخانوادش ودوستانش بيشرميشه .زندگي يعني اين دنيا .اين دنيا يعني اشنا شدن با نور چشمام شريعتي .وآشنايي با اون يعني آدم بودن .وآدم بودن يعني عاشق شدن ومردن .به اوميد اون روز كه پوران شريعتي رو ببينم .حرف هاي دلمو بهش بگم وبميرم .عاشق شريعتي مخلص دوستاران شريعتي .فاطمه

بمیرید بمیرید در این عشق بمیرید *** در این عشق چو مردید همه روح پذیرید

بمیرید بمیرید و زین مرگ مترسید *** کز این خاک برآیید سماوات بگیرید

ایول 2تا پست قشنگ دلم نیومد پست ندم
شریعتی و همه ی دوست دارانشو عشق
ادامه رو امام علی بود دکتر خیلی دوسش دارم
ما اهل کوفه نیستیم…

خدایا عقیده ام را از عقده ام مصون دار
به خاطر این مناجات دکتر شریعتی با اینکه از ناجوانمردی و رذالت دشمنان ایشان دل ریش دارم ولی آنها را به خدا واگذار می کنم که اگر قابل هدایت هستند هدایت و گرنه خود را به خودشان واگذار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *